תפריט

איך הכל התחיל?

נהוג לחשוב כי הסרת שיער הגוף המיותר היא תופעה של המאה ה-20 בה התחילו נשים ללבוש בגדים אשר חושפים את הרגליים ואת בתי השחי. אך ישנן עדויות היסטוריות כי במצרים העתיקה והאימפריה הרומית, תרבויות אשר עסקו רבות ביופי ואסתטיקה, נהגו בני המעמד הגבוה – גברים ונשים כאחד – להסיר שיער מגופם באמצעות מכשירים דמויי פינצטה ומשחות דמויות שעווה. גם בימי הביניים המשיכו נשים להסיר את שיער הגוף ובאנגליה המלכה אליזבת הראשונה הנהיגה אופנה של הסרת כל שיער הפנים והרחקה של קו השיער במריטה על מנת ליצור מראה של מצח גבוה, דבר שהיה אז אידיאל היופי הנשי.

בתחילת המאה ה-20 הומצא אב הטיפוס לסכין הגילוח החד פעמי אבל הפופולאריות של הסרת שיער הגוף בקרב נשים בנות מעמד הביניים החלה בסביבות מלחמת העולם הראשונה, אז היה מחסור בגרביונים, בצירוף העובדה שנשים החלו לצאת אל השוק העבודה ואופנה בה החלו ללבוש חצאיות אשר חשפו את הרגליים.

מאז ועד היום טרנדים השתנו אך הצורך להסיר שיער גוף מיותר – נותר בעינו ואף התגבר בעשורים האחרונים. הסרת שיער הגוף אינה אופנה חולפת אלא צורך יומיומי במציאות של מרבית נשות העולם. לנו זה מזמן כבר ברור שנשים לא יציגו בציבור שיער בבית השחי והרגליים, אך גם הסרת שיער בידיים, בבטן ושיער הערווה – הם "מאסט". והשיטות… ובכן בחלק מהמקרים אנחנו עדיין תקועים בימי הביניים.

סכין גילוח / קרם הסרת שיער

שיטות אלו מהירות וזולות, אך חסרונן הגדול בכך שקיצור השערה בחלק החיצוני שלה חושף אותה בחלקה העבה ביותר, מה שגורם לה להיראות לעין באופן בולט. בנוסף, זווית החיתוך גורמת לשערה להרגיש יותר קוצנית למגע.

מריטה בשעווה

יתרונה בכך שהשיער צומח חלש ולאט יותר לעומת גילוח. לאורך זמן (עשרות שנים של מריטה) יכולות להיווצר קרחות בהן לא גדל שיער כלל. אך חסרונותיה רבים: כאב, התעסקות ממושכת, עלויות מצטברות גבוהות בביקור אצל קוסמטיקאית ועוד. בנוסף, טיפול בשעווה עלול לגרום לצמיחה הפוכה ושיערות אשר נותרות כלואות מתחת לעור – לעיתים תיווצר דלקת מקומית ובמקרים חמורים אף תידרש התערבות כירורגית לניקוז.

המשותף לשיטות הפופולאריות להסרת שיער הוא ההתעסקות התכופה. מי מאתנו לא מכירה את המצב שאת רוצה ללבוש חצאית ביום חם אך אין לך זמן להסיר את שיער הרגליים. או ללכת לים, או להגיע למצב אינטימי… אין צורך להמשיך, נכון?

מה הקשר בין לייזר לפמיניזם?

טכנולוגיית הסרת השיער בלייזר נכנסה אל חיינו בשנת 1996 ומאז ועד היום היא השיטה המבוקשת ביותר בקרב נשים (וגברים, עליהם נדבר בהמשך). יתרונה הבלתי מנוצח בכך שהיא מאפשרת להיפטר מהשיער המיותר ובכך משחררת אותנו מהבושה בשיער הגוף, שלפעמים מצוי באזורים אשר גורמים לחוסר ביטחון עצמי אצל נשים (למשל פס הבטן, סביב הפטמות ועוד), ומהעול הכרוך בהתעסקות במה אפשר או אי אפשר ללבוש ולעשות רק בגלל שנולדנו עם שיער על הגוף. בדומה לטמפונים ששחררו אותנו הנשים מהצורך לשבת בבית בזמן הוסת, בסמוך לשירותים ולמקלחת ואפשרו לנו לעשות ספורט, לרקוד ולרחוץ בים לא משנה היום בחודש – כך גם טכנולוגיית הסרת השיער בלייזר שחררה מיליוני נשים ברחבי העולם ללבוש בכל יום מה שמתחשק להן, לבצע פעילות ספורטיבית, להיכנס לבגד ים או להגיע למצב אינטימי – ללא צורך לדאוג שמא כמה שערות יהרסו את כל הכיף. ותמיד להרגיש בטחון בגופן, ללא תחושת בושה או חשש.

חלוציות והובלת השוק

תחילת הדרך היא כאמור בשנת 1996, אז הוכנס לשימוש – לראשונה על ידי רשת מרפאות פרופורציה – מכשיר ה"רובי (Ruby) לייזר" אשר יוצר על ידי חברת "תעשיות לייזר" (כיום "לומיניס"). חרף מחירו (מכשיר בודד עלה 150,000$) והחשש מהלא נודע (טכנולוגיה חדשה לחלוטין), האמינו מנהלי פרופורציה שתחום הסרת השיער בלייזר הולך להיות הדבר הבא בעולם האסתטיקה וזיהו את הפוטנציאל בטכנולוגיה אשר שולחת גל לייזר ממוקד אל שכבות העור העמוקות, היישר אל המלנין והורס את זקיק השערה ובכך מונע ממנה לצמוח שוב.

