תפריט

על הטיפול

כאמור, כתמי עור הם תופעה מעיקה שבסופו של דבר תהיה מנת חלקה של רוב האוכלוסייה במידה כזו או אחרת. האחראי להיווצרותו של הכתם הוא למעשה המלנין, אותו פיגמנט חום שחור אשר מופרש מתאים באפידרמיס (שכבת העור החיצונית) המכונים מלנוציטים. המלנין מופרש למשל בעת שיזוף בכדי לסייע לגוף להגן על עצמו – ולמעשה סופג בעצמו את הקרינה המסוכנות.

במקרים שונים אותם ציינו לעיל, מופרש המלנין באופן לא אחיד ולעתים גם מסיבות לא מוסברות, מה שמוביל להופעתו של כתם על העור. כתם, שברוב המקרים לא יעלם אם לא יקבל את הטיפול הנאות.

הסרת הכתמים בלייזר הנה שיטה אשר הוכיחה עצמה כיעילה בקרב אחוזים גבוהים באוכלוסיה ותוצאותיה מאריכות ימים.

פגישת הייעוץ עם הרופא

ראשית יש לציין כי טיפול העלמת כתמים בלייזר מתאים לגברים ונשים כאחד, צעירים ומבוגרים. בפגישת הייעוץ יאבחן הרופא את סוג עורו של המטופל ויחליט האם אכן מדובר בפתרון היעיל ביותר. יש לציין שיטה זו תהיה יעילה ביותר עבור בעלי גוון עור בהיר יחסית.

מאחר ומדובר בשימוש בטכנולוגיית לייזר, יש לוודא כי הטיפול יבוצע על ידי איש מקצוע מיומן ובהשגחת רופא בלבד.

מהלך הטיפול

מדובר בסדרת טיפולים הכוללת חמישה מפגשים אחת לחודש, המבוצעים בתוך המרפאה.

ישנה חשיבות רבה למצבו של העור לפני הטיפול. את הטיפול יש לבצע כאשר העור אינו שזוף ובשגרה מלאה של הגנה מהשמש. כמו כן,  יש לתחזק אחת לחצי שנה, בהתאם להמלצת הרופא לאחר אבחונו את סוג העור.

קרני הלייזר מפרקות את ריכוז המלנין בעור והודות לחימום עדין של האזור, ממיסה והורסת אותו. הפעולה מובילה באופן ישיר גם להגברת ייצור הקולגן בעור ובכך משפרת פלאים את מרקמו וגמישותו.

אורכו של כל טיפול כחצי שעה, הוא אינו פולשני והחזרה לשגרה היא מידית.

תוצאות הטיפול

הטיפול מסייע בהעלמת כתמים והבהרתם כשאפקט נוסף שלו הוא הגמשת העור והפיכתו לבעל מרקם בריא וחיוני יותר.

חשוב לאמץ שגרה עקבית של טיפוח והגנה על העור, הימנעות מחשיפה לא מבוקרת לשמש ולשימוש במסנני קרינה איכותיים. כמו כן, חשוב להימנע מחשיפה ישירה לחומרים מזיקים דוגמת טרפנטין ואפילו אצטון ולהגדיל את הופעת המאכלים בעלי נוגדי החמצון בתפריט שלכם; עגבניות, תרד וגזר יחוללו פלאים וסייעו לשמר את תוצאת הטיפול לתקופה ארוכה.

*הטיפול אינו מבוצע במהלך חודשי הקיץ

שאלות נפוצות

יש לי נמשים רחבים שנראים כמו כתמים. האם ניתן לבצע העלמת כתמים?

בהחלט כן. ניתן לבצע העלמת כתמים. הנמשים הם למעשי כתמי העור השכיחים ביותר הנפוצים באזורים חמים ובקרב אנשים בעלי גוון עור בהיר. כמובן הם נוצרים גם על ידי חשיפה לשמש- הגורמת לגירוי המלנוציטים ובשל כך לייצור מוגבר של מלנין, אותו פיגמנט המצוי בעורנו, בעיניים שלנו ובשיער- אולם מדובר גם באלמנט תורשתי שאין דרך להימנע ממנו.

אני בריאה לגמרי, איך אוכל לדעת שטיפול הסרת כתמים לא יזיק לי?

בפגישת הייעוץ המקדימה, היה ונמצאת בריאה לגמרי ועומדת בקריטריונים הנדרשים לטיפול הסרת כתמים , הרופא מבצע טסט קטן באזור נסתר מן העין. במידה ולא צצו באזור כתמים אחרים, רגישויות חריגות או נפיחויות וגרד קיצוניים, הרי שאת יכולה לעבור את הטיפול בהצלחה באזורים נרחבים וגלויים.

האם טיפול הסרת כתמים מתאים לכל אחד?

לא כולם יכולים ליהנות מטיפול הסרת כתמים, שכן הוא מתבצע באמצעות מכשיר המשלב בין טכנולוגיית גלי רדיו וטכנולוגיות אור מתקדמות נוספות, המחדירות קרני אור וקרני אינפרה אדום לעומק העור. בשל כך- נשים בהיריון ואנשים הסובלים מאפילפסיה, למשל, לא יוכלו ליהנות מהטיפול הזה. יש להיוועץ עם רופא מומחה בטרם ניגשים למלאכה.

האם אפשר לבצע העלמת כתמים מאזורים מלבד הפנים?

ניתן להעלים כתמים מכל הגוף, כאשר האזורים הנפוצים יותר הנם: פנים, ידיים, מחשוף ורגליים.

היכן ניתן לטפל באמצעות שיטת פוטורג'וביניישן?

טיפול פוטורג'וביניישן מיועד לשימוש על עור הפנים, אבל הוא מושלם גם עבור מקומות אחרים עדינים דוגמת גב כפות הידיים, הצוואר וגם המחשוף.

לכל השאלות הנפוצות
נגישות