תפריט

מומחי פרופורציה עונים על שאלות הגדלת חזההגדלת חזה – אוסף שאלות ותשובות נפוצות

חלק בלתי נפרד מהליך הגדלת החזה היא פגישת ייעוץ עם הרופא המנתח. ריכזנו עבורכן את השאלות הנפוצות ביותר אותם שומעים המומחים לכירורגיה פלסטית בפרופורציה. אתן שאלתן ומומחי פרופורציה השיבו על כל מה שהכי מעניין אתכן:

1. אילו רופאים מבצעים ניתוח להגדלת החזה? האם צריכה להיות להם התמחות כלשהי?

תשובה: מומלץ ביותר שאת הניתוח יבצע מומחה לכירורגיה פלסטית. אף על פי שהחוק בישראל אינו מחייב זאת, מומחיות יתרה זו של רופא מהווה מרכיב קריטי בהצלחתו של הניתוח. ברשת פרופורציה כל הרופאים שמבצעים ניתוח הגדלת חזה, מחויבים להתמחות בכירורגיה פלסטית לטובת מקצועיות והצלחה מקסימלית.

2. האם ניתוח הגדלת חזה נחשב להליך בטוח?

תשובה: כל פעולה כירורגית טומנת בחובה סיכונים מסוימים וניתוח הגדלת חזה אינו יוצא מן הכלל בהיבט הזה. אך לצד העובדה הזאת, הגדלת חזה נחשב לאחד הניתוחים הפופולאריים ברפואה המודרנית. מספר הניתוחים הנערכים מדי שנה בעולם נאמד כיום במיליונים, כאשר רק בארצות הברית מתבצעים כ-300 אלף ניתוחים בשנה. השיטות והטכניקות לניתוח הולכות ומשתכללות ובהתאמה תופעות הלוואי יורדות ומצטמצמות למינימום האפשרי.

3. האם שתלי הסיליקון מסוכנים?

תשובה: שתלי סיליקון הם מוצר רפואי לכל דבר. זהו מוצר רפואי שמתבסס על פתרונות טכנולוגיים מורכבים ביותר פרי מחקר ופיתוח של יותר מ-50 שנה. שתלי הסיליקון מיוצרים בתנאי ייצור קפדניים, עוברים בדיקות איכות מחמירות וקפדניות, מפוקחים ע"י רשויות תקינה ורגולציה רפואית כמו ה-FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי ) וה-CE האירופאי ומשתתפים במחקרים קליניים לאורך זמן.

השימוש בשתלים איכותיים משמעותי הן לבריאות הכללית של המטופלת והן להצלחת ההליך הכירורגי. רוב הרופאים בארץ משתמשים בשתלים איכותיים שעומדים בתקנים המחמירים ביותר. רשויות התקינה הבריאותית החשובים בעולם מאשרים בצורה חד משמעית: שתלי הסיליקון בהם משתמשים להגדלת חזה מוגדרים כבטוחים כל עוד הם מגיעים מיצרנים נבחרים ואמינים. יחד עם זאת, ההמלצה היא להיבדק מדי כמה שנים אצל רופא כדי לוודא שהשתלים אכן תקינים.

4. מה מכילים שתלי הסיליקון?

תשובה: שתלי הסיליקון הנפוצים ממולאים בג'ל סיליקון הנחשב למוצר רפואי טכנולוגי. החומר מגיע בצורת ג'ל ואינו נוזלי כפי שהציבור הרחב נוטה לחשוב. החומרים המרכיבים את הג'ל הייחודי מונעים זליגה גם במקרה של פגיעה בשתל (דבר שלא סביר שיתרחש). הסיליקון נמצא בשימוש נרחב בתחומים רפואיים נוספים (במגוון ניתוחים ביניהם ניתוחי לב) מפני שהוא עמיד והגוף אינו דוחה אותו.

5. אני מעוניינת להגדיל את החזה שלי עם השתל הכי גדול. מהו נפח השתל המקסימלי שקיים?

תשובה: השתלים מגיעים במגוון של צורות וגדלים ומותאמים באופן אישי עבור כל מטופלת גם בנפח וגם בצורה. אבל לפני שרוצים את "הגדול ביותר" חשוב לדעת מספר דברים: מהן הציפיות שלך מהניתוח? איזו תוצאה היית רוצה להשיג? איך ניתן להגדיל את החזה כך שהוא גם יראה טבעי למידותייך (לדוגמא גובה)? מהו נפח השתל המקסימלי שיתאים למבנה גופך? כל השיקולים הללו חייבים להילקח בחשבון בעת הייעוץ הרפואי, שכן אינך רוצה ליהנות מחזה גדול אבל לסבול מכאבי גב קבועים.

6. האם ניתן לצמצם את התפרים למינימום?

תשובה: מכשור רפואי מתקדם לצד טכניקות ניתוח מתקדמות, מאפשרים לצמצם את התפרים למינימום גם בניתוח הגדלת חזה. לרוב, התפרים קטנים יחסית ומתבצעים במקומות מוצנעים מלכתחילה לדוגמא: מתחת לכפל השד. יחד עם זאת, שיטת הניתוח נבחרת בהתאם לשיקול דעתו של הרופא המנתח ובעצה אחת עם המטופלת.

7. יש אפשרות לדעת כיצד אראה לאחר הניתוח?

תשובה: קשה לדעת בדיוק איך יראה החזה לאחר ההגדלה, אבל ניתן להעריך במידה רבה של דיוק. "תיק עבודות הגדלת חזה" של כירורג מומחה ובעל ניסיון יכול לתת הערכה מסוימת על תוצאה שתתקבל. הרופא יכול להגיד מהו סוג השתל שהושתל במטופלת ספציפית, ואם המאפיינים שלה זהים או שונים מהנתונים שלך. דרכים נוספות הן שימוש בחזייה מיוחדת וגם "מדידת" שתל בעל הגודל הרצוי בתוך החזייה במידה הרצויה.

8. כמה זמן נמשך ניתוח להגדלת חזה?

תשובה: ניתוח הגדלת חזה מתבצע בהרדמה מלאה ונמשך בדרך כלל בין שעה לשעתיים. הדבר תלוי בשיטת הניתוח בשילוב עם המאפיינים הייחודיים למטופלת.

9. מהו משך ההחלמה מניתוח הגדלת חזה?

תשובה: זמן ההחלמה הוא אינדיבידואלי לכל מטופלת, בהתאם לגודל השתל וטכניקת הניתוח שנבחרה, אך זמן ההחלמה הממוצע נמשך כשבוע ואחריו החזרה לשגרה כמעט מלאה. כמובן שקיימות מגבלות על פעילות פיזית מסוימת ויש תנועות שרצוי להמעיט בהן למשך תקופה נוספת. הרופא המטפל נותן הנחיות מדויקות וייחודיות לכל מטופלת בהתאם לנתוניה האישיים ושגרת חייה.

לסרטון על ניתוח הגדלת חזה בפרופורציה

 

נגישות