תפריט

הסרת שיער לגברים מה נשים באמת רוצות?נשים, מסתבר, יודעות היטב מה הן רוצות – אבל כמו כל דבר בחיים האלה, מדובר בטרנדים הנישאים על גבם של סלבס גבריים מהארץ ומהעולם.

נכון, יש עניין של טעם אישי וללא ספק העדפתה של אישה אם להניח ראש על חזה שעיר או להתרפק בין זרועות חלקות לגמרי הוא עניין שלא ניתן להתווכח איתו, אבל גם כאן, נשים רבות נוהרות באופן "טרנדי" אחרי מה שנכון ועדכני. מיד נסביר.

תעשיות הבידור, הספורט והאופנה העולמית, הן אלו שקובעות את הטון; מה ילבשו, איזו תסרוקת עדכנית ובאיזה סוג אופניים יש לפדל עכשיו לאירוע היח"צ הקרוב. אבל מה שנכון ל"מה ללבוש", "איזה דרינק לשתות" ו"כיצד לסדר את הפריזורה", נכון גם לגבי המראה הכללי של הגבר.

בעוד שלפני שניים ואפילו שלושה עשורים, הגברים בכל העולם (ובעיקר בישראל) התהדרו בחזה שעיר לתפארת ולא שכחו למנגל נטולי חולצה כשהם משוויצים לעיני כל למי יש הכי הרבה, לאחר מכן הגיעו עשורים שעשו לנו קצת נחת בעיניים.

בעידן המטרוסקסואלי, זכורה לכולנו היטב תמונתו של זמר ים תיכוני שהפתיע את המדינה בכלל ואת הז'אנר אליו הוא משתייך בפרט, כשהפך לנטול שיער מכף רגל ועד לראש. העידן הזה התאפיין כמובן באלמנטים נוספים הקשורים בטיפוח של הגבר – אבל הגוף החלק, היה העיקר.

היום, עידן אחד אחרי, אנחנו עדים לתופעה מפתיעה, בה גברים רבים ממשיכים להסיר את שיער גופם לצמיתות, אבל במינונים שונים. כלומר – מפחיתים את שיער הגוף ולא נפטרים ממנו לגמרי.

כשכוכבי השעה הם יהודה לוי מלא הזיפים, קולין פארל המסוקס ודניאל קרייג כג'יימס בונד הסופר גברי, פלא שהגברים מחפשים לשמור על מידת גבריות באמצעות שיער גופם? אין פלא. אבל תתפלאו (או שלא) הם דווקא קשובים לא רק לנשים שלהם אלא גם לעצמם, ודואגים להיות פשוט אסתטיים.

נקודת המוצא הבסיסית שרק גברים שמחפשים לרצות את בני או בנות הזוג שלהם במראה חלק נוהרים למרפאותינו להסרת השיער מגופם לצמיתות היא מוטעית בבסיסה: רוב הגברים שמגיעים היום למרפאותינו מודעים לעצמם הרבה יותר מאי פעם ומחפשים להישאר אסתטיים ונעימים למגע באופן תמידי.

הסרת השיער לצמיתות מהגוף היא כבר ממש סוג של שגרה שנייה בישראל ובעולם כולו. המודעות, האסתטיקה והרצון להיות ספונטניים ומושכים, הובילו אנשים רבים להסיר שיער לצמיתות בכל הגוף – וגם אם לא למשעי, הם מבקשים במפורש לדלל משטחים רבים על גופם כך שהמראה שיתקבל הוא די דליל, אבל לחלוטין טבעי.

גבר, החלטת לעשות לעצמך או לזוגתך טוב על הלב? לך על זה. אבל שים לב לכמה כללי ברזל שיכינו אותך באופן המיטבי לקראת הטיפול ואף ישפרו את תוצאותיו:

