תפריט

לקראת טיפולי הסרת שיער – דברים שחשוב לדעת…

גם למטופל עצמו יש מה לתרום לתוצאה הסופית, בעיקר משמעת והיצמדות להוראות הרופא, גם אם ממש מתחשק לכם לעשות את ההפך… ככל שתקפידו על יישום נכון של ההוראות שקיבלתם, כך יגדל הסיכוי שהטיפול שלכם לא רק יהיה מוצלח אלא גם נוח ונעים יותר.

הנה 7 דברים שכדאי להימנע מהם לפני טיפול הסרת שיער:

1. גילוח עור יבש

אין ספק שגילוח העור כאשר הוא יבש יכול לחסוך לפעמים זמן, בעיקר כשממהרים לצאת, אך פעולה זו גורמת לעתים קרובות לגירויים בעור וחתכים. הדבר האידאלי הוא להתגלח עם קצף או ג'ל גילוח שכן אלו תורמים לפעולת חיתוך חלקה יותר ומניעת חתכים. הכי מומלץ גם להתקלח מיד לאחר הגילוח, כשהשיער והעור רכים.

2. שיזוף

אלא אם כן מתחשק לכם להיראות כמו טוסט שרוף (אבל חלק), מומלץ מאוד שתימנעו משיזוף לפחות 24 שעות לפני ואחרי טיפול הסרת שיער. חשיפה לשמש יכולה להפוך את עורכם לרגיש ועבה מדי. השילוב של קרני השמש והלייזר בטווח קרוב מדי יכול לגרום נזקים וכמו כוויות ודלקות.

3. השאלת סכין גילוח

גם אם אתם בזוגיות ארוכת שנים וכבר רגילים להשאיל זה מזו סכיני גילוח, אל תעשו זאת אם אתם באמצע סדרת טיפולי הסרת שיער! שיתוף סכין גילוח יכול לגרום לדלקת בזקיק השערה וכן גם יבלות, גירודים ואף הרפס. אם אין לכם סכין משלכם – קנו אחת כזו!

4. ביצוע טיפול לפני מחזור

בנות, כדאי שתדענה שלא מומלץ לבצע טיפול הסרת שיער (במפשעות בלבד) בימים שלפני המחזור החודשי. הסיבה היא שבמהלך שבוע זה, הגוף רגיש יותר ולכן כל מגע עלול להרגיש כואב וחד יותר. כמו כן זקיקי השיער עלולים להתנפח ולעור יש נטייה לאדמומיות יתר.

5. גילוח עם סבון

רוב הנשים משתמשות ככל הנראה בסבון על מנת לגלח את הרגליים. אבל תופתעו לדעת שסבון אינו מהווה אלטרנטיבה ראויה לקרם או ג'ל גילוח מבחינת ההחלקה של הסכין על העור. סבון מייבש את העור ולכן לא מאפשר ללהב הסכין לחתוך את השיער מעל פני שטח העור. לפיכך, הסכין לעתים "נתקע" על העור ופוצע אותו. שימוש במוצרים ייעודיים יאפשרו תוצאה חלקה ואסתטית יותר.

6. שימוש בסכין מלוכלך / ישן

אנחנו לא צריכים להגיד את זה, אבל אם אתן משתמשות באותה סכין גילוח במשך שבועות, כדאי לזרוק אותה לפח. על אחת כמה וכמה אם אתן מאחסנות את סכין הגילוח שלכן בחדר האמבטיה הלח. זהו כר גידול נוח עבור בקטריות. מקום האחסון האידאלי לסכין הוא בארון באמבטיה או כל מקום יבש אחר. כמו כן, מומלץ בשימוש חוזר לטבול את הסכין באלכוהול למספר דקות על מנת לשמור עליה סטרילית.

7. מריחת קרם לחות ריחני

כל קרם ריחני יגרום לצריבה באזור המגולח ולכן אינה מומלצת, בטח לפני טיפול הסרת שיער. למי שרוצה להשתמש בקרם לחות, מומלץ לעשות שימוש באחד נטול ריח, כדי למנוע גירויי וכאב כמובן.

נגישות