תפריט

כל מה שחשוב שתדעי על הסרת שיער והורמונים

תופעה של שיעור יתר היא אינה נושא חביב ולרוב מעוררת תחושה של אי נוחות ומבוכה, במיוחד בקרב נשים ובמיוחד באזורים חשופים כגון פנים, צוואר, כתפיים, גב (בעיקר תחתון), סביב הפטמות והבטן. אזורים אלה במהותם נחשבים לאזורים הורמונליים, שמגיבים לחוסר איזון ובאים לידי ביטוי במגוון דרכים כמו: מחזור חודשי לא סדיר, אקנה, השמנת יתר, שינוי בגוון הקול (עיבוי הקול), הגדלת מסת שריר וגם בצורה של צמיחת שיער מיותר.

נשים רבות מוצאות את עצמן מבלות שעות רבות, כואבות ויקרות בטיפולים להסרת שיער מיותר באמצעות מריטה, לייזר או אפילציה, אלא שאחרי זמן לא מבוטל הן מגלות שאם מצבן לא מאוזן תרופתית, הסרת שיער בלייזר לא תביא לתוצאות המיוחלות והשיער העיקש ימשיך לצמוח.

בעיות הורמונליות ושיעור יתר

השיער שנראה על פני העור, בדומה לקרחון, הוא רק הקצה ואינו מעיד כלל על שורש השערה. חלק מהשורשים מצמיחים שערות קטנות ודקות שכמעט ואינן נראות על פני העור, ובעיה הורמונלית עלולה לעורר את השורשים האלו ולהגביר את צמיחתם, לכן השיעור גם עלול לחזור שנים אחרי טיפולי הסרת שיער. נשים שמטופלות באמצעות טיפולי הסרת שיער בלייזר סובלות מהבעיה וכשהיא לא מטופלת כראוי, הטיפול לא יועיל כנגד צמיחה באזורים חדשים.

כתוצאה מכך גם בעיה של שיעור יתר בפנים באזורים כמו פאות פנים, לחיים וצוואר, מושפעים מחוסר איזון הורמונלי. אלו אזורים שאינם מומלצים לטיפול מכיוון שעלולה להיווצר תופעה הפוכה של שיעור יתר, לכן בפרופורציה מסירים שיער בלייזר רק באזור השפם.

מתי להתחיל עם הטיפול?

לא מומלץ להתחיל טיפולי הסרת שיער בלייזר לפני תום פרק הזמן של ההתבגרות המינית, שמתרחשת בקרב נשים במהלך ארבע השנים שלאחר קבלת המחזור החודשי. גם פה, תהליכים הורמונליים מאסיביים מתרחשים בגוף וצמיחת השיער מתחדשת במהלך התקופה. טיפול הסרת שיער בלייזר אמנם יסיר את השיער הקיים, אולם שיער חדש יצמח שוב.

האם את מתאימה לטיפול? קריטריונים לבדיקה

חשוב לדעת כי קיימים קריטריונים נוספים לפיהם נקבע אם אישה יכולה לעבור הסרת שיער בלייזר ובאילו אזורים.
רוצה לדעת האם טיפול להסרת שיער בלייזר מתאים לך? המומחים של פרופורציה יתאימו לך טיפול ייחודי וייעודי.

 

נגישות