תפריט

מהן הסיבות העיקריות להיווצרות קמטים ובאילו שיטות ניתן לטפל בהם?

עם הגיל, תאי העור שלנו מתחלקים בקצב איטי יותר והשכבה הפנימית של העור, הדרמיס, מתחילה פשוט להתדלדל. הידלדלות זו מובילה באופן מיידי לשינוי ברקמת העור ובראות שלו ולצד כל זה, הלחות של העור ורקמות השומן שתחתיו פשוט מתפוגגים. ההתקמטות הנו תוצאה בלתי נמנעת.

מעבר ל"מתנות" הטבעיות הללו, גם לנו יש חלק לא קטן בתהליך: כיווץ הגבות על בסיס יומיומי מוביל לקמטי הזעף שבין הגבות כמו גם לקמטוטים בזויות העיניים. כיווצי השרירים הללו מובילים לכך שגם על המצח יופיעו קמטים חרושים והבעות הפנים, שאין אנו מודעים אליהם בהכרח באופן תמידי, מחזקים ומחריפים את התופעה.

גם למידת החשיפה שלנו לשמש ואופן התחזוק שלנו את העור, משפיעים על האופי של הקמטים ומידת החומרה שלהם; שרוולים ארוכים, כובע ותכשירי הגנה איכותיים – גם בחורף, יסייעו לנו בשמירה מיטבית על העור. גם ליחוך קבוע בתכשירי לחות יסייעו בעיכוב הנזקים.

עוד באשמתנו – עישון. קחו בחשבון, שהעישון פוגע באופן חזק ביותר בייצור הקולגן בגופנו, אותו חומר שהינו חלק מרכזי המשמש בגמישותו וחיוניותו של עורנו! העישון מאט את תהליך ייצור הקולגן והקמטים יקדימו אותו וישתלטו על הפנים באופן ניכר ומהיר יותר מאשר אצל אדם אשר אינו מעשן.

אז לאחר שאתם יודעים מה עליכם לעשות על מנת לשמור על העור ולמנוע כמה שרק ניתן את היווצרות הקמטים, שימו לב מה תוכלו לעשות על מנת לטפל באלה שכבר נוצרו:

החלקת קמטים – חומר המאושר על ידי משרדי הבריאות הישראלי והאמריקאי ולאחר שהוא מוחדר באופן מבוקר ונקודתי לאזור הקמט, הוא מחליק אותו הודות להחלשת פעולת השרירים באזור. הטיפול הוכיח עצמו כ"קסם" של העידן הנוכחי, בכל העולם.

חומרי מילוי זמניים – מדובר בחומרי מילוי טבעיים שונים אשר נועדו לא רק למלא את החסר ולהשטיח את הקמט, אלא שברוב המקרים הם מכילים גם ויטמינים ואני אוקסידנטים, אשר מסייעים בשיפור הנראות של העור והפיכתו לזוהר ומלא חיוניות!

חומרי מילוי קבועים – חומרי המילוי הקבועים יכולים להיות למשל סיליקון אבל גם יכולים בהחלט להיות שאובים מתוך גופנו; שומן עצמי. מדובר בתהליך שמסייע בשמירה על מצב חלק של הקמט לאורך זמן רב יותר והשימוש בו יוכל להיות גם חסכוני מבחינה כלכלית.

למידע נוסף על מילוי קמטים.

לא משנה מה גילכם ומה מידת החומרה של הקמטים שלכם, במידה ואתם שוקלים טיפול מילוי קמטים, גשו לרופא המייעץ המטפל על מנת שיתאים לכם את השיטה הנכונה והמיטבית עבורכם ביותר.

 

נגישות