תפריט

איפה החדשות פה אתם שואלים? נסביר: תוצאותיו של המחקר פורסמו לאחר ש-30 מטופלים שונים הגיעו למרפאה בצרפת, כשהם מתלוננים על זיהום בשם "מולסקום קונטגיוזום", ממנו הם סובלים. זיהום זה, שנגרם על ידי נגיף בשם לא ידידותי אחר – ה"פוקס וירוס", גורם להיווצרות שלפוחיות שקופות על העור, שברוב המקרים גם מגרדות מאוד.

הצרה עם השלפוחיות הללו היא שברגע שאחת מהן מתפוצצת, היא מפזרת סביבה וירוסים רבים נוספים שמובילים להתפשטות הנגע הזיהומי על כל הגוף. בנוסף לאלו הן גם מותירות צלקות בגוף.

במקרים קשים יותר, נאלצו המטופלים להתמודד עם השלפוחיות הללו באמצעות צריבתן בחנקן נוזלי, אולם יעילותו של טיפול זה הייתה חלקית בלבד. השלפוחיות הללו, שנוצרות בשל הסרת שיער הערווה באמצעים כמו מריטה בשעווה או גילוח המפשעה בתער, עלולות להישאר על העור תקופה ארוכה, כך שאם תכלית הגילוח או המריטה היה לטובת רביצה בחוף הים על הביקיני החדש… כדאי שתשקלי זאת שוב.

הסרת השיער מהגוף בעזרת לייזר הוא טיפול נפוץ שכולם מכירים הודות ליעילותו הרבה בהרחקת השיער מהגוף לתקופה ממושכת באופן מיטבי, אולם לא רבים מודעים ליתרונו הבריאותי של הטיפול על פני השיטות האחרות; בהזדמנות זו כדאי שגם נסביר, כיצד הקסם הזה בדיוק עובד:

אנרגיית קרן הלייזר המוקרנת על משטח העור, מחממת את השערה לכל אורכה עד לשורש עצמו ממש. החימום גורם להרס טוטאלי של זקיק השערה והודות לכך, היא לא תחזור לצמוח שוב.

הלייזר, המשמש גם ברפואת העיניים והעור, הוא מכשיר לכל דבר המצריך מיומנות גבוהה להפעלה יעילה ובטוחה שלו ועל כן נמליץ שתוודאו טרם תחילת הטיפול בלייזר כי הוא מבוצע אך ורק על ידי אנשי מקצוע מיומנים. אם כבר הלכתם על הדבר הנכון והבריא ביותר, כדאי שתבצעו אותו במקום המוסמך והמקצועי ביותר:

חשוב שתוודאו שהמרפאה בה בחרתם לבצע את הטיפול, אכן עושה שימוש במכשירי לייזר אמיתיים ולא כאלה שמתהדרים בביטוי "הסרת שיער בלייזר", ולמעשה משתמשים בטכנולוגיות אחרות כמו SHR או IPL.

נגישות