תפריט

הדרכים הנפוצות להסרת שיער במפשעה

מאחר והסרת שיער הגוף שימשה כחלק מתהליכי הפינוק ותחזוקת הגוף הנשי כבר בתרבויות הקדומות, מגוון השיטות להסרת השיער המפשעה נמצא בין שיטות קלאסיות וותיקות יותר (כמו מריטת שיער בשעווה או בתרכובת המזרחית המבוססת על סוכר מים ולימון) לשיטות מהירות יותר כגילוח ועד לשיטות בנות ימינו (כמו הסרת שיער בלייזר או הבזקי אור). לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות משלה, בסופו של דבר, ההחלטה תתבצע על פי העדפותיו והקריטריונים הספציפיים הרלוונטיים לאדם המסיר את השיער. ישנם מסירי שיער אשר יעדיפו את הפתרון המהיר, אחרים ייקחו את המחיר בחשבון ויעדיפו ללכת על הפתרון הזול, ואילו אנשים אחרים יבחרו בפתרון שעתיד להשאיר את המפשעה שלהם חלקה לאורך הזמן. אם כן, בואו נראה איזה שיטות להסרת שיער המפשעה עומדות לרשותנו.

הסרת שיער המפשעה באמצעות סכין גילוח או במכונה

יתרונות השיטה

גילוח השיער במפשעה יכול לספק פתרון קל, מהיר, זול ונוח להסרת שיער הגוף, כולל שיער המפשעות. חברה גוררת אותך לחוף הים ולא הספקת להתארגן על הסרת שיער יסודית ורצינית יותר במפשעה? גילוח פותר לך את הבעיה במהירות.

חסרונות השיטה

החיסרון הגדול של הגילוח הוא שהתוצאות הטובות שהוא משיג הן זמניות בלבד. אם שיער המפשעה שלך כהה וסבוך, כבר יום לאחר הגילוח, את עשויה לחוש קוצים זעירים שצומחים במקומו של השיער שגולח. גילוח השיער (בכל הגוף, לא רק במפשעה) חושף את השיער בחלק העבה וזוית החיתוך הופכת אותו לקוצנית, כהה ומורגש יותר מבעבר. זאת, מבלי להזכיר את החתכים, תחושת הגירוד המטרידה, פצעים מוגלתיים וצמיחת השיער המרגיזה אל מתחת לעור, שכולם עלולים ללוות את המשתמשים בגילוח לצורך טיפול בשיער המפשעה.

למי מתאימה שיטת הסרה זו?

לכל מי שאין לה זמן לגשת לקוסמטיקאית או למכון להסרת שיער, לכל מי שסף הכאב שלה נמוך וגם למי שלא אכפת לה להתהלך עם מפשעה מגרדת (גירוד אותו יוצר השילוב בין צמיחת השיער להזעה באזור חסר אוורור) עד לצמיחתו של השיער בחזרה ולכל התופעות שהוזכרו לעיל.

מריטת השיער בשעווה (בבית בעצמך או אצל קוסמטיקאית)

אצל נשים, או לפחות מרביתן, הסרה בשעווה היא משהו אותו, לרוב, הן משאירות לידיה המיומנות של הקוסמטיקאיות שלהן. למרות שמדובר בשיטה ותיקה שמרבית הנשים מסוגלות לבצע בבית ללא קשיים מיוחדים, אזור המפשעה רגיש ועדין ולכן, גם דורש טיפול מקצועי, לא מומלץ להתפתות ולנסות לבצע את הטיפול בעצמך בבית, גם אם הסרת השיער בשעווה בשאר אזורי הגוף האחרים היא אחת מהפעולות שאת מסוגל לבצע מתוך שינה ועם עיניים עצומות.

