תפריט

להיפטר ממצבורי השומן העקשניים

טיפול המסת שומן בעזרת גלי רדיו, המכונה גם בודי טייט, הוא טיפול שנועד להילחם באותם מצבורי שומן קטנים, שבדרך כלל דיאטה או פעילות ספורטיבית אינם מצליחים להעלים (כדוגמת סנטר כפול וזרועות מדולדלות). הטיפול מתבצע באמצעות מכשיר שממיס את השומן באזור המטופל באמצעות גלי רדיו, כשהשומן המומס מנוקז מחוץ לגוף. במקביל המכשיר גם מהדק את העור באזור המטופל. ד"ר חיים הלוי, כירורג בכיר ברשת פרופורציה, עונה על 10 השאלות הנפוצות בנושא בודי טייט.

1. האם שימוש בטכנולוגית בודי טייט בטוחה?

שימוש בגלי רדיו להמסת שומן הוא בטוח לחלוטין ועומד בתקנים המחמירים של ה- FDA האמריקאי. הרופא מתכנת את המכשירים המתקדמים באופן שיתאים לפעילות הספציפית המיועדת לתאי השומן, ולאחר הפעולה הם סוגרים את כלי הדם באזור כך שכמעט ואין דימום ואין נזק לרקמות באזור המטופל.

2. כמה טיפולים נדרשים להמסת שומן בטכנולוגיית הבודי טייט?

לטיפול הבודי טייט נדרש טיפול אחד בלבד. במקרים קיצוניים של ריכוזי שומן גדולים יותר ייתכן שיהיה צורך לחזור על הפעולה.

3. האם לטיפול בודי טייט יש תאריך תפוגה?

תוצאות הטיפול נשמרות לצמיתות בתנאי שלאחר מכן אין עליה במשקל. מילוי אחר הוראות הרופא בנוגע לתהליך ההחלמה מטיפול הבודי טייט, לצד תחזוקה שותפת של הגוף על ידי תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית, ישמרו על תוצאה מיטבית.

4. אחרי כמה זמן אוכל לחזור לפעילות ספורטיבית לאחר ביצוע בודי טייט (משך החלמה)?

ההחלמה מהטיפול היא אינדיבידואלית ויכולה לנוע בין מספר ימים למספר שבועות. אזורים קטנים יחלימו כעבור ימים ספורים בלבד ואזורים גדולים יחלימו כעבור שבוע עד שבועיים. להשגת תוצאה מקסימלית יש ללבוש חגורה אלסטית למשך כארבעה שבועות או לפי המלצת הרופא. באשר לפעילות ספורטיבית, ניתן לחזור כשלושה שבועות לאחר הטיפול.

5. האם צריך להפסיק לעשן לפני טיפול הבודי טייט?

תמיד כדאי להפסיק לעשן, אך מומלץ להפסיק לעשן יממה לפני טיפול הבודי טייט.

6. האם יש עדיפות לטיפול באזורים באמצעות שאיבת שומן לעומת המסת שומן?

שאיבת שומן מיועדת לכמות גדולה של שומן. המסת שומן מיועדת לכמויות שומן בינוניות וקטנות שקשה להיפטר מהם בעזרת דיאטה או פעילות ספורטיבית בלבד.

7. האם ניתן לבצע טיפול בודי טייט בין לידות?

כן, אין מניעה לבצע המסת שומן בין לידות. העלייה בכמות השומן במהלך ההיריון והירידה המתרחשת אחרי הלידה, תבוא לידי ביטוי גם באזורים המטופלים.

8. האם אחרי ביצוע בודי טייט תאי השומן יכולים לחזור?

תאי השומן בגוף האדם אינם מתחדשים אך היכולת שלהם לגדול בנפח היא עצומה. לאור העובדה הזאת, אם לא תהיה שמירה על המשקל, השומן יחזור גם לאזורים המטופלים.

9. האם נשארות צלקות אחרי טיפול הבודי טייט?

לאחר הטיפול נשארות צלקות קטנות בלבד במקומות נסתרים (המקומות בהם הוחדר מכשיר הבודי טייט). לאחר הטיפול נותרים תפרים קטנים שנעלמים כעבור מספר ימים, וכעבור מספר שבועות הצלקת מיטשטשת ובמקרים מסוימים אף נעלמת לחלוטין.

10. האם טיפול הבודי טייט כואב?

הטיפול עצמו אינו כואב, אבל לאחר מכן האזורים המטופלים עשויים להיות רגישים במשך כחודש.

צפו בסרטון הדגמה של תהליך הבודי טייט

יש לכם שאלות נוספות? לפרטים נוספים וייעוץ רפואי
חינם בנושא בודי טייט חייגו 5599*

נגישות