תפריט

הגדלת חזה וממוגרפיהבדיקת ממוגרפיה: פחות נעים אך הכרחי

הגדלת חזה ידועה כניתוח הפלסטי הפופולארי בעולם ובכל עת משתפרים ומשתכללים סוגי השתלים, איכותם וצורתם. כל זה חשוב ונכון לבדוק בטרם תיגשי אל הניתוח; עמידותו של השתל כמו גם צורתו יכריעו בסופו של דבר האם הניתוח עבר בהצלחה והאם תיהני ממנו בשנים הבאות באופן הבטוח והאסתטי ביותר.
חשוב שתקדישי כמה דקות, על מנת שלא תשכחי לקחת בחשבון גם את הנושא הפחות נעים, אך הכרחי: בדיקת ממוגרפיה.

ממוגרפיה: על הבדיקה

ממוגרפיה הינה למעשה בדיקת רנטגן הסוקרת את פנים השד ורקמתו, על מנת לזהות בגילוי מוקדם סרטן שד שלא ניתן לממש חיצונית כגוש. נתונים מצבעים כי נשים שנבדקו כשבשדן שתלי סיליקון, לא סבלו מגילוי מאוחר יותר של סרטן השד בשל כך ומחקרים גילוי כי שיעור התמותה בנשים שלקו בסרטן השד זהה בין אלו שעברו הגדלת חזה ובין אלו שלא.

בכל זאת, על מנת שתהיי "בצד הבטוח", להלן כמה כללים שחשוב שתיקחי לתשומת לבך:

לבצע בדיקה שגרתית

לאחר הניתוח עשי לעצמך שגרה קפדנית של בדיקות שד וממוגרפיה על פי ההמלצות של הרופא שלך, באופן קבוע ומבלי לפספס אף ביקור במרפאה.
בבדיקות שד ידניות על ידי כירורג שד, שתלי הסיליקון אינם מהווים גורם שמפריע לאבחון גושים, גם לא בבדיקה ידנית עצמית.

בדיקת ממוגרפיה ובדיקה ידנית

שתלים המורכבים מי מלח נוחים יותר לחדירת קרני הרנטגן משתלי הסיליקון, כך או כך, וודאי שאת מבצעת בדיקות ממוגרפיה ובדיקות ידניות אצל כירורג שד בעקביות.

גם לאופן החדרת השתל השפעה על בדיקת הממוגרפיה: במידה והשתל הוחדר במנח תת שרירי, כלומר- מתחת לשריר, השתל פחות יפריע בפיענוח תוצאות בדיקת הממוגרפיה מאחר והשריר למעשה מפריד בין רקמת השד לשתל הסיליקון ועל כן הוא מסתיר רק חלק קטן יותר מרקמת השד הנסקרת בבדיקה.

ליידע את הרופא

כשאת ניגשת לבדיקת ממוגרפיה, חשוב שתיידעי את הרופא כי בשדייך שתלי סיליקון על מנת שייקח בחשבון את שיטת הבדיקה. עובדה זו יכולה להשפיע על הטכניקה בה יבחר הרופא לבצע את הממוגרפיה.

לסיכום נסביר, כי לשתלי הסיליקון בחזה של אישה אין קשר בעליה בסיכון שלה לחלות בסרטן השד- ועל אף שבמקרים מסוימים השתל עלול לשבש את פענוח בדיקות הממוגרפיה, קיימות אופציות נוספות לבדיקת הנושא והמדע והרפואה מעמידים לרשותנו אמצעי עזר שישלימו את המלאכה.

נאחל לכולכן בריאות טובה!

נגישות