תפריט

התוצאה האופטימלית אליה שואפים בטיפולי הסרת שיער בלייזר מהפנים, היא הפחתה של 70% מהשיער באזור המטופל. ככל שקיימת ניגודיות יותר גדולה (למשל גוון עור בהיר ושיער כהה), הטיפול יותר יעיל וקרן הלייזר מצליחה להתמקד בפיגמנט הכהה שבשורש השערה בצורה יעילה ומדויקת יותר, עד למצב של הרס השערה.

בכל טיפול נפגעים רק כ-10% מזקיקי השיער, מאחר וצמיחת השיער היא מחזורית וכל טיפול ימצא זקיקים בשלב צמיחה שונה. לכן, לשם תוצאות מקסימליות, טיפולי הסרת שיער בלייזר בפנים מתבצעים בהפרשים של כ-2-3 חודשים בין טיפול לטיפול.

מומלץ שלא לטפל במקרים של שיערות בודדות ופזורות מאד באזורים כגון צוואר, תת–לסתי, תת-סנטרי וכדומה. הטיפול מיועד עבור בעלי שיער פנים עבה וצפוף יחסית. בעת הייעוץ טרם הטיפול, איש המקצוע המיומן ימצא באם אתם מתאימים לטיפול וכמה טיפולים דרושים כדי להגיע לתוצאה המבוקשת.

גברים רבים פונים בבקשה להסרת שיער באזור הפנים באמצעות טיפולי לייזר, בעיקר באזור עצמות לחיים, בין הגבות ועד להעמקת קו הגילוח בלחיים, צוואר וכ"ו. גם במקרים אלה, יש להבין שמדובר באזור הורמונאלי והשיעור הוא ביטוי משני של ההורמונים הגבריים, דהיינו שיעור גברי, ולכן אין אפשרות לגרום לשינוי.

על אף זאת, אזורים כמו עצמות הלחיים ובין הגבות מגיבים לטיפול הסרת שיער בלייזר באופן יעיל ומהיר יחסית. כמובן, עד לרמה של שערות פזורות, מרווחות ודקות יותר מהצמיחה התורשתית. גברים שסובלים מפצעים מוגלתיים עקב צמיחה הפוכה של שיער באזור הזקן, בוחרים להפחית שיער בלייזר בכל אזור הזקן, אך לא בכל המקרים ניתן להגיע להסרה מלאה.

גברים רבים המתמודדים עם תופעה של צמיחת יתר, נאלצים לגלח את פניהם שלוש פעמים ביום. הסרת שיער בלייזר במקרים אלו עשויה להועיל ולחסוך את הגרד הנלווה לכך, הפצעים וחוסר הנעימות באזור הפנים, וכמובן, פעולת הגילוח חוזרת ונשנית.

יותר ויותר גברים שלא מעוניינים להמשיך להתגלח כל הזמן, בוחרים בטיפול הסרת שיער בלייזר לשם עיצוב זקן הפנים, ע"י שירטוט של קווי הזקן, פאות הלחיים ואפילו דילול השיער בפנים.

חשוב לדעת

המרווח בין הטיפולים הוא כ- 2-3 חודשים ועפ"י הצמיחה, כאשר יש להימנע לחלוטין מחשיפה לשמש באזור המטופל. במצב של חוסר ברירה, יש להימרח במסנן קרינה של לפחות 34 SPF ולחבוש כובע רחב שוליים.

אין לבצע מריטה של שיער במהלך הטיפולים בכל דרך שהיא, מלבד גילוח. לאחר כל טיפול הסרת שיער בלייזר באזור הפנים תיתכן רגישות ואדמומיות באזור המטופל, אך תופעות אלה ייעלמו במהרה. על מנת להקל על התחושה ניתן למרוח ג'ל אלוורה לשם הרגעת העור.

ברשת מרפאות פרופורציה נמצא בשימוש מכשיר ה"לייטשיר". המכשיר הפועל באמצעות טכנולוגיית הלייזר על כל גווני העור באופן אחיד ומאפשר התאמה של אורך הלייזר. המכשיר הוכח במשך יותר משני עשורים בעזרת השימוש היעיל והאפקטיבי בו, נבדק ואושר ע"י ה- FDA האמריקאי, ה- CE האירופאי ומשרד הבריאות הישראלי.

 

נגישות