תפריט

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה שהולכת ומתגברת, בה אימהות לנערות צעירות ואפילו ילדות פונות אל המומחים של פרופורציה בשאלה: "מתי תוכל בתי להתחיל להסיר שיער בלייזר?"

יותר ויותר אימהות פונות לרשת מרפאות פרופורציה בכדי לברר על טיפולי הסרת שיער בלייזר עבור בנותיהן – כבר מגיל 8 – זאת מפני שבשנים האחרונות אנחנו עדים לכך ששיעור יתר היא תופעה נפוצה, יותר ממה שהכרנו בעבר הלא רחוק.
קחי אוויר אימא, את לא לבד ויש לנו תשובות לכל השאלות שמטרידות אותך ואת בתך.

מה זה שיעור יתר?

כבר משלב הלידה גוף האדם מכוסה בשיער שקוף ודקיק עד פלומתי. ישנם אזורים בגופנו שנותרים עם שיער זה ואזורים אחרים בהם השיער מתארך ונעשה חזק וכהה יותר סביב גיל ההתבגרות.
שיעור יתר אצל ילדות או נערות הוא מצב בו כבר בגיל צעיר מופיע שיער גוף חזק, צפוף וכהה באזורים כמו ידיים, רגליים, בית החזה והבטן, סנטר, צוואר, פאות הלחיים ומעל השפה העליונה.

ילדות ונערות הסובלות משיעור יתר מרגישות אי-נוחות רבה בגלל שיער הגוף שלהן. ביטחונן העצמי נפגע, הן מכסות את גופן גם במזג אוויר קיצי, נרתעות מפעילויות אשר כרוכות בלבוש קצר או בגד ים, חלקן אף חוות מצוקה ומרגישות שהן "שונות" ביחס לחברות, אחיות, בנות דודות או אימן.
אם הילדה שלך משתפת אותך, או שהבחנת בכך שהיא מתביישת בגוף שלה, לא מעוניינת ללכת ברגליים או זרועות חשופות וכן הלאה, כדאי לפתח שיחה על הנושא. ראשית מפני ששיחה פתוחה ולא שיפוטית תאפשר לילדה לשתף אותך ברגשות שלה. שנית, מפני שתוכלו לבחון ביחד את האפשרויות העומדות בפניה.

איך מתמודדים עם שיעור יתר אצל ילדות ונערות?

"חשוב לומר בראש ובראשונה כי הבקשה להתחיל להסיר שיער מיותר צריכה להגיע מהילדה ולא מההורה. אם אכן היוזמה היא שלה, בשיחה פתוחה תוכלו להסביר לילדה על השיטות השונות להסרת שיער מיותר וההשלכות של כל אחת מהן ולאפשר לה לבחור בחוכמה מה מתאים לה. עם כל הכבוד ליוטיוב וטיקטוק, לא משם כדאי ללמוד ולעשות החלטות על הגוף", כך על פי הגברת יעל סבג, מנהלת תחום הלייזר ברשת מרפאות פרופורציה.

ישנן השיטות המסורתיות להסרת שיער מהגוף והפנים:

גילוח באמצעות סכין הוא מהיר וזול, אך השיער צומח מהר מאוד ומפני שהשיער נחתך על ידי הסכין בצורה אלכסונית, בעת צמיחת השערה היא מרגישה קוצנית, חזקה וקשה יותר מפעם לפעם.

מריטת השיער בחוט, פינצטה או שעווה מאפשרת מרווחי זמן ממושכים יותר בין הטיפולים (בין 2-6 שבועות) אך מכאיבה ודורשת אשת מקצוע על מנת שלא לייצר מצב של שערות הגדלות הפוכות ויוצרות פצעים מוגלתיים.

אפילציה היא שיטה בה באמצעות מחט חשמלית המוחדרת אל העור משדרים גל חום אל זקיק השערה אשר הורס אותו ומונע מהשערה לצמוח שוב. הטיפול מתאים לשיעור יתר בפנים בלבד. יתרונה של השיטה הוא אחוזי הצלחה גבוהים, אך חסרונה הגדול הוא בכך שהטיפול הנקודתי דורש ריבוי טיפולים וסבלנות, בשל כך אינו מתאים לאזורים גדולים כמו רגליים, ידיים ועוד.