יתרונות השיטה

אמנם, מריטה בשעווה מהירה פחות מהגילוח, אבל התוצאות שהיא מפיקה מחזיקות מעמד רב יותר. צמיחת השיער החדש הינה רכה ועדינה יותר, כאשר היא מתרחשת בסופו של דבר. לרוב, נשמרות תוצאותיה למשך תקופה ארוכה יותר מאשר לאחר הגילוח, וגם השערות החדשות, כשהן צומחות הן רכות ועדינות. בשל רגישות העור באזור המפשעה, ייעשה שימוש במכון בשעווה עדינה יותר מהשעווה המשמשת להסרת השיער ברגליים, ואף מהשעווה שמשולבת בטיפול הביתי, באופן מפתיע, הסרה מקצועית אינה כוללת רק את השימוש ברצועת הבד ומשיכתו מגוף המטופלת.

חסרונות השיטה

חימום שעווה לטמפרטורה גבוהה מידי עלול לגרום לכוויה עמוקה בעת מריחת השעווה על העור. השיער שצומח מחדש הוא רך יותר, מה שעלול להוות גם חסרון, שכן בעת צמיחת השיער, לשערה אין כוח די כדי לחדור את שכבתו העליונה של העור, והיא נשארת כלואה מתחתיו, כאשר היא עלולה ליצר זיהומים שעלולים להסתבך לכדי ניתוח.

למי מתאימה שיטת הסרה זו?

לכל מי שמחפשת פתרון שהוא יחסית מהיר, לבעלות סף כאב גבוה יותר מהמגלחות, ולמי שאין לה בעיה לבקר במכון הקוסמטיקה לשם כך אחת לשלושה שבועות בממוצע.

מריטת שיער המפשעה במכונת הסרת שיער ביתית

פשוט לא! המכונות החשמליות הנטענות להסרת שיער הגוף מספקות מענה טוב למדי לאזורי הגוף האחרים, אבל, כשמדובר בעור המפשעה, אופני הפעולה שלהן (דסקיות נעות או קפיץ רוטט) עלולים לצבוט את העור ולפגוע בו.

יתרונות השיטה

שיטת המריטה הינה קלה ונגישה.

חסרונות השיטה

בכל המדובר בהסרת שיער מהרגליים, למשל, שיטה זו נחשבת כפחות אגרסיבית לעור, בהתייחס לשעווה ולגילוח. אבל בכל המדובר בעור המפשעה העדין, היא עלולה לגרום נזקים. צמיחת השיער שמגיעה לאחריה, היא עדינה ועלולה לגרום לפצעונים מכאיבים בזקיקי השערה, לשערה חודרנית או לזיהום.

למי מתאימה שיטת הסרה זו?

בשל אופן פעולת המכשיר, באזור המפשעה, השיטה אינה מתאימה לאף אחת או אחד.

אפילציה (השמדת שורש השערה במחט חשמלית)

השיטה עובדת על כל שערה בנפרד. המחט הדקיקה שמוחדרת לזקיק השערה מחממת אותו לחלקיק שנייה ויוצרת לו נזק אשר מעכב את מחזור הצמיחה הבא של השערה או הורס אותה לצמיתות.

יתרונות השיטה

משך הזמן בו נשמרות התוצאות הוא ארוך יותר מאשר בשיטות הקודמות אותן הזכרנו.

חסרונות השיטה

מאחר והשיטה מצריכה טיפול בכל שערה בנפרד, סבב טיפול נמשך זמן ומצריך מספר רב של טיפולים. אם תוסיפו לכך את אותו הכאב אשר נלווה לה במרבית המטופלים, היא הופכת לפתרון אשר אינו ישים בהסרת שיער המפשעה. נוסף לכך, חשוב לוודא שהגורם המבצע יהיה בעל הסמכה מנסיון ויבוצע שימוש במחט חד פעמית בכל טיפול.
לעיתים טיפול אפילציה ישולב בסוף טיפולי לייזר באזור המפשעות על מנת למקסם תוצאה.

למי מתאימה שיטת הסרה זו?

