תפריט

בדקנו כיצד לטפל בקמטוטים שנוצרו בקיץ וכעת נבדוק כיצד ניתן לטפל בנזקים שנוצרו סביב העיניים, כתוצאה מהחשיפה לשמש.

רואים את הגיל בעיניים…

העיניים שלנו, הן לא רק "השער לנשמה", הן גם האזור עם העור העדין והרגיש ביותר בגוף.
בנוסף לעובדה שהעיניים הן האזור הראשון המראה את סימני הגיל הביולוגי, כגון: קמטים, נפיחויות, צניחת העור, שקיות, עיגולים שחורים. גם בעיות כמו רגישויות, דלקות ואלרגיות מתעוררות סביב ובתוך העין – הן גם רגישות ומושפעות מנזקי מזג אוויר וחשיפה לקרינת השמש.

השפעות סביבתיות והשפעות הגיל

עם השנים הופך העור באזור העיניים לרפוי יותר וכלי הדם התת עוריים הופכים לגלויים יותר. במקביל, תאי האלסטין, האחראים על גמישותו של העור, מאבדים מגמישותם ומכושרם להימתח ונוטים להיקרע וכן ייצורם, עם השנים, הולך ופוחת גם כן.
גם תפקודן של בלוטות הזיעה והשומן נפגע, תהליך המביא לכדי אובדן הלחות בעור.
וכאילו לא די בכל אלו, גם תהליך ייצור הקולגן, חומר חלבוני המסייע במניעת היווצרות קמטים ופגמים מופחת

הפתרונות לשיפור מראה העיניים

מילוי שקעים בעיניים

השקעים שנוצרים לנו מתחת לעיניים משפיעים מאוד על המראה הצעיר והרענן של כל הפנים.
השקעים הללו, משווים לנו מראה בוגר יותר. אחד הטיפולים הנפוצים כיום, הוא השבת הנפח לשקעים שמתחת לאזור העיניים. שיטה אחת היא השבת הנפחים באמצעות חומצה הילארונית והשיטה השנייה היא באמצעות הזרקת שומן עצמי.

מילוי השקעים והשבת הנפח, משפר את אפקט "החזר האור" שיש בד"כ באזור זה, כאשר הוא עדיין צעיר ונפוח באופן טבעי וגורם לנו להיראות חיוניים ביותר.

הזרקת חומצה הילארונית הנה תהליך פשוט וקל, שתוצאותיו נשמרות לעיתים עד שלוש שנים.
להזרקת שומן עצמי נדרשת הכנה מוקדמת, על ידי שאיבת כמות שומן מספקת מאזור אחר בגוף, שומן שיוזרק אל השקעים מתחת לעיניים.
בשתי השיטות, התוצאה היא שהעיניים השקועות מקבלות בחזרה את הנפחים החסרים, האזור הופך לתפוח ומלא חיוניות, והעיניים שבות למראה רענן וצעיר יותר.

הרמת גבות

חלק חשוב מאזור העיניים , שמשפיע על המראה הכללי, הוא אזור הגבות. החשיפה לשמש, בנוסף לעובדה שבקיץ אנחנו מרבים למצמץ ולכווץ רבות את האזור כולו (מול השמש והאור החזק), אנו עלולים לראות כי הגבות שלנו צנחו למטה.

טיפול הרמת גבות נעשה בעזרת חומרי מילוי איכותיים, על בסיס חומצה הילארונית. חומר המילוי הינו זמני ובטוח, מכיל מרכיבים טבעיים המצויים בגופנו ומצוי בשימוש בהרבה טיפולים אסתטיים, ללא תופעות לוואי. כמו כן, רופא בעל היכרות טובה עם האנטומיה של הפנים ועם ניסיון רב, הכרחי להצלחת הטיפול.

הרמת עפעפיים: הרמת עפעפיים תחתונים או עליונים

מטרתו של ניתוח הרמת עפעפיים לטפל במראה שהתקבל כתוצאה מסימני הזמן וגנטיקה: עיניים נפוחות, עייפות ומראה מבוגר. ניתוח הרמת עפעפיים מתקן צניחה או רפיון הן הרמת עפעפיים עליונים והן הרמת עפעפיים תחתונים. מטרתו היא סילוק עודפי עור, שריר ושומן ויצירת מתיחה של רקמת העור.

בטיפול הרמת עפעפיים עליונים מסלקים את עודפי העור ושקיות השומן בעזרת חתך לאורך העפעף בקו בקפל הטבעי. החתך שמתבצע בקו הקפל מחביא את הצלקת באופן שבו היא כמעט ואינה נראית.

טיפול הרמת עפעפיים תחתונים מתבצע בשתי דרכים המקובלות בתחום האוקולופלסטיקה: דרך חתך חיצוני מתחת לריסים – בתהליך הדומה ל"גיהוץ" של העפעף מסירים את עודפי העור והשומן. הדרך השנייה כוללת את הוצאת שקיות השומן ללא צלקות או צורך בתפרים. את עודפי העור מסירים בעזרת חתך חיצוני צידי בלתי נראה לעין ואת הוצאת שקיות השומן דרך פנים העפעף.

 

 

נגישות