תפריט

מדוע דווקא גילוח, ולא שעווה או מריטה?

מאחר וטיפולי הסרת שיער בלייזר מתמקדים בהשמדתם של זקיקי השערה, את זקיקי השערה מסגלת קרן הלייזר לזהות רק כשהם במצב של צמיחה פעילה, כל שיטת הסרת שיער התולשת את השערה מן השורש מעכבת את צמיחת השיער, ולכן, עלולה לגרום גם לדחיית מועד טיפול הסרת השיער בלייזר הבא שלכם.

גילוח לפני הסרת שיער בלייזר

לפני טיפול הסרת שיער בלייזר יש לגלח את שיער הגוף באזור שעתיד לעבור את תהליך ההסרה,, ולמנוע בזבוז של אנרגיה שתקלט במיליתין של השערה ומירב האנרגיה מועבר לזקיק כי יש לפנות דרך לקרן הלייזר – כאשר העור מגולח וחלק (הגילוח מתרחש בסמוך לטיפול, כך שהעור חלק עדיין), לקרן הלייזר קל יותר להגיע לזקיק הטמון בעור, מאשר כאשר מפרידה בינה לבין הזקיק שכבת שיער. סיבה נוספת הינה בטיחותית – קרן הלייזר מחממת את השיער בדרכה אל הזקיק שלו, מה שעלול לגרום לתגובת חזקות ואף לכוויות על העור (שלא לדבר על ריח השיער החרוך). אם כן, אם לא תגלחו את האזור שעתיד לעבור טיפול בבית, בקצב שלכם ובאמצעות קצף הגילוח או ג'ל הגילוח החביב עליכם, תיאלצו לבזבז זמן בזמן שאיש/אשת המקצוע המבצעים את טיפול הסרת השיער בלייזר יעשו זאת במקומכם. יש לגלח את האזור בעדינות ובזהירות, בסכין גילוח חדשה ובתשומת לב מרובה, על מנת למנוע חתכים בעור. אם מדובר באזורים קשים להגעה (כמו גילוח הגב), מומלץ להיעזר בחבר לשם כך, ולא להתאמץ לעשות זאת בעצמכם, בשל הסיכון ליצירת שריטות וחתכים. גילוח טרם הטיפול מאפשר לעור להרגיע עד הטיפול והתופעות לוואי מופחתות באופן משמעותי.

גילוח לאחר הסרת שיער בלייזר

כחודש לאחר ביצוע הטיפול הימנעו מגילוח. מומלץ לתת לשיער לסיים את תהליך נשירתו באופן טבעי, ולתת לעור להחלים ולהתחדש, אם כי אפשר לגלח.

גילוח בין טיפולי הסרת שיער בלייזר

בין טיפולי הסרת השיער בסדרת הטיפולים ניתן להתגלח. כאמור, הגילוח הראשון יקרה כחודש לאחר הטיפול הקודם, מה שמשאיר לכם מעל לשמונה שבועות לגלח את השיער המיותר, במקרים בהם יצמח ויפריע לכם. את הגילוח מומלץ לבצע תמיד באמצעות חומר מלחלח (ג'ל, משחת גילוח, קונדישנר לשיער וכד') ולהקפיד להימנע מיצירת חתכים ושריטות בעור.

 

נגישות