פתרון זה איננו מתאים להסרת שיער כוללת במפשעה, אלא אם כן המדובר בטיפול שמתייחס לשערות בודדות.

הסרת שיער בשיטת Intense Pulsed Light

שיטת IPL פועלת באמצעות שיגורו של פולס אור בעוצמה יחסית חלשה אנרגיית האור מתמקדת בשליחת חומה לאזורים הכהים (זקיקי השערה של שיער כהה, שנמצאים מתחת לעור בהיר). נוטים להשוות את ה-IPL ללייזר ולכלול אותם תחת מטריה אחת. אופן הפעולה שונה בין ה-IPL ללייזר. בעוד הלייזר שולח גל אור בודד אל זקיק שערה ומשמיד אותו, מכשיר ה-IPL שולח כמה הבזקי אור של גלים באורך משתנה.

יתרונות השיטה

תוצאותיה של השיטה מחזיקות מעמד במשך זמן יותר מאשר שאר השיטות הקודמות. אבל למרות זאת, הן עדיין אינן מחזיקות מעמד כמו התקופה שאותה מאפשר טיפול בלייזר היות ש ipl גורם לעיכוב הצמיחה.

חסרונות השיטה

מאחר ויעילות של טיפול הסרת השיער בשיטת זו היא פחותה מזו של הלייזר, יידרש מספר רב יותר של טיפולים ולהגיע לתוצאה פחותה משמעותית מזו של לייזר.

למי מתאימה שיטת הסרה זו?

אין העדפה לטובת טכנולוגית ipl לעומת טכנולוגית לייזר, אך ביחס לשיטות האחרות שצוינו לעיל התוצאות טובות ולרוב טיפולית מוזלות ביחס ללייזר.

הסרת שיער בלייזר

יתרונות

  • קל מהיר ונוח
  • התעסקות אחת לשלושה חודשים
  • מחזיק לאורך זמן
  • הנאה מהפחתה בין הטיפולים (יתרונות נוספים)
  • מגע חלק

בדומה לשאר חלקי גוף אחרים, הסרת השיער מהמפשעה בלייזר מספקת פתרון לטווח הארוך בהרבה משאר השיטות. גם היא, כוללת סדרה של טיפולים ולא טיפול בודד, אבל סדרה זו קצרה מסדרות טיפול אותן דורשות טכנולוגיות אור אחרות.

טיפולי הלייזר מציעים למטופלות פתרון בטוח ובעל תוצאות נהדרות שטווח הזמן שלהן גדול בהרבה, יחסית לשאר השיטות וכאב סביל. התאמה האופטימלית לבעלי מגוון רחב של גווני העור והשיער, הופכת אותה לשיטה שממנה נהנים מעל ל-95% מהנשים והגברים בישראל!

נסיים את הסקירה המקיפה שלנו במתן טיפ קטן:

היזהרו, אל תפלו בפח הזה של פרסומים על "הסרת שיער לצמיתות", "חלקים לנצח" וכד'. אם מכון, קליניקה או מרפאה מבטיחים לכם הסרת שיער לנצח, ישנן שתי אפשרויות. האפשרות הראשונה היא שמדובר במישהו המנסה להונות אתכם, ואילו האפשרות השנייה היא כי מדובר באנשים שאינם אנשי מקצוע רציניים ולכן, הם אינם מכירים את מגבלותיהן של השיטות בהן הם פועלים. כך או אחר, לא מדובר בגוף רציני, ולכן, מומלץ להתרחק ממנו, ומהר.

ידוע כי צמיחת השיער מושפעת הורמונאלית וגנטית והסרת שיער בלייזר הינה הטיפול האידאלי כיום, עדיין לא קיימת שיטה המבטיחה הסרת שיער לנצח אך טכנולוגית הלייזר בשנים האחרונות בהחלט יכולה לרמז שאנחנו בדרך לשם, ועושים זאת בצעדי ענק.

נגישות