תפריט

כתבה - חמש עובדות על הקפאת שומןד"ר דינה קלפיקוב מרשת מרפאות פרופורציה מציגה חמש עובדות על טיפול הקפאת שומן בקור:

1. טיפול חיצוני

הטיפול מתבצע על ידי קירור חיצוני של תאי שומן לטמפרטורה נמוכה, עד להרס התאים ולאחר מכן יציאתם מחוץ לגוף בתהליך פיזיולוגי טבעי. רקמות השומן בגוף רגישות יותר לקור ביחס לרקמות העור, ולכן ניתן לבצע קירור מבוקר שלהן באופן חיצוני, ללא הרדמה כללית או מקומית וללא פגיעה ברקמות העור.

2. המתת תאי השומן

בטיפול מוצמדות זרועות לאזור המטופל תוך שליטה של המטפל על עוצמת הקירור. הזרועות הללו יונקות את מצבור השומן ומקררות אותו בעזרת גופי קירור הנמצאים בתוכן למינוס 6 עד מינוס 10 מעלות צלזיוס. בטמפרטורה זו תאי השומן עוברים תהליך של מוות הנקרא Apoptosis שלאחריו הם מופרשים מהגוף. התאים שטופלו כבר לא יאגרו שומן ולא יושפעו מעליית משקל עתידית, אם תהיה כזאת.

3. הליך שמבוצע ע"י צוות מיומן בעל השכלה רפואית

חשוב לדעת שהקפאת שומן צריכה להיעשות אך ורק על ידי מטפל בעל השכלה רפואית, ורק לאחר מדידת היקף אזור הטיפול והמשקל, לצד בחינת המצב הרפואי של המטופל.

4. תהליך מתמשך לתוצאות מיטביות

הפרוצדורה כוללת בין טיפול אחד לשלושה, עם המתנה בת כחודש וחצי בין סשן אחד לשני, כאשר בכל אחד מהטיפולים ניתן להוריד 3-2 ס"מ מההיקף.
בכל סשן ניתן לטפל בכמה אזורים בגוף. מומלץ לקבל ייעוץ תזונתי מקצועי במקביל, כדי למקסם את התוצאות ולשמור עליהן לאורך זמן.

5. מתאים לטיפול באזורים הבעייתיים

הטיפול מתאים במיוחד לשומן באזורים כמו בטן, מותניים, ירכיים פנימיות, ירכיים חיצוניות וישבן תחתון ואינו מיועד לאנשים הסובלים מעודף משקל גבוה, מבעיות בזרימת דם כתוצאה מסוכרת, מבעיה בקרישת דם, מאלרגיה לקור ובעת היריון והנקה.

 

נגישות