תפריט

מה זה מונס פוביס בולט?

כאשר אזור עצם הערווה (נקרא גם "גבעת ונוס") נפוח ובולט, הדבר יכול לגרום למבוכה רבה, לפגיעה בדימוי הגוף, לקושי למצוא בגדים מתאימים (כולל הלבשה תחתונה ובגד ים), זיהומי עור יכולים להיווצר באזור, הגבלה בתנועה, קשיים בתפקוד המיני ו/או ירידה בחשק המיני.

תופעה זו נפוצה בקרב נשים וגברים בעלי משקל עודף אשר צוברים שומן באזור זה. יחד עם זאת, מונס פוביס בולט יכול להופיע גם אצל אנשים בעלי משקל ומבנה גוף תקין שיש להם נטייה גנטית לצבור שומן ב"גבעת ונוס".

מי מתאים לניתוח?

שאיבת שומן במונס פוביס, ככל שאיבות השומן, אינה תחליף לירידה במשקל, תזונה מאוזנת ופעילות גופנית סדירה. שאיבה זו באה לתת מענה לבעיה אסתטית ככל שהיא מפריעה למטופל.
ניתוח זה מתאים לגברים ונשים בעלי מצבורי שומן במונס פוביס ו/או עור עודף באזור זה.
הניתוח מתאים למטופלים מעל גיל 18, BMI מתחת ל-35.

לנשים המתכננות הריון, אין מניעה לבצע את הניתוח אך עליהן לקחת בחשבון כי עליה משמעותית במשקל עלולה להחזיר את המונס פוביס הבולט.
מטופלים מעשנים – ההמלצה הרפואית היא להפסיק לעשן כחודש לפני הניתוח בכדי להבטיח אספקת דם טובה בזמן הניתוח.

האם ירידה דרמטית במשקל יכולה להוביל לעודפי עור ב"גבעת ונוס"?

כפי שקורה במרבית המקרים של ירידה דרמטית במשקל, יתכן כי יוותרו עודפי עור באזור עצם הערווה אשר ייראו כמו "שק" ריק שנופל מהבטן לכיוון איבר המין. כפי שציינו, הדבר יכול לגרום לאי נוחות רבה ולצערנו לא רבים מכירים את האפשרות הניתוחית לטיפול בתופעה זו.

איך מטפלים במונס פוביס?

בפגישת הייעוץ עם הרופא המנתח, הוא יבחן את מצב המטופל ויציע את הטיפול המתאים ביותר.
לעיתים הפתרון הדרוש הוא שאיבת שומן קטנה בלבד, ממנה ההחלמה היא מהירה באופן יחסי.
במקרים אחרים תידרש רק מתיחת עור באזור, בדרך כלל בשילוב עם מתיחת בטן.
יתכן כי רק אחת מהפעולות הכירורגיות הללו אינה מספיקה ודרוש טיפול המשלב בין שאיבת שומן מ"גבעת ונוס" ומתיחת העור (ידוע גם בתור "כריתת עודפי עור בפוביס").

מונס פוביס - שאיבת שומן ומתיחה

כיצד מתבצעת שאיבת שומן במונס פוביס?

ההליך מתבצע בהרדמה מקומית או מלאה, בהתאם לשיקול דעתו של הרופא המנתח.
הרופא מבצע חתך קטן, בדרך כלל בין קפלי העור אשר במפשעה, זאת על מנת ליצור צלקת קטנה ונסתרת ככל האפשר. דרך החתך מוכנס צינור השאיבה ל"גבעת ונוס". על ידי הזזת הצינור משתחרר השומן העודף והוא נשאב מהגוף. משך ההליך נע בין 30-60 דקות, תלוי בכמות השומן ואם ישנם עודפי עור שצריך להסיר.
במידה ובוצעה כריתה של עודפי עור בפוביס, הרופא תופר את האזור בתפר פנימי שמתמוסס מאליו כעבור מספר ימים.

מהו תהליך ההחלמה ממתיחה במונס פוביס?

בתום ההליך הרפואי, הרופא ילביש למטופל תחתונים רפואיים צמודים אשר תומכים את האזור בו בוצעה שאיבת השומן. את התחתונים יש ללבוש למשך חודש ימים ולהימנע ככל הניתן מפעילות גופנית.

בחלוף מספר שעות מהניתוח ניתן להשתחרר הביתה.

 

 

מובא מאת ד"ר יעקב בר – מנהל רפואי ברשת מרפאות פרופורציה מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית חבר באיגוד הישראלי ובאיגוד הבינלאומי לכירורגיה פלסטית.

האמור לעיל מהווה מידע כללי ראשוני בלבד, אינו בגדר המלצה רפואית, עצה או חוות דעת רפואית ואינו מתיימר להוות תחליף לייעוץ רפואי מקצועי.

נכתב בלשון זכר ונקבה לסירוגין מטעמי נוחות בלבד אך מתייחס לכל המגדרים במידה שווה.

שאלות נפוצות

לכל השאלות הנפוצות
נגישות