תפריט

שיעור יתר בפנים הנה תופעה אשר מטרידה נשים וגברים כאחד, יחד עם זאת, אצל נשים קיימת חשיבות גבוהה יותר למציאת פתרון יעיל והולם לבעיה מבחינה אסתטית.  בשוק קיימים מגוון רחב של טכניקות ודרכים להסיר שיער מיותר מהפנים, אך בשל היותו של עור הפנים רגיש מאוד, תופעות הלוואי העלולות להיגרם כתוצאה מבחירת שיטה שגויה, לא מתאימה או לא יעילה, או, לחילופין, כתוצאה מבחירת איש מקצוע שאינו מהימן דיו לביצוע הסרת שיער מהפנים – עשויות  ללוות אתכם ולהציק לכם עוד שנים לאחר שהטיפול הסתיים!

הסרת שיער מהפנים

באזורים מסוימים, כמו השפם ובין הגבות אצל נשים או אזור עצמות הלחיים אצל גברים, הסרת שיער בלייזר, הנה שיטה יעילה מאוד ביחס

הסרת שיער בפנים בפרופורציה

 לשיטות הסרת השיער האחרות. הטיפולים מבוצעים באמצעות מכשיר היורה קרן לייזר המאתרת את השערה על-פי פיגמנט הכהה לעומת גוון העור, ומחממת אותה באופן ממוקד. החום מגיע עד לזקיק השערה והורס אותו לחלוטין, ובכך פוגע משמעותית ביכולתה של השערה לצמוח שוב. חשוב לציין כי צמיחת השערה הינה מחזורית וכוללת שלושה שלבים של התפתחות. כל אחד מטיפולי הסרת השיער בלייזר פוגש את זקיק השערה בשלב אחר של צמיחת השערה, ולכן ישפיע על צמיחת השערה באופן שונה. ובכדי להגיע לתוצאה מקסימלית ואפקטיבית של הרס זקיקי השיער כך שלא יצמיחו שיער חשוב שתתבצע סדרה של טיפולים, כשההפרש ביניהם נע בין חודשיים לשלושה חודשים בין טיפול אחד לבא אחריו. יש לציין , כי מאחר ומדובר בעור הפנים העדין, תיתכנה לאחר הטיפול אדמומיות ו / או רגישות באזור המטופל. למרות שתחושות אלה עתידות לחלוף מעצמן במהרה, על מנת להקל על כך ניתן למרוח את האזור בג'ל אלוורה, שירגיע את העור ויקרר אותו.

חשוב להדגיש, כי בין טיפול אחד למשנהו, יש להימנע לחלוטין מחשיפת עור הפנים לקרני השמש, או לחילופין, במצבים בהם לא ניתן להימנע מכך לגמרי, יש למרוח את האזור המטופל בקרם הגנה המכיל מקדם הגנה גבוה ולחבוש כובע ששוליו רחבים על מנת לצמצם את הסיכון ככל האפשר. וכן, בין טיפולים אין להשתמש בשיטות להסרת שיער אשר פוגעות בשורש השערה (כגון: מריטה, שעווה, וכו').

שיטה נוספת הקיימת להסרת שיער בפנים היא אפילציההטיפול מתבצע על ידי החדרת מחט לזקיק השערה, לאחר מכן משדרים גל חום לחלקיק שניה (יכול להיות מלווה בתחושה לא נעימה.)

הסיבה לחימום הוא שבבסיסה של כל שערה נמצא השורש שמוזן על ידי כלי דם. באמצעות חימום ממוקד של האזור, מנתקים את השערה מכלי הדם המזינים אותה ובכך מונעים את צמיחתה העתידית או גורמים להיחלשותה. היות ומדובר במחט דקה במיוחד שאמורה לטפל בכל שערה ושערה בנפרד, הטיפול צריך להיות מדויק ביותר. שיטה זאת מתאימה לבעלי גוון שיער בהיר במיוחד או שיער שיבה וכן לאזורים כמו סנטר, פאות עצמות לחיים ושפם.

הסרת שיער בפנים אצל נשים

כמו גופנו גם הפנים מכוסות בפלומת שיער דקיקה, אשר, אצל מרביתנו, אינה מורגשת ואינה בולטת לעין. הבעיה מתחילה, כאשר באזורים מסוימים (לרוב, אזור השפם) צבעה של הפלומה עלול להיות מעט כהה יותר והיא עלולה להיות מעט עבה יותר מאשר בשאר אזורי הפנים. לרוב, כל אחת מתמודדת עם שיער הפנים בדרך שמתאימה לה – חלק מכסות אותו בשכבת מייק אפ עבה, חלק מחמצנות אותו, ואילו חלק מורטות אותו בשעווה, בפינצטה או בחוט, תוך כדי גרימת כאב ובסיכון של פגיעה בעור ובאלסטיות שלו. כל השיטות הללו, למרות ההשקעה בזמן ובכסף, יעילות רק לטווח הקצר, שלאחריו, השיער שב וצומח.

הסרת שיער מהפנים בלייזר או אפילציה, לעומת שיטות הסרת השיער האחרות, פותחת בפני נשים, את האפשרות להיפטר משיער הפנים הבולט לטווח ארוך, ולחוש נשיות וחלקות מאי פעם. חשוב לציין, כי כאשר מדובר בשיעור יתר שמקורו בחוסר איזון הורמונאלי, הסרת שיער בלייזר מהפנים לא תוכל לספק את המענה המצופה, עד לפתרון הבעיה הגורמת לצמיחתו.

הסרת שיער מהפנים אצל גברים

כפי שציינו בתחילה, גם גברים מוטרדים משיעור יתר בפנים, הפתרון הקלאסי העומד בפניהם להסרת שיער הוא גילוח, אך זה יש לציין, עלול לגרום באזורים מסוימים לעור יבש, פצוע ומגורה בעוד שהסרת שיער בלייזר או באמצעות אפלציה מציעים פתרון אסתטי שבטווח הרחוק גם עשוי לדלל את צמיחת השיער וכן גם להציע פתרון של הסרת שיער נקודתית במקרה ויש צורך להיפטר משערות שיבה למשל. חשוב לציין, כי  ברשת פרופורציה לא מבוצעים לגברים טיפולים מתחת או מעל לאזור הגבות או לשיעור בתוך האוזן או האף.

הסרת שיער בפנים ברשת מרפאות פרופורציה

אנחנו, ברשת מרפאות פרופורציה, עושים שימוש במכשיר ה'סופרנו טיטניום' בעל הטכנולוגיה החדשנית לטיפולי הסרת שיער בזמנים קצרים, ללא כאב ומתאים לכל גווני העור, גם על עור שזוף.

 

נגישות