תפריט

תקופת המעבר בין הילדות לבגרות מאופיינת בשינויים אישיותיים, קוגניטיביים ופיזיולוגים משמעותיים. אם בעבר היה נהוג להגדיר את תחילתו של גיל ההתבגרות מגילאי 14 או 15,
הרי שכיום כבר מדברים על גילאים קטנים יותר כגון 10 ו 11.

הסרת שיער בלייזר בגיל הבגרות - אילוסטרציה

הירידה בגיל הממוצע של ההתבגרות המינית מיוחסת לגורמים גנטיים, חשיפה לגורמים סביבתיים מזהמים כגון חומרי הדברה וכימיקלים המשבשים את הפעילות ההורמונאלית המצויים באריזות פלסטיק (כדוגמת ביספינול (A, קופסאות שימורים, חומרי ניקוי וקוסמטיקה. גם העובדה כי יותר ויותר ילדים סובלים מהשמנת יתר משפיעה על המערכת ההורמונאלית. תזונה הכוללת שתייה ממותקת, מזון מעובד ומלא בהורמונים משאיר אף הוא את חותמו.

במאמר סקירה של חוקרים ישראלים שפורסם בשנת 2003 בכתב העת International Journal of Obesity,  הוסבר כי השינוי בהקדמת גיל ההתבגרות קשורה להפרשת הורמונים מסוג לפטין ואינסולין כתוצאה מצריכת שומנים מוגברת, כשזו עשויה מצדה לעודד הפרשת הורמונים מבלוטת יותרת המוח.

כחלק מאותם שינויים הורמונליים ופיזיולוגים כגון התפתחות השדיים וקבלת המחזור בקרב נערות, שינוי הקול בקרב נערים לקול עמוק יותר וצמיחה לגובה בקרב בנים ובנות כאחד, חלה גם צמיחת שיער באזורי הגוף השונים ובאזורים מסוימים, אף משתנה השיער מצמיחה פלומתית לשיער טרמינלי, המוגדר כשיער עבה ובעל פיגמנט רב יותר.

בתקופה זו ישנה רגישות רבה למראה החיצוני ולהשתייכות חברתית וכל שינוי פיזיולוגי משפיע גם על הפן הנפשי של אותן נערות ונערים.

גיל ההתבגרות של ילדינו מביא עמו גם אינספור דילמות הוריות, הנפוצה שביניהן היא סוגיית דימוי הגוף.
נערים ונערות רבים תופסים היום את שיער הגוף כמשהו פחות אסתטי וזאת משום שהם חשופים לשיח הציבורי סביב הנושא בו אידאל היופי מכתיב כי עור חלק ונטול שיער הוא עור נקי ומושך יותר.
תכניות ריאלטי בסגנון "הקרדשיאנס", החשיפה המוגברת לרשתות החברתיות ולתוכן שעוסק ברובו במראה החיצוני, אורח חיים ספורטיבי בתחומי ספורט בהם
נהוג לגלח את הגוף כגון שחיה וכדורגל… לכולם השפעה מהותית על דימוי הגוף ותפיסת האסתטיקה שלהם.

ילדים וילדות רבים הסובלים משיעור יתר בגילאים כה צעירים, מביעים סלידה מלבוש קצר ואפילו נמנעים מפעילויות בהן יש צורך בבגד ים מתוך מבוכה ובושה במראה גופן המתפתח.

אמה של שיר בת ה 12 מספרת: "כל החורף חיכינו לרגע שבו נוכל לקחת אותה לבריכה ואכן עם תחילת החופשה הגדולה,
קבענו מסיבת בריכת אצל חברים ורכשנו בגד ים חדש ומנצנץ במיוחד. אלא שברגע האמת, שיר סירבה ללכת למסיבת הבריכה ואף העמידה פנים כי אינה חשה בטוב.
רק לאחר שישבתי אתה לשיחה בנושא, סיפרה כי התביישה בגלל שהיא שעירה יותר מהבנות האחרות"

ילדים רבים בדומה לשיר מרגישים חוסר שביעות רצון מהמראה החיצוני שלהם ומביעים בעצמם את הרצון לעבור טיפולי הסרת שיער בלייזר.
ארז בן ה – 11 כבר "הבהיר" לאמו נעמה כי בכוונותיו ככדורגלן צעיר, להסיר שיער בלייזר ברגע שיתאפשר וכי הוא מצפה שתסייע לו בכך.

טיפול הסרת שיער בלייזר ברשת מרפאות פרופורציה

אם כן, נשאלת השאלה מאיזה גיל אפשר לעשות לייזר?

עד כה, היה קושי בלבצע טיפולי הסרת שיער בלייזר בגילאי ההתבגרות, טיפולי הסרת שיער היו מלווים בכאב רב ובתופעות לוואי לא נעימות, אך הבשורה האמתית הגיעה מרשת המרפאות 'פרופורציה'.  כמי שמובילה את התחום בישראל מזה 34 שנים, דאגה 'פרופורציה' לאבזר את כל חדרי הטיפולים בכל סניפי הרשת בטכנולוגיית הלייזר החדשנית והמתקדמת בעולם "סופרנו טיטניום" אשר מעניקה חווית טיפול נעימה ומהירה ללא כאב גם לצעירים.

המומחים ברשת ממליצים להתחיל את הטיפולים בנערות מגיל 12 ובנערים מגיל 16 ולאחר בדיקת התאמה של איש מקצוע מיומן. וזאת, עם הבנה כי לא מדובר בהסרת שיער לצמיתות וכי בעתיד ייתכנו טיפולים נוספים.

בפרופורציה עובדים בשיטה המגנה על המטופל בצורה משמעותית כך שתופעות הלוואי השכיחות לרוב הן לא יותר מאדמומיות או נפיחות קלה.
בטכנולוגיית "סופרנו טיטניום", חימום השערה מבוצע בצורה הדרגתית, בשילוב עם קירור מתמשך, דבר אשר מקל באופן משמעותי על תחושת אי הנוחות שהייתה מורגשת במטופלים שטופלו בטכנולוגיות לייזר ישנות יותר.

יעל סבג, מנהלת תחום הסרת שיער ברשת פרופורציה מספרת כי הורים רבים שמטופלים בפרופורציה ומרגישים כי הטיפול שינה את חייהם לטובה, מביעים לא פעם את הרצון להביא גם את ילדיהם לטיפול ולו כדי לאפשר להם איכות חיים טובה יותר בעודם מתבגרים.

מתלבטים בנוגע לטיפולי הסרת שיער בלייזר? רוצים לבדוק אם ילדכם מתאימים לטיפול? תאמו לעצמכם פגישת ייעוץ בקליק או מלאו את הפרטים בטופס שבתחתית מאמר זה ונציג ייצור עמכם קשר בהקדם.

למעוניינים במידע לטיפולים בתחום לחצו על הלינקים למטה:

נגישות