תפריט

כיום ישנן מספר שיטות המשמשות להסרת שיער , בכללן אפילציה, קרינה תת-אדומה, המכונה גם אינפרא-אדום או IPL וטיפול הסרת שיער בלייזר, הנחשבת לבטוחה ויעילה ביותר כיום. הטיפול בלייזר בוצע באופן ניסיוני במשך כ-20 שנה, אך יצא לשוק באופן מסחרי לאחר קבלת אישור ה-FDA באמצע שנות ה-90. אחד הטיפולים הראשונים בהסרת שיער על ידי לייזר תועד במסצ'וסטס בשנת 1998.

הסרת שיער בלייזר – השיטה הפופולרית מכולן

מאז, הפכה שיטת ההסרה בלייזר לפופולרית ביותר בזכות יעילותה הרבה בעבודה על משטחי גוף יחסית נרחבים כגון חזה וגב, ובטיחותה מוכחת. היקף ביצוע טיפולי הסרת שיער בארץ בלבד עומד על כ-100,000 בשנה.
קהל היעד הגדול ביותר לטיפולים אלו הינן בעיקר נשים. המראה החלק מושג לאחר מספר טיפולים, וכך יכולות נשים להוריד משיגרת הטיפוח האסתטית הסרת שיער מיותר.

יחד עם זאת, בשנים האחרונות הפכו טיפולים אלו לפופולריים גם בקרב גברים. ההתפתחות הטכנולוגית השיגה את המגמה החברתית והתרבותית הבולטת בעשורים האחרונים – המטרוסקסואליות, הדוגלת בטיפוח אסתטי של גברים.

עם השנים התרבו מספר המוסדות ובעלי המקצוע אשר מעניקים את הטיפול, הליך שהביא לירידת מחירי הטיפולים. דבר זה כמובן גרם להנגשת הטיפול עבור אנשים רבים, אך מאידך יצר מצב של שוק תוסס ורווי בשיטות שונות לעתים במחיר נמוך ביותר. חשוב לדעת, ששיטות אלו אינן הורסות את זקיק השערה, אלא מחלישות אותו בלבד, ולכן אינן מסוגלות לספק את התוצאה הרצויה. לאחר כ-20 שנות ניסיון בשיטת הלייזר, אנו, ברשת מרפאות פרופורציה, נוכחים לדעת שוב ושוב כי אין תחליף לשיטה המקורית, המבטיחה את התוצאות הטובות ביותר בצורה הבטוחה ביותר. חשוב לקחת זאת בחשבון ולזכור כי טיפול הסרת שיער צריך להיעשות על ידי גורם מוסמך ומקצועי תוך שימוש בציוד חדשני שעומד בתקנים המחמירים.

להתאים את הטיפול הנכון

כמו כן, יש לקחת בחשבון כי הטיפול אינו מתאים לכל אחד ועל כן אנו עורכים פגישת ייעוץ והתאמה עם איש צוות מקצועי ומיומן על מנת לוודא כי ניתן להתחיל בטיפולים. גם כאשר ישנה התאמה לטיפול, התוצאות לא תהיינה אחידות עבור כל אחד. ניתן להגיע לתוצאה המקסימלית והטובה ביותר אצל בעלי גוון עור בהיר ושיער כהה, בעוד עבור בעלי גוון שיער בהיר או גוון עור כהה, לעתים תתקבל תוצאה פחות טובה. ישנם מקרים בהם ניתן לדעת בוודאות כי הטיפול לא יהיה יעיל ובמצב כזה, הצוות לא יבצע את הטיפול.

האם צריך להתכונן באופן מיוחד לקראת הטיפולים?

מומחי פרופורציה מנחים להימנע ממריטת השיער או הבהרתו לפחות שבועיים לפני כל טיפול. לעומת זאת, גילוח השיער הינו מומלץ, עדיף קרוב ככל האפשר למועד הטיפול. לאחר גילוח האיזור, מורחים משחה מאלחשת (מרדימה מקומית) וממתינים עד כשעה לפני תחילת הטיפול. השיזוף אסור במשך לפחות חודש לפני הטיפול.

מה אורך טיפול הסרת שיער?

זמן כל טיפול משתנה ותלוי באיזור המטופל. טיפול הסרת שיער באיזור השפם, למשל, יארך כמספר דקות, לעומת הסרת שיער מהרגליים, שעשוי להימשך כשעה או יותר.

מה קורה לאחר כל טיפול?

האיזור המטופל צפוי להיות אדמומי מיד לאחר הטיפול ותיתכן אף נפיחות והרגשה דומה לזו של כווית שמש קלה. תופעות אלה חולפות ברוב המקרים בתוך מספר דקות עד שעות.

מהן התוצאות הצפויות מטיפול הסרת שיער?

יש לצפות לצמיחת שיער במשך 3-10 ימים לאחר הטיפול. אם כי, רוב השיער אמור לנשור ולא לצמוח מחדש.

 

נגישות