  • הימנעות משיזוף ישיר של הגוף כחודש לפני הטיפול וכחודש לאחריו. שיזוף הגוף על ידי קרני השמש או מכונת שיזוף מכהה את גוון העור וכתוצאה מכך קטן הניגוד בגוון, בין השיערה והעור, ומקשה על קרן הלייזר להיבלע במטרה – בזקיק השערה – ולא בעור. נוסף על כך, הסיכון לכוויות ופיגמנטציות עולה.
  • גם אם במשך שנים נהגתם למרוט את שיער החזה למשל, בשעווה וכעת אתם מעוניינים להעלים את צמיחת השיער לצמיתות באמצעות מכשיר הלייזר, קחו בחשבון שתאלצו כעת להמתין כחודשיים וחצי מהמריטה אחרונה: גם כדי שהטיפול הראשון יהיה בצמיחה מלאה באזור וגם על מנת שמאותו הרגע ואילך, תרגילו את האזור לגילוח בלבד.
  • אל תחשוש לבריאותך. הטענה כי השימוש בלייזר מסוכן לבריאות הנו מוטעה מן היסוד. כנראה שהדבר האחרון שהחוקרים ממעבדת Bell האמריקאית חשבו עליו בשנת 1957, כאשר החל המחקר בלייזר, הוא שהטכנולוגיה המורכבת (מאוד) לעיבוד האור תשמש את האנושות כולה על מנת להסיר שיער מהגוף. יותר מ-50 שנה שעברו מאז המצאת הלייזר, ולא ניתן לדמיין תהליכים טכנולוגיים – בלעדיו. טכנולוגיית הסרת השיער בלייזר, והמכשירים המבצעים את המלאכה, מאושרים לשימוש מזה עשרות שנים על ידי כל גופי הבטיחות הנחשבים בעולם – וביניהם ה-FDA האמריקאי, ה-CE האירופאי, וגם על ידי משרד הבריאות הישראלי. בכל מקרה, עומק קרן הלייזר בטיפול הסרת שיער היא של מילימטרים בודדים, והקרן לא חודרת את העור. מה שכן, יש חשיבות גבוהה לרופא מיומן, היודע להשתמש במכשיר!
  • אמנם סבתא תמיד דאגה לכם שתחסכו שקל לבן ליום שחור, אבל קחו בחשבון שהיא לא בהכרח מתכוונת שתחסכו על הסרת שיער בלייזר; היא לא יקרה יותר ובטח ובטח שהיא משתלמת יותר כלכלית לטווח הרחוק: בניגוד לטיפולי שעווה עליהם יש לשלם באופן קבוע ולחזור עליהם פעם בחודש לערך, למשך כל החיים, הלייזר יעשה את העבודה לצמיתות ובפחות השקעה כספית. דרך אגב, על הסרת שיער בלייזר ניתן לשלם גם בתשלומים.
  • עד החתונה זה יעבור? בטוח! בני הזוג שלכם ישמחו לדעת שהתחלתם את התהליך – וישמחו עוד יותר אם תגיעו לחתונה בלוק שלו חיכיתם. מחזוריות צמיחת השיער מחייבת השפעה אפקטיבית של קרן הלייזר על שורש השערה על מנת להאט את הצמיחה בעקביות וזה מסביר מדוע יש צורך בסדרה של טיפולים ולא בטיפול אחד. כמות הטיפולים המומלצת משתנה מאדם לאדם ומאזור לאזור.
  • חשוב מאוד לשים לב, שיש הבדל ענק בשיטות הסרת השיער השונות המצויות בשוק בכל הקשור באפקטיביות ובבטיחות שלהם. לייזר זה לייזר, וכל הטיפולים במכשור אחר (כולל IPL) הם לא לייזר, ואינם נותנים את התוצאה של הלייזר. אז אל תתפשר, גבר.
  • לייזר היא טכנולוגיה בטוחה, אבל חשוב מאוד שתהיה גם בידיים אמינות ומיומנות. מכשירי הלייזר מתוחכמים ודורשים כיול והתאמה אישית לפני כל טיפול ועבור כל מטפל. רק אנשי מקצוע מיומנים עם ניסיון בהליך הסרת שיער בלייזר ואל תתפשרו בשום פנים ואופן על בטיחותכם ובריאותכם בנושא זה. אז לפני שאתם קובעים לעצמכם את טיפול הסרת השיער בשעווה הבא – וודאו שאתם מגיעים אלינו לפגישת ייעוץ לא מחייבת שתכין אתכם חלקים ונטולי דאגות באמת, לחלק הזה של החיים, שהוא באמת רק שלכם ולמענכם. רק אל תשכחו אחר כך להתקשר להיא מהשעווה, לבטל.
נגישות