תפריט

מהו הגיל המתאים למילוי קמטים?

לטיפול מילוי קמטים אין הגבלת גיל, כאשר בישראל רוב המטופלים הם בני שלושים וחמש ומעלה. ההמלצה של הרופאים להתחיל בטיפול מוקדם ככל הניתן, מכיוון שאז הקמטים פחות עמוקים וקלים יותר למילוי

האם מילוי קמטים מחליף מתיחת פנים?

מילוי קמטים ומתיחת פנים אלו שני הליכים קוסמטיים שונים, לטיפול בשתי בעיות שונות. חומרי מילוי להעלמת קמטים מטפלים בצורה הטובה ביותר בקמטים על עור הפנים, בעוד שמתיחת פנים מסייעת לתקן עור נפול. ניתן לבצע טיפול משולב של העלמת קמטים ומתיחת פנים.

כמה טיפולי מילוי קמטים נדרשים לתוצאה מושלמת?

מספר טיפולי מילוי קמטים משתנה ממטופל למטופל בהתאם לנתונים האישיים והגיל. מטופלים בעלי קמטים עמוקים מאוד יזדקקו למספר טיפולים רב יותר. ככל שמטופלים צעירים יותר, כך הטיפול אפקטיבי לזמן ארוך יותר.הטיפולים מחזיקים מעמד מהתאם לחומר הטיפול. המשותף לכל המטופלים הוא העובדה, שכבר בטיפול הראשון ניתן להבחין בתוצאות.

מהם החומרים המשמשים בטיפולי מילוי קמטים?

החומרים הם שונים ומגוונים: החל מחומרים ביולוגיים דוגמת הקולגן, החלבון המצוי בגופנו באופן טבעי, דרך חומרים טבעיים כמו הסידן המצוי אף הוא בגוף וכלה בחומרים סינטטיים כמו הסיליקון, המצוי בשימוש בענף האסתטיקה כבר שנים רבות והוכח אף הוא כחומר אפקטיבי בטיפולי מילוי קמטים.

האם מילוי קמטים הוא טיפול קצר או מצריך החלמה?

טיפול מילוי קמטים הינו קצר, מרפאתי וברוב המקרים אינו מותיר סימנים על העור מלבד אדמומיות קלה שחולפת כעבור מספר שעות. החזרה לשגרה היא מלאה ומיידית.

האם מילוי קמטים נועד לקמטים מסוימים?

טיפול מילוי קמטים נועד לקמטים בחלק התחתון של הפנים – קמטים נזוביאליים המחברים בין זווית האף לפה, קמטים בצדי הפה והקמטים האנכיים שבין השפתיים לאף (באזור הפילטרום). כמו כן, ישנם מקרים קיצוניים בהם יעדיף הרופא להשתמש במילוי קמטים באזור המצח, כאשר מדובר בשקעים של ממש בעור.

מה ההבדל בין מילוי קמטים לשיטות אחרות של העלמת קמטים?

ראשית, אזורי הטיפול. חומרי מילוי נועדו לטפל בחלק התחתון של הפנים – החיבור בין האף לשפה העליונה ובין זוויות האף לזוויות הפה וכן צדי הפה. זאת בניגוד לטיפולים אחרים אשר מטפלים בקמטי הבעה גם בחלק העליון של הפנים – צדי העיניים, מצח ובין הגבות. כמו כן ישנו הבדל בטכניקה. טיפול מילוי קמטים מתבצע על ידי הזרקת חומרי מילוי אשר ממלאים את השקע שיוצר הקמט בעור ומחליקים אותו, בניגוד להזרקה של חומרים אשר מנתקים את הקשר העצבי-שריר ובכך מנטרלים את פעילות השריר ותזוזת הפנים, שגורמים לקמטי ההבעה.

מאיזה גיל מומלץ לבצע מילוי קמטים?

אין גיל מסויים, היות והתפתחות קמטים בפנים הינה תוצאה של גנטיקה, אורח חיים, עישון ועוד ועל כן משתנה מאדם לאדם. קמטים מתחילים להתהוות בפנים החל משנות ה-30 המאוחרות, אך בהחלט יכולים להתפתח קודם אצל אנשים מסויימים. כן מומלץ להתחיל לטפל בקמטים בשלב מוקדם ולפני שהם הופכים ממש לחריצים בעור, שכן טיפול מילוי קמטים לא יהיה אפקטיבי כפי שהיינו רוצים כאשר מדובר בקמטים עמוקים מדי.

מה ההבדל בין סיליקון לבין חומצה היאלורונית?

סיליקון נחשב לחומר מילוי קבוע ואילו חומצה היאלורונית נחשבת לחומר מילוי זמני. טיפול מילוי קמטים בעזרת סיליקון מורכב מסדרה של כחמישה טיפולים במסגרתם ממלאים קמטים בכמויות מזעריות של סיליקון טהור, מה שמתחיל תהליך הדרגתי למילוי של הקמט שהינו קבוע. טיפול בחומצה היאלורונית לעומת זאת, יחזיק כשנה וחצי.

כמה זמן אורך טיפול מילוי קמטים?

טיפול מילוי קמטים אורך בדרך כלל בין 10 דק' לחצי שעה.

האם אפשר לעשות טיפול העלמת קמטים בהריון?

לא ניתן לבצע טיפול העלמת קמטים לאישה בהריון או שמניקה.

מתי רואים תוצאות של העלמת קמטים?

התוצאה אחרי העלמת קמטים בדרך כלל אמורה להיראות מיידית, אם כי כל אחד מגיב בצורה שונה לכן בהחלט יכול להיות כי חלק מהטופלים יבחינו בתוצאות רק לאחר מספר ימים.

האם מילוי קמטים מתבצע בהרדמה?

טיפול מילוי קמטים מתבצע לרוב ללא צורך בהרדמה. לעתים, כאשר מדובר באזור רגיש, ניתן להשתמש בהרדמה מקומית על מנת להקל.

האם תיתכן אלרגיה לחומרי מילוי?

לא קיימות אלרגיות לחומרי מילוי, אלא לקולגן בלבד ומדובר במקרים נדירים במיוחד.

האם טיפול העלמת קמטים יכול להחליף את הניתוח?

לא בכל מקרה. בדרך כלל, מתיחת פנים תבוצע כאשר מדובר בקמטים עמוקים ובנפילת עור משמעותית, שהעלמת קמטים לא יכולה להוות פתרון יעיל מספיק עבורם.

נגישות