תפריט

הרמת עפעפיים

הזדקנות העין – למה ואיך זה קורה?

סימני הזמן ניכרים בדרך כלל בפנים וראשית כל בעיניים. הם יכללו לרוב עור עודף מעל ומתחת לעפעפיים, עור רפוי או נפיחות באיזור שסובב את העיניים, מה שמשווה להן מראה עייף ונפול. אנשים שנראים פעמים רבות כאילו לא ישנו בלילה או עם עיגולים שחורים סביב העיניים יכולים לסבול מתופעות הזדקנות העור סביב העין. יתרה מכך, לעתים תופעות אלו יכולות לגרום גם לבעיות פיזיות כמו קשיים בראייה וכאבי ראש.

במצב כזה, לא משנה כמה צעירים וחיוניים אנו יכולים להרגיש בפנים, בסופו של דבר המראה העייף יגרור אחריו גם תחושה דומה. לא מעט אנשים שסובלים מתופעות הזדקנות העיניים, מפסיקים גם להרגיש צעירים ואנרגטיים.

אבל זה לא חייב להיות כך. ניתוח הרמת עפעפיים (עליונים/תחתונים) הינו פתרון מצוין לכל מי שמראה עיניו נפול, נפוח או מאופיין בעיגולים שחורים. כל מי שסובל מממצב רוח ירוד ותחושה רעה, ימצא את הניתוח כציון דרך של ממש. נשים וגברים שעברו ניתוח הרמת עפעפיים דיווחו על שיפור משמעותי באיכות החיים.

איך ניתוח הרמת עפעפיים יכול לעזור?

בניתוח הרמת עפעפיים, מטפלים באותן שקיות שומן, עודפי עור והעור הרפוי. הרופא יחתוך את שקיות השומן וימתח את העור העודף המסתיר את שדרה הראייה. כאשר העור סביב העין יהיה מתוח ומורם שוב, המראה העייף ייעלם ויחזור להיות צעיר ורענן. בנוסף, בהיעדר עודפי העור בעפעפיים העליונים, לא תהיה חסימה יותר בשדה הראייה מה שיכול להביא לשיפור בראייה ובכאבי הראש (במידה ואכן הם תוצאה של עודפי העור).

התוצאות הפיזיות משפרות גם את הנפש

מחקרים מצאו כי מטופלים לאחר ניתוח הרמת עפעפיים נוטים לתחושה חיובית יותר לגבי המראה החיצוני מאשר לפני הניתוח, מה שמביא לעלייה בהערכה העצמית וברמת הביטחון העצמי.

בניגוד למה שנהוג לחשוב על ניתוחים – שהם מורכבים, ארוכים ודורשים זמן התאוששות רב – ניתוחים פלסטיים רבים כיום, ובכללם גם ניתוח הרמת עפעפיים, מבוצעים על ידי מכשור מתקדם בצורה שמאפשרת הפחתה משמעותית גם בזמן הניתוח וגם בקושי ומורכבות ההחלמה לאחריו.

ניתוח הרמת עפעפיים הוא קצר יחסית ואורך בין 45 דקות לשעתיים. ברוב המקרים המטופל ישוחרר לביתו לאחר שהייה קצרה בחדר ההתאוששות. התפרים יוסרו לרוב לאחר כשבוע ואת התוצאות הסופיות יהיה ניתן לראות לאחר מספר שבועות.

תוצאות לאורך זמן

יתרון נוסף בניתוח, הוא שהתוצאות נשמרות לטווח ארוך ביותר של כ-10 שנים בממוצע (כמובן יש לקחת בחשבון גורמים כמו תורשה, אורח חיים וכו'). באופן כללי, ועל אף שהניתוח לא מאפשר לעצור באופן מוחלט את תהליך ההזדקנות, מטופלים רבים מעידים על שביעות רצון ותחושה חיובית גם שנים רבות לאחר הניתוח.

אם אתם סובלים ממראה עייף ונפול, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לפגישת ייעוץ ולבדוק כיצד ניתוח הרמת עפעפיים יכול לשנות את חייכם גם!

 

נגישות