תפריט

הסרת שיער מפשעות מלא – מהן הדרכים הנפוצות לכך?

מגוון שיטות הסרת שיער המפשעה משתרע בין השיטות הקלאסיות (כדוגמת השעווה) לשיטות המהירות (כגילוח) ומגיע גם עד לשיטות המתקדמות יותר (כמו הסרת שיער בלייזר).
כל אחת מהשיטות טומנת בחובה גם יתרונות וגם חסרונות, כשבשורה התחתונה, ההחלטה מתבצעת על פי הקריטריונים הספציפיים של האדם המסיר את השיער.

ישנם כאלה שיעדיפו את הפתרון המהיר, אחרים יעדיפו את הפתרון הזול, ואנשים אחרים יעדיפו את הפתרון שישאיר אותם חלקים לאורך זמן. אם כן, איזה שיטות הסרת שיער במפשעה עומדות לרשותנו כיום?

גילוח

יתרונות

גילוח שיער המפשעה מספק פתרון מהיר, קל, נוח וזול להסרת השיער באזורים המוצנעים. דייט פתאומי? יציאה מעכשיו לעכשיו לחוף הים? הגילוח יפתור את הבעיה במהירות.

חסרונות

מדובר בתוצאות זמניות ביותר, לרוב ביום שלמחרת יש תחושה לא נעימה, גילוח שיער המפשעה גורם לצמיחת שיער חזקה וכהה יותר מבעבר, שלא לדבר על החתכים, הגירוד, אדמומיות ודימום הפצעונים הזעירים וצמיחת השיער החודרנית אל מתחת לעור, שעלולה ללוות את המשתמשים בשיטה זו.

למי מתאים, בשורה התחתונה?

למי שאין לו זמן, לכאורה פתרון מיידי מבלי להסתכל על המחיר לטווח ארוך גבול סף הכאב שלו נמוך ולמי שלא איכפת לו להסתובב עם מפשעה מגרדת (כתוצאה מהשילוב בין השיער הצומח והזעה באזור הלא מאוורר) עד לצמיחתו בחזרה של השיער.

שעווה (בבית או אצל קוסמטיקאית)

הסרת שיער בשעווה הינה שיטה ותיקה, שיישומה באזור המפשעה דורש טיפול מקצועי, בשל עדינותו של העור באזור זה. לא מומלץ להתפתות לנסות לבצע טיפול כזה בבית, גם למי שהסרת שיער בשעווה מאזורי הגוף האחרים היא פעולה שגורה עבורו.

יתרונות

שיטה שהינה פחות מהירה מגילוח, אבל מפיקה תוצאות לאורך זמן רב יותר ממנו, וצמיחת השיער לאורך זמן עדינה ורכה יותר, לכשהיא מתרחשת. בשל רגישותו של העור באזור המפשעה, השעווה בה נעשה שימוש במכוני קוסמטיקה היא עדינה יותר מזו המיועדת להסרת שיער מהרגליים או מהשעווה שבשימוש הביתי, ושיטת ההסרה המקצועית איננה כוללת שימוש ברצועת בד ומשיכתו.

חסרונות

חימום השעווה עלול ליצור כוויות בעת מריחתה על העור. השיער הרך יותר אשר צומח לאחר הסרה כזו עלול להוות גם חיסרון, כאשר לשערות אין מספיק "כוח" כדי לחדור את שכבת העור העליונה, והן נשארות כלואות מתחתיו, יוצרות זיהום ופצעוני Pseudofolliculitis.

למי מתאים, בשורה התחתונה?

למי שמחפש פתרון מהיר יחסית, לבעלי סף כאב גבוה מעט יותר מהמגלחים ולמי שאין בעיה להתייצב במכון הקוסמטיקה פעם בתקופה.

מריטת שיער במכונה ביתית להסרת שיער

מכונות הסרת השיער החשמליות והנטענות מספקות מענה טוב למדי להסרת שיער מאזורי הגוף האחרים, אולם, כאשר מדובר בעור המפשעה, דרכי הפעולה שלהן (מריטה באמצעות דיסקיות נעות או קפיץ רוטט במכונות הישנות) עלולות ללכוד אותו ולפגוע בו.

יתרונות

שיטה קלה ונגישה.

חסרונות

לכאורה, כאשר מדובר בהסרת השיער מהרגליים, השיטה נחשבת לפחות אגרסיבית לעור, יחסית מהשעווה ומהגילוח, אבל כאשר מדובר בעור העדין של המפשעה (והרפוי למדי אצל גברים) היא עלולה לגרום לנזקים. צמיחת השיער העדינה שלאחריה, עלולה לגרום כואבת ופוצענית לזקיקי השיער ועלולה לגרום לשערה חודרנית, לזיהום ולפצעוני Pseudofolliculitis.

למי מתאים, בשורה התחתונה?

באזור המפשעה, בשל חסרונותיה, השיטה איננה מתאימה לאף אחד ולאף אחת.

אפילציה (הסרת שיער במחט חשמלית)

השיטה פועלת על כל אחת מהשערות בנפרד. מחט דקיקה המוחדרת לזקיק השערה מחממת אותו למשך חלקיק שנייה ויוצרת נזק המעכב את הצמיחה הבאה של השערה.

