תפריט

תפקידו המרכזי של האף

חוסר פרופורציה בין האף לפנים עלול לפגום במראה ובביטחון העצמי. דרך אחת לשינוי צורת האף, היא באמצעות ניתוח פלסטי באף, הכרוך בהרדמה מקומית, בכאבים ובזמן התאוששות.

פיסול אף – שיטה חדשנית ללא ניתוח

שיטה חדשנית, שנועדה לתקן פגמים אסתטיים, היא פיסול אף ללא ניתוח, המהווה פתרון אידיאלי למי שאינו מרוצה מאפו וחושש מהליך כירורגי פולשני כמו ניתוח, בו מעורבים סכין מנתחים וחומרי הרדמה, אך בכל זאת מעוניין בשינוי.

פיסול אף הוא טיפול אסתטי, שנועד לתקן פגמים במראה צורת האף. במהלך הטיפול, הרופא מחדיר חומר מילוי זמני לתוך האזור המטופל באף, ועל ידי כך הוא מעצב את צורת האף מחדש.

הליך פשוט, קצר ויעיל לתיקון פגמים באף

לדברי ד"ר יהודית וילנסקי, רופאת אסתטיקה בכירה ברשת מרפאות פרופורציה, "מדובר בהליך פשוט וקצר שמאפשר לטפל בפגמים שונים ובעיקר בשקעים וחוסר סימטריה באזור ובתוך כך, גם לאזן סימטרית את הפנים. שיטת פיסול הפנים, היא ללא ספק השיטה הטובה ביותר בתחום הרפואה האסתטית להענקת פתרון אולטימטיבי עבור אנשים שאינם מרוצים מאפם, אך מסרבים לעבור הליך כירורגי"

מדובר בהליך המבוצע במרפאה, ללא הרדמה, ללא זמן החלמה וללא צורך באשפוז וכבר בערבו של יום יכול המטופל לצאת לבילוי עם אפו החדש. הטיפול משנה את מראה הפנים בצורה טובה ועשוי לשפר את הביטחון העצמי ואת ההערכה העצמית של המטופלים.

הרופא כפסל אומן

 לדברי ד"ר וילנסקי, בהליך זה, נדרשות מהרופא המטפל מיומנויות של אומן המפסל באמצעים מתקדמים ובדיוק של אומן את האיבר הנדרש. "בסופו של תהליך, המטופל ייהנה משיפור וחיזוק תווי המתאר של האף מבלי שבוצע בו ניתוח, כשבתום התהליך, ישודרג אפו ויקבל את הסימטריה המבוקשת, ימולאו בו נפחים נדרשים והוא ישולב באופן הרמוני עם שאר איברי הפנים."

בייעוץ הרפואי המקדים לטיפול,  הרופא יעריך את צורתו וגודלו של האף וכן את  הגודל והצורה שלו, תוך התייחסות לעצמות הלחיים ולסנטר. הרופא יבחן היכן היה מעוניין למלא את השקעים וכיצד ניתן להעניק לו, באמצעות הטיפול, נפחים נקודתיים ובכך לאזן בין שני צידי האף, תוך התאמה הרמונית לפניו של המטופל.

ביקורת תקופתית וחידוש הפעולה

החומרים הזמניים בהם משתמשים למילוי, הם חומרים טבעיים בטוחים לשימוש, אשר עמידותם אינה נשמרת לנצח ולכן ימליץ הרופא למטופל לגשת לביקורת חידוש הפעולה כעבור פרק זמן נקוב, שלרוב נע בממוצע סביב חצי שנה עד שנתיים, בהתאם למקרה הספציפי הנדון.

המקרים בהם ניתן לבצע פיסול אף הם כשצורתו של האף היא כמו מגלשה, כמו אף נשרי, כשיש צורך בהרמת האף, כאשר ישנם שקעים באף אותם ניתן למלא, וכשהאדם מעוניין לתקן את תוצאת ניתוח האף אותו עבר.

לדברי ד"ר וילנסקי חומרי המילוי משתכללים ללא הרף, "ברשת מרפאות פרופורציה משתמשים כעת בחומצה היאלורונית סמיכה במיוחד, המאפשרת פיסול אומנותי של המטופל. הטכניקה של כל רופא שונה, בהתאם למיומנויות שלו- אני מזריקה במהלך הטיפול את החומרים אל האף, בעדינות ואיטיות. אני משתמשת באצבעות על מנת למקם את החומר וכמותו בתוך האיבר ולמעשה, מפסלת ממש כמו פסל אומן"..

טיפול של 20 דקות – ותוצאה שמחזיקה עד שנתיים

הטיפול מתבצע במרפאה מוסמכת ונמשך בין 15 ל-20 דקות. אל הטיפול לא מתלווה תחושת כאב ואין צורך בהרדמה. התוצאה מתקבלת באופן מידי לאחר הטיפול והאף נראה טבעי לחלוטין. אין תופעות לוואי ואין תקופת החלמה, כך שניתן לחזור לשגרה מיד לאחר הטיפול. תוצאת הטיפול נשמרת לתקופה של עד שנתיים.

למידע נוסף על פיסול אף

 

נגישות