תפריט

רכיבה על אופניים: החל מתחביב ועד דרך חיים

מתי בפעם האחרונה הצצתם בפיד שלכם בפייסבוק ולא היה שם איזשהו פוסט של חבר עם תמונות מטיול האופניים בשבת? כמה פעמים שמתם לב בכביש למכוניות עם מתקן מיוחד לאופניים צמוד לתא המטען? והאם אתם זוכרים את הפעם הקודמת בה נסעתם בכביש ללא רוכב אופניים מאחוריכם/צדיכם?

סיכוי סביר שתענו על השאלות "מזמן", "המון" ו-"לא". בין אם כאמצעי תחבורה בעיר, טיול כייפי בשבתות או כפעילות ספורטיבית רצינית, נדמה כי כמעט כל ישראלי הוא רוכב אופניים חובב. ישנם גם אנשים שלקחו את התחביב צעד אחד קדימה והפכו את הרכיבה לדרך חיים, בין אם בהשתתפות בתחרויות (מירוצים וטריאתלון) ובין אם ברכיבה תדירה וקבועה.

לפיכך, חנויות האופניים מלאות בציוד נלווה והשוק לאביזרי אופניים נלווים רק הולך וגדל. לתוך השוק הזה הצטרפו גם המכונים להסרת שיער בלייזר.

מה לרכיבה על אופניים והסרת שיער?

ספורטאים רבים בענפים שונים ובכללם גם הרוכבים על אופניים נוהגים להסיר את השיער מגופם. הסרת שיער אצל ספורטאים נובעת מסיבות אסתטיות אך גם פרקטיות. ראשית, מראה חלק נחשב אסתטי ויפה יותר לעין (מבליט את השרירים), מה שמקבל משמעות נוספת כאשר הרגליים שלך חשופות חלק גדול מהזמן. חשוב מכך, שיער מגביר את החיכוך של הבגד עם העור, מה שגורם לאי נוחות רבה. עור נטול שיער מפחית את החיכוך ובכך הגוף צובר פחות זיעה, מתייבש בצורה מהירה יותר לאחר אימון וחשוב לא פחות, הריח פחות חריף.

למה להסיר שיער דווקא בלייזר?

עדיין, נשאלת השאלה מדוע לבצע הסרת שיער בלייזר במקום לגלח, למשל. העדיפות את הלייזר על פני הגילוח מתבטאת בכך שהשיער לרוב לא צומח שוב, ובטח לא בצורה צפופה ועבה יותר, כמו שקורה לאחר שמגלחים שיער. שנית, אצל גברים מדובר בכמויות שיער יחסית גדולות וגילוח גם לוקח זמן רב ורב לא יעיל. לבסוף, הסרת שיער בלייזר מתבצעת בתדירות נמוכה יותר מאשר גילוח ולאחר סיום סדרת הטיפולים – הבעיה נפתרת לטווח הארוך.

לכן קל להבין מדוע אנשים העוסקים בספורט הן כפרנסה והן כדרך חיים פונים להסרת שיער בלייזר. זהו הפתרון היעיל ביותר המעניק את התוצאה הטובה ביותר, גם מול המראה וגם על לוח התוצאות.

יתכנו מצבים בהם אנשים שונים יקבלו תוצאות שונות. בעלי שיער כהה ועור בהיר צפויים לקבל את התוצאות הטובות ביותר, כיוון שבאמצעות שילוב זה של גוון עור ושיער ניתן לקלוט את אנרגיית הלייזר באופן היעיל ביותר. עבור בעלי שיער בהיר, במקרים מסויימים ניתן לצפות לתוצאות טובות פחות.

 

נגישות