תפריט

חופשת הקיץ – הזמן המושלם לבצע שינויים

בין אם אתם עובדי מערכת החינוך, תלמידים או סטודנטים או בעלי מקצועות חופשיים, אתם כנראה מתכננים לקחת חופשה ארוכה בקיץ, כמו רוב האנשים. ואם אתם חושבים לעבור ניתוח אף, חופשת הקיץ היא זמן ההחלמה המושלם עבורכם.
ואכן, אנו בפרופורציה שמים לב לעלייה גדולה במספר המטופלים הפונים לניתוח אף בחודשי הקיץ.

אם אתם או מישהו קרוב לכם מתכננים לעבור ניתוח אף בזמן הקרוב, הנה כמה דברים שכדאי לדעת על ניתוח אף:

ניתוח קוסמטי, רפואי או שילוב של שניהם?

נושא מהותי לשיטת ביצוע הניתוח וכן זמן ההחלמה. ניתוח אף רפואי יתבצע במקרים של מבנה לא תקין של מחיצת האף עקב עיקום או סטייה, המקשה על הנשימה דרך האף או פגם בריאותי אחר כמו בקונכיות התחתונות, תפקוד לא תקין של השסתומים ועוד.

ניתוח אף: השיטה

כאשר הניתוח מתבצע על מנת לתקן ניתוח קודם או בעקבות פציעה, יבוצע ניתוח אף פתוח, שהינו מורכב יותר מניתוח אף קלאסי. בשיטה זו ייעשו חתכים פנימיים וחיצוניים ותקופת ההחלמה ממנו ארוכה יותר מאשר הניתוח הקלאסי בו אין חתכים חיצוניים.

תיאום ציפיות מראש לגבי התוצאה

החלק החשוב ביותר בניתוח אף הוא תיאום הציפיות בין המטופל לרופא. חשוב במיוחד להגדיר את הציפיות לתוצאה הסופית וכן להבין מהרופא המנתח מהן האפשרויות. כיום, על פי רוב, מדיניות המנתחים ברשת מרפאות פרופורציה הינה להעניק תוצאה אשר תשתלב בפנים באופן כמה שפחות מורגש ולהעניק אף טבעי כמה שניתן. אם בעבר מטופלים רבים ניגשו לניתוח אף על מנת לקבל אף סולד, כיום אין אידאל יופי קבוע ומוגדר מראש, אלא המטרה היא התאמה אישית לפנים של המטופל. בצורה כזו גם ניתן להשיג את התוצאה הטבעית ביותר, כזו שמצד אחד תעצים את היופי הייחודי של הפנים ומצד שני לא תורגש.

כך שללא היכרות מוקדמת עם המטופל, לא ניתן יהיה להבחין כי עבר ניתוח אף. כאשר מתאימים את מבנה האף לפנים ניתן להגיע לתוצאות יפות ומתאימות יותר מאשר כשמנסים לכפות איזשהו אידאל יופי שאינו בהכרח מתאים לפנים של המטופל.

למרות היותו ניתוח לכל דבר, ניתוח אף נחשב לקל יחסית ולמעשה לאחר כשבועיים ניתן לחזור לפעילות באופן הדרגתי. לכן מומלץ לנצל את זמן החופש להתאוששות והחלמה ולהגשים את החלום הישן לפנים יפות וחדשות!

 

נגישות