ללא עוררין, השיטה היעילה והבטוחה ביותר היא הסרת שיער בלייזר בטכנולוגיית ה"סופרנו טיטניום" – חדשנות טכנולוגית הטובה ביותר הקיימת כיום. המכשיר בטוח לשימוש והוא מספק תוצאות מיטביות גם עבור בעלות עור כהה או שזוף וגם עבור שיער עדין ודק (אם יש בו פיגמנט צבע). אצל מרבית המטופלות והמטופלים ניתן לראות הפחתה משמעותית בכמות השיער שצומח לאחר כ-6 טיפולים בממוצע.

מתי אפשר להתחיל להסיר שיער בלייזר?

נערות המבקשות להסיר שיער בלייזר מוזמנות להגיע לפגישת ייעוץ החל מגיל 12. אל פגישת הייעוץ הנערה תגיע עם אחד ההורים אשר יעזרו לתווך את המידע הרפואי וההשלכות של הטיפול. בפגישת הייעוץ ייבחן מצב השיעור בגופה של הנערה, סוג העור, עובי השיער ועוד משתנים אשר ישפיעו על חבילת הטיפול אשר תומלץ עבורה.

למה לבחור להסיר שיער ברשת מרפאות פרופורציה?

הורים אשר רוצים לבחור את הטיפול הטוב ביותר עבור בתם, במיוחד כאשר מדובר בנערה צעירה, בוחרים ברשת מרפאות פרופורציה – חלוצת הסרת השיער בלייזר בישראל. הניסיון והמומחיות שצברנו הם ללא תחרות. כל מטפלי ומטפלות הלייזר עברו הכשרה ממושכת בפיקוח רפואי, הכוללת ידע תיאורטי ומעשי מקיף. בכל סניפי פרופורציה הפזורים ב-14 ערים ברחבי הארץ אנו משתמשים בטכנולוגיית הלייזר המתקדמת והבטוחה ביותר, מכשיר ה"סופרנו טיטניום". טכנולוגיה זו בטוחה לשימוש ומאפשרת חוויית טיפול ברמת כאב מינימלית. הטיפולים במכשיר זה מהירים וכך ניתן להסיר שיער מכל אזורי הגוף במפגש טיפול בודד והתוצאות המיטביות מגיעות בדרך כלל עד 10 טיפולים.

כאשר מדובר בהסרת שיער בלייזר עבור נערות חשוב לציין, כי במצב של טרום סיום הגדילה וההתייצבות ההורמונלית, צמיחת השיער ממשיכה בכל האזורים בגוף. משמעות הדבר היא שעבור מרבית הנערות, בסיום סדרת הטיפולים עדיין יהיו אזורים בגוף עם שיער מיותר. לכן, בסיום סדרת הטיפולים הצוות המטפל יבחן את רמת הצמיחה של הנערה וימליץ, במידת הצורך, על טיפולים נוספים. זה דבר שחשוב לתקשר לנערה ולאפשר לה את הבחירה האם להתחיל בגיל צעיר או להמתין לסיום הגדילה וההתייצבות ההורמונלית.

"כל הורה אשר בתו מתמודדת עם שיעור יתר חש את המצוקה של הבת. על מנת לתת לה את הפתרון הטוב ביותר, חשוב לבחור ברשת מרפאות עם הרבה מאוד ניסיון; בטכנולוגיה המתקדמת ביותר – בבטיחות, בחוויית הטיפול ובתוצאות; בצוות מקצועי ומיומן אשר מלווה את הנערה, מתעד ומפקח על כל התהליך עד להשגת התוצאות המיטביות עבורה. הדבר חשוב במיוחד במקרים של חוסר איזון הורמונלי ובמצבים בהם נדרש ייעוץ נוסף מאנדוקרינולוג", מסכמת עבורנו יעל סבג, מנהלת תחום הלייזר ברשת מרפאות פרופורציה.

 

נגישות