תפריט

עם השנים, טיפולי הסרת שיער בלייזר הפכו לנפוצים מאד, יחד עם זאת, רבים עדיין מחזיקים בתפיסות שגויות אודות הטיפול.
כמי שמובילים את התחום בישראל מזה 34 שנים, ריכזנו עבורכם את המיתוסים הנפוצים ואת האמת שמאחוריהם.

הסרת שיער בלייזר לגברים1. הסרת שיער בלייזר מיועדת לנשים בלבד

מפתיע אך רבים וטובים עדיין מאמינים כי טיפולי הסרת שיער בלייזר יעודיים לנשים בלבד אך המציאות מעידה אחרת.למעשה בפרופורציה חל גידול משמעותי משנת 2019 לשנת 2022 של 56% במספר אזורי הטיפול בגברים. טיפול הסרת שיער בלייזר מתאים ורצוי לכל מי שמעוניין להפחית שיער מיותר באזורי הגוף השונים ללא הבדל מין.

2. לא ניתן לעבור טיפול הסרת שיער בלייזר מתחת לגיל 18

מקור המיתוס בטיפולי הסרת שיער בטכנולוגיות ישנות, שכן טיפולי הסרת שיער היו מלווים בכאב רב ובתופעות לוואי לא נעימות. אך כיום, הודות לתפתחות טכנולוגיית הלייזר אותה ניתן למצוא בכל סניפי הרשת, חווית הטיפול נעימה ומהירה ללא כאב גם לצעירים. ברשת ממליצים להתחיל את הטיפולים בנערות מגיל 12 ובנערים מגיל 16 וזאת, אך ורק לאחר בדיקת התאמה של איש מקצוע מיומן, ומתוך הבנה כי לא מדובר בהסרת שיער לצמיתות וכי בעתיד ייתכנו טיפולים נוספים.

3. מי שגוון עורו כהה לא יכול ליהנות מטיפול הסרת שיער בלייזר

אמנם טיפולי הסרת שיער בטכנולוגיות אור מבוססות על איתור השערה הודות לניגודיות שבין גוון העור לגוון השערה, אך מקור המיתוס בשיטות ישנות יותר להסרת שיער. כיום, טיפולי הסרת שיער בלייזר מאפשרים תוצאות מיטביות גם עבור גוון עור כהה ושזוף וגם עבור שיער דק ופלומתי (במידה ויש בו פיגמנט צבע).

4. גילוח השיער בין טיפול לטיפול מגביר צמיחה ומעבה את השיערה

זהו אחד המיתוסים הנפוצים ביותר, אך הדבר אינו נכון. לגילוח קצוות השיער הנראות לעין, אין השפעה על כמות זקיקי השיער הפעילים הנמצאים בשכבת העור העמוקה או על עובייה של השערה אשר תצמח בהמשך. למען האמת, גילוח השיער העודף מסייע לתהליך הסרת השיער בלייזר שכן חיתוך השערה חושף את חלקה העבה יותר ומעניק לקרן הלייזר שטח פנים רחב יותר של השערה ובכך האנרגיה מרוכזת לבפגיעה ממוקדת בזקיק השיערה. קרן הלייזר מזהה ביתר קלות את הפיגמנט והורסת את זקיק השערה ומזקיק זה לא תצמח שערה יותר.

הסרת שיער בלייזר רשת מרפאות פרופורציה5. הסרת שיער בלייזר תסיר את שיער הגוף לצמיתות

מרכזי טיפול המאמינים בשקיפות מלאה ללקוחותיהם, מזכירים כי תחום הסרת השיער בשיטות השונות אינו שונה מתחומי יופי אחרים, בכך שבצד טיפוח היופי האידיאלי, אף הוא, לעיתים, עלול לגלוש למכירת אשליות ולהבטחת הבטחות שבבירור ידוע שלא תתקיימנה. ועל כן, חשוב להגיע לפגישת הייעוץ ולבקש לערוך תיאום ציפיות בין יכולות הטכנולוגיה לתוצאות הטיפול אשר יתקבלו.

בניגוד לגילוח ומריטה שתוצאותיהן קצרות טווח,  הסרת שיער באפילציה או בלייזר הן ארוכות טווח. קרן הלייזר מזהה את פיגמנט השערה ובכך מאתרת את מיקומה, מחממת אותה באופן ממוקד והורסת את זקיק השערה. זקיק שיער שנפגע, מאבד מיכולתו להצמיח שיער. אם זאת, חשוב לזכור כי על אף הרס זקיקי שיער, עדיין קיימים זקיקים רדומים שהופכים לפעילים בעיקר בגלל שינויים הורמונאליים, ועל כן לא ניתן להגדיר הסרת שיער כתהליך שתוצאותיו לצמיתות.

6. הסרת שיער בלייזר מגבירה את צמיחת השיער בגוף

מידי פעם נשמעת הטענה כי חלה צמיחה מוגברת של שיער הגוף לאחר הטיפול. חשוב לזכור צמיחת שיער מושפעת מגנטיקה, שינויים הורמונאליים ומגורמים נוספים שאינם בהכרח קשורים לפעילות הלייזר.
עם זאת, בקרב נשים, מוכרת התופעה באזורי הפנים והכתפיים ועל כן, ברשת פרופורציה נמנעים מלבצע טיפולי לייזר באזורים אלו.

לסיכום

כיום ריבוי המידע הנגיש לכל אחד ואחת, בין אם זה ברחבי הרשת בכלל או ברשתות החברתיות בפרט, יכול לא פעם להטעות ועל כן, חשוב תמיד לבדוק כי מקור המידע מהימן, במיוחד כשמדובר בטיפולים אסתטיים, מומלץ לפנות לרשת מרפאות מסודרת וותיקה, כזו שאתם יודעים שבה אתם הולכים על בטוח ולהתייעץ לגבי הטיפול המתאים לכם.

נגישות