תפריט

כש-60 הוא ה-40 החדש, וסימני הגיל נראים על הפנים שלנו כבר בגיל 30, יותר ויותר נשים פונות לטיפולים אסתטיים למראה פנים צעיר יותר ולשיפור עור הפנים, שמאבד לחות וגמישות עם השנים. רציתי לשמוע ממישהי שעשתה את זה בעצמה על ההתלבטות, ההחלטה והתוצאה. 

 

כשאנחנו עומדות מול המראה בבוקר, אנחנו רואות שהפנים שלנו כבר לא נראות כמו פעם.

 

אחרי גיל 30 הפנים שלנו כבר לא נראות כמו פעם. נכון, עדיין אומרים לנו "את ממש לא נראית בגילך", אבל מול המראה, עם עצמנו, אנחנו רואות שזה לא כמו פעם. 

אני בכוונה אומרת "אנחנו", ולא "אני", כי זו תופעה שכמעט כולן חוות אותה, והיא מציקה כמעט לכולן במוקדם או במאוחר.

השקעים האלה מתחת לעיניים, העיגולים השחורים, שגם אם ישנו טוב בלילה, הם לא נעלמים. הקמטוטים בצידי העיניים. הקמט בין הגבות או במצח, שכבר לא נעלם. ועוד לא הזכרנו את הקמטים, שלא לומר השקעים שיורדים בצידי האף ובצידי הפה. 

אחרי גיל 40 נעשה קשה להסתיר אותם, וכשאנחנו מסתכלות במראה, אנחנו רואות מישהי שאנחנו לא מכירות. היא דומה יותר לאמהות שלנו, ולא נראית כמו שאנחנו מרגישות.

יש כאלו שבוחרות לחיות עם השינויים האלה ולהשלים עם סימני ההזדקנות, ויש כאלו שמעדיפות לטשטש אותם. הן רוצות שהפנים שלהם ישדרו את מה שהן מרגישות בליבן, צעירות ורעננות, כי הן עדיין כאלה,  והפנים הם הדבר הראשון ששמים אליו לב כשפוגשים מישהו. 

 

"אני לא רוצה להיראות כמו אמא שלי"

רציתי לשמוע ממישהי שהחליטה לטשטש את הסימנים האלה, על ההתלבטויות שלה, על ההחלטה ועל התוצאות, וקבעתי פגישה עם אורית (42), עורכת דין במקצועה ואמא ל-3 ילדים.

כשאורית הגיעה, מתוקתקת ומטופחת, שאלתי אותה איך היא נראית ככה בגילה, והיא אמרה:

"בגיל 40 הקמטוטים בפנים, קמטי ההבעה, העיגולים השחורים מסביב לעיניים, הקמטים בזוויות האף, כל אלה התחילו להפריע לי."

קודם הם לא הפריעו לך?

"קודם השלמתי איתם. אבל בגיל 40 כבר לא הייתי מסוגלת להשלים איתם יותר. כשעמדתי כל בוקר מול המראה, הרגשתי שאני נעשית דומה יותר ויותר לאמא שלי, ואני לא רוצה להזדקן ולהיראות כמו סבתא שלי."

אז מה עשית?

"התחלתי לברר. כמו שאני לא משלימה עם ההזדקנות של הגוף ומטפלת בעצמי, משקיעה באוכל בריא ומקפידה על אימונים קבועים, הבנתי שגם סימני ההזדקנות בפנים לא חייבים להישאר איתי, ואם אני לא יכולה למנוע אותם, יש דרכים להעלים אותם. זה השלב שבו התחלתי לבדוק מה הדרך הטובה ביותר להחזיר לפנים שלי את המראה של פעם, כשהייתי צעירה יותר."

את לא חייבת להשלים עם סימני ההזדקנות בפנים

 

טיפולים להעלמת קמטי הבעה – תוצאה מיידית שנשמרת לאורך זמן

מה גילית?

"גיליתי שטיפולי בוטוקס וטיפולים בחומצה היאלורונית הפכו נפוצים ומבוקשים מאוד בשנים האחרונות. טיפולים להעלמת קמטי הבעה, שמצעירים את מראה הפנים, נעשים בלי הרדמה וגם לא דורשים תקופת החלמה. שזה בדיוק מה שחיפשתי, כי אין לי זמן לתקופת החלמה עם הלו"ז העמוס שלי."

אני שנייה עוצרת אותך. על בוטוקס שמעתי, על חומצה היאלורונית פחות, מה זה? איך זה עובד?

"כמו הבוטוקס, גם הטיפולים בחומצה היאלורונית נעשים באמצעות הזרקה של החומר לקמט. החומצה ההיאלורונית ממלאת את הקמט, וככה היא מחדשת את המראה של הפנים, מחליקה את הקמטים ונותנת לעור הפנים מראה מתוח ורענן. מה שיפה זה שהשקעים שנוצרו במהלך השנים מתמלאים, והמראה הצעיר חוזר לפנים ונראה מיד."