יתרונות

משך הזמן העובר בין הסרת השיער בדרך זו לצמיחתו המחודשת הינו ארוך יותר מהשיטות הקודמות שהזכרנו.

חסרונות

מאחר ומדובר בהסרת שיער המטפלת בכל שערה בנפרד, הטיפול נמשך זמן רב ומשתרע על פני מספר טיפולים. הוסיפו לכך את הכאב הנלווה לה אצל מרבית המטופלים, מה שמוציא אותה מכלל פתרון ישים לשיער המפשעה. כמו כן, אי הקפדה על היגיינה במכון הקוסמטיקה עלולה לגרום לזיהום משמעותי בעור הרגיש שבאזור.

למי מתאים, בשורה התחתונה?

הפתרון איננו מתאים לשיער המפשעה, אלא אם כן מדובר בטיפול תחזוקה המתייחס לשערות בודדות וספורות.

הסרת שיער בשיטת Intense Pulsed Light (IPL)

השיטה פועלת על ידי שיגור פולס אור בעוצמה גבוהה ושייכת לטכניקות הסרת השיער המתקדמות יותר. אנרגיית אור זו נוטה להתמקד בשליחת החום לאזורים כהים (כלומר, זקיקי השערה של שיער כהה, המצוי מתחת לעור בהיר). מאחר ומדובר ב"ליגה" שונה של טיפולי הסרת שיער מבחינת הטכנולוגיה הנמצאת מאחורי שיטות אלו, נוטים להשוות את ה-IPL ללייזר. בשונה מהשימוש בלייזר, אשר שולח גל אור בודד ועוצמתי אל זקיק השערה ומשמיד אותו, מכשיר IPL שולח מספר הבזקי אור שגלים שאורכם משתנה.

יתרונות

מדובר בשיטה שתוצאותיה מחזיקות מעמד זמן רב יותר מאשר בשאר השיטות הקודמות, אבל יחד עם זאת, היא עדיין איננה ארוכה כמו התקופה החלקה אותה מאפשר הטיפול בלייזר.

חסרונות

כאן, יעילות טיפול הסרת השיער בשיטת IPL נחשבת לפחותה מזו של הלייזר, ולכן יידרש מספר רב יותר של טיפולים כאלה.

למי מתאים, בשורה התחתונה?

מתאים למי שמוכן להתחייב לסדרת טיפולים ארוכה למדי, כאשר התוצאות, טובות ככל שתהיינה, מגיעות רק בעתיד הרחוק, לאחר סדרה ממושכת של טיפולים.

הסרת שיער בלייזר

יתרונות

  • קל מהיר ונוח
  • התעסקות אחת לשלושה חודשים
  • מחזיק לאורך זמן
  • הנאה מהפחתה בין הטיפולים (יתרונות נוספים)
  • מגע חלק

כמו בשאר חלקי הגוף האחרים, הסרת שיער בלייזר מהמפשעה יכולה להבטיח פתרון ארוך טווח הרבה יותר משאר שיטות ההסרה האחרות. גם היא, כשיטת ה-IPL, כוללת סדרת טיפולי הסרה, אולם סדרה זו היא קצרה בהרבה מסדרות הטיפול אותן מחייבות טכנולוגיות האור האחרות.

טיפולי הלייזר מציעים דרך כאב נסבל, בטוחה ובעלת השפעה מתמשכת, יחסית לשאר השיטות. התאמתה האופטימלית לבעלי עור בהיר ושיער כהה, ולאחר מכן, התפתחות הטכנולוגיה והכללתם של בעלי העור הכהה באוכלוסיית המטופלים הנהנים ממנה, הופכים אותה לשיטה אשר ממנה יכולים ליהנות יותר מ-95% מהגברים והנשים בישראל.

5 האחוזים הנותרים הינם בעלי שיער לבן, אדמוני או בלונדיני, שחלקם באוכלוסיה, כידוע, הוא קטן. אותם חמישה אחוזים ייאלצו לבצע הסרת שיער המפשעה בשיטות אחרות, בשל חוסר יכולתה של קרן הלייזר לזהות את זקיק השערה המחובר לשערה בהירה.

נסיים את הסקירה המקיפה שלנו במתן טיפ קטן:

היזהרו, אל תפלו בפח הזה של פרסומים על "הסרת שיער לצמיתות", "חלקים לנצח" וכד'. אם מכון, קליניקה או מרפאה מבטיחים לכם הסרת שיער לנצח, ישנן שתי אפשרויות. האפשרות הראשונה היא שמדובר במישהו המנסה להונות אתכם, ואילו האפשרות השנייה היא כי מדובר באנשים שאינם אנשי מקצוע רציניים ולכן, הם אינם מכירים את מגבלותיהן של השיטות בהן הם פועלים. כך או אחר, לא מדובר בגוף רציני, ולכן, מומלץ להתרחק ממנו, ומהר.

ידוע כי צמיחת השיער מושפעת הורמונאלית וגנטית והסרת שיער בלייזר הינה הטיפול האידאלי כיום, עדיין לא קיימת שיטה המבטיחה הסרת שיער לנצח אך טכנולוגית הלייזר בשנים האחרונות בהחלט יכולה לרמז שאנחנו בדרך לשם, ועושים זאת בצעדי ענק.

נגישות