עלויות מכשיר ה"רובי" הגבוהות התבטאו גם במחיר ללקוח באותה תקופה, כאשר סדרת טיפולים ממוצעת להסרת שיער ברגליים, מפשעות ובתי השחי תומחרה לנשים בכ-10,500 ₪ לערך. רק בשביל לסבר את האוזן, כיום סדרה כזו מתומחרת בכ- 5,500 ₪ לערך, תלוי במסלול אשר הותאם ללקוחה.
חרף העלויות, הדרישה בשטח עלתה על כל הציפיות: נשים מכל שכבות האוכלוסייה הגיעו לטיפול כאשר באופן טבעי, המאמצות הראשונות היו נשים שמאוד מודעות לנושא האסתטיקה והטיפוח. כעת הן היו הראשונות ליהנות מהשחרור בהתעסקות בשיער הגוף המיותר ונהנו מגוף חלק ואסתטי אשר תואם את אופיין והעדפותיהן.

הדור הבא

ישנן כל מיני טכנולוגיות להסרת שיער ביניהן טכנולוגיית IPL המכונה גם אינפרה אדום ועוד, אך ללא כל ספק, הטכנולוגיה היעילה מכולן היא באמצעות מכשירים אשר עובדים בגלי לייזר ורשת מרפאות פרופורציה עבדה לאורך כל השנים רק עם מכשירי לייזר. בשנת 2001 יצא לשוק הדור הבא של המכשירים אשר נקרא "לייטשיר LightSheer" ובו נעשה שימוש עד שנת 2019. מכשיר זה הצליח להביא לתוצאות טובות יותר לעומת ה"רובי" בזכות יכולתו להגיע לעוצמות אנרגיה גבוהות. מסיבה זו היה צורך להכשיר רופאות או בעלות הכשרה רפואית אחרת להשתמש במכשיר, על מנת לעבוד בבטיחות מקסימלית עבור המטופלות.

המהפכה המשמעותית ביותר בתחום הסרת שיער בלייזר הגיעה עם יציאתו לשוק של מכשיר ה"סופרנו טיטניום" מבית "אלמה לייזר", פטנט ישראלי המשווק ב-90 מדינות ועומד בכל התקנות המחמירות ביותר. ה"סופרנו טיטניום" הוא שדרוג של כל המכשירים שקדמו לו, בכל הפרמטרים.
המכשיר פולט בו זמנית שלושה אורכי גל שונים, כל אחד מהם מיועד להגיע ולהרוס זקיקי שיער המצויים בשכבות שונות של הדרמיס. באמצעות טכנולוגיית ה-SHR החימום מבוצע בצורה הדרגתית, דבר אשר מקל באופן משמעותי על תחושת הכאב שהייתה מורגשת במטופלי לייזר שטופלו בטכנולוגיות ישנות יותר. כיום אנו מדברים על חוויית טיפול מהנה שעוברת בקלות ובנעימים ואף רואים דורות של בני אותה משפחה אשר מגיעים ביחד לטיפול הסרת שיער בלייזר.
אין צורך במשחות אלחוש, אין כוויות או פספוסים. משך הטיפול קצר וכמות הטיפולים מינימלית, בנוסף לכך ניתן להגיע לתוצאות מעולות גם עבור בעלות גוון עור כהה ושזוף וגם עבור שיער דק  ופלומתי (במידה ויש בו פיגמנט צבע).

מכשיר ה"סופרנו טיטניום" הוא המכשיר היחיד אשר נמצא בשימוש בכל 14 סניפי הרשת, מחיפה ועד באר שבע, כך שכל המטופלים ללא יוצא מהכלל מקבלים טיפול במכשיר הטוב ביותר.

העבודה עם מכשיר ה"סופרנו טיטניום" אינה דורשת השכלה רפואית. יחד עם זאת, ברשת מרפאות פרופורציה מקפידים להכשיר את כל המטפלות ובהתייחס להיבטים רפואיים של הטיפול, הכשרה מקיפה הכוללת עבודה מעשית ותיאורטית על מנת להביא אותן לרמת מקצועיות גבוהה ביותר, זאת לצד הכשרה על יחס אישי וחווית לקוח מיטבית.

סופרנו טיטניום
סופרנו טיטניום

מבט לעתיד

בשנת 1996, כאשר הכנסנו לשימוש את המכשיר הרביעי שיוצר מדגם "רובי", עמד לנגד עינינו החזון של חופש ובטחון עצמי עבור נשים בישראל. בימים שבהם תחום הסרת השיער בלייזר טרם הוכיח את עצמו, ידענו שזה העתיד ובחרנו להשקיע בטכנולוגיות הטובות ביותר הקיימות בשוק ולהכשיר אנשי מקצוע ושירות הטובים בתחומם – על מנת לאפשר ללקוחותינו להגיע לתוצאה הטובה ביותר, בזמן הקצר ביותר ובמינימום של אי נוחות.

הסרת שיער בלייזר היא חלק ממהפכה פמיניסטית ואסתטית והיא מדברת גם לגברים אשר פיתחו מודעות לאסתטיקה של גופם ומבקשים גם הם להסיר או לדלל שיער גוף מיותר. בעבר קראנו לגברים בעלי מודעות אסתטית "מטרוסקסואלים", אבל כיום זה כבר ממש כולם – ואנחנו אומרות לגברים שלנו "תודה!"

אז מה הלאה?
רשת מרפאות פרופורציה תמיד חושבת צעד אחד קדימה ומובילה את המהפכה האסתטית על ידי שימוש בטכנולוגיות הטובות והמתקדמות ביותר, על מנת להמשיך ולהביא ללקוחותיה את המקצועיות והתוצאות המיטביות.

נגישות