לכן את נראית ככה…

היא מחייכת ואומרת: "אפילו אמא שלי שכל הזמן התנגדה לטיפולים האלה, ואמרה שאנחנו קונות את הקמטים שלנו ביושר במהלך השנים ושאלה אותי בשביל מה אני צריכה את זה, אפילו היא, אחרי שהיא ראתה את התוצאות על הפנים שלי, ניגשה לייעוץ ועשתה כמה טיפולים קטנים, שהחזירו לפנים שלה את המראה מפעם, מצעירותה."

 

בוטוקס וחומצה היאלורונית – לא רק למילוי קמטים

וואו, זה  מעניין, והיום, כשחברות מתייעצות איתך על טיפולים כאלו, מה את אומרת להן?

"אני אומרת, שכמו שאמא שלי אומרת, אכן קנינו את הקמטים שלו ביושר, אבל אנחנו לא חייבות להישאר איתם. 

אני אגיד לך יותר מזה, נפגשתי עם חברת ילדות שלי, אחרי שלא נפגשנו תקופה ארוכה. היא ראתה אותי והתלהבה, ולקחה את זה לכיוון של הגשמת חלום. 

שנים שהיא חולמת על שפתיים מלאות, כאלה שמשדרות סקסיות, וכשהיא ראתה אותי היא תפסה אומץ, והחליטה ללכת על זה."

איזה טיפול היא עשתה?

"בסוף היא עשתה שני טיפולים. אחד היה לעיצוב השפתיים. שזה עיצוב ועיבוי של השפתיים בתהליך קצר ופשוט, שבו מזריקים חומר מילוי ומעצבים מחדש את השפתיים. זה היה חלום שלה מגיל 16 בערך."

ומה הטיפול השני?

"טיפול שנקרא פיסול אף."

מה זה אומר?

"חברה שלי מאוד לא אהבה את האף שלה. כל הזמן היא אמרה שהוא הורס את הפנים שלה. אבל היא פחדה מאוד מניתוח. ההרדמה, ההחלמה, וכל מה שכרוך בזה, הפחיד אותה. 

כשהיא פנתה לפרופורציה לברר על טיפול לשפתיים, היא החליטה לשאול איך הם יכולים לעזור לה עם האף. הם הציעו לה טיפול שנקרא פיסול אף. זה לא ניתוח. בטיפול מזריקים חומצה היאלורונית קרוב לאף, והרופא מפסל אותה כך שקווי המתאר של האף ישתלבו בצורה הרמונית יותר בפנים."

טיפולים אסתטיים בפנים בשביל שתרגישי טוב יותר עם עצמך

 

"טיפולי אסתטיים עושים רק אצל המומחים"

ואיך היא עכשיו?

"בעיני היא תמיד הייתה יפה, אבל עכשיו נדמה שהכול כאילו יושב יותר במקום. הרמוניה היא ההגדרה הכי מדויקת לזה. הכי חשוב זה שחברה שלי הרבה יותר שלמה עם עצמה היום.

כשאני רואה אותה ככה, אני חושבת שהטיפולים האלו נועדו בדיוק לזה, לעזור לאנשים להרגיש טוב יותר עם עצמם ועם הגוף שלהם."

נשמע שאת ממליצה בחום על טיפולים אסתטיים לפנים…

"אכן. אני רואה מה אני קיבלתי מזה, איך חברה שלי מרגישה עכשיו, וגם אמא שלי שמחה מאוד שהיא עשתה את זה."

רגע, ככה? בלי שום הסתייגות?

"בטח שיש הסתייגות. טיפולי פנים עושים רק במקום שמתמחה באסתטיקה. אלה הפנים שלנו. זה מה שאנחנו משדרות. אני לא אתן לכל אחד שלמד להזריק בוטוקס, לגעת לי בפנים."

אז למי כן לפנות?

"אני עשיתי את הטיפולים בפרופורציה, וגם את אמא שלי וחברה שלי הפניתי לשם. הם מקצוענים בטיפולים אסתטיים. זאת ההתמחות שלהם. הם לא עושים את זה על הדרך, יחד עם טיפולי שיניים. 

יש להם מגוון רחב של חומרי מילוי בטוחים לשימוש, יש להם רופאים הכי טובים, והם גם נותנים 15% הנחה למבוטחי שירותי בריאות כללית, שזה בונוס נחמד על הדרך.

לכן אני ממליצה לכל מי שמתלבטת ולכל מי שרוצה לטשטש את סימני הגיל, להתקשר אליהם או להשאיר להם פרטים ולקבוע פגישת ייעוץ עם רופא מקצועי ומיומן, שיוכל להתאים תוכנית טיפולים אישית בהתאם למצב עור הפנים שלה, כי כל אחת והעור שלה."

 

השאירי פרטים כאן ונתאם לך פגישת ייעוץ.

נגישות