תפריט

ניתוחים פלסטיים לתלמידים ומורים - פרופורציהחופשת הקיץ – הזדמנות להחלים מניתוח פלסטי

שנה שלמה של לימודים, מבחנים ושקידה על משימות שונות מובילה תלמידים רבים לחכות בשקיקה לחופשת הקיץ על מנת לנוח, לנפוש, ובעיקר ליהנות ולטייל עם החברים או פשוט, להתבטל. עבור תלמידים לא מעטים, חופשת הקיץ מהווה לא רק מועד מושלם למנוחה, אלא מצוינת לטובת החלמה לאחר ניתוח פלסטי. חודשי החופשה מאפשרים להם לסיים את ההחלמה במלואה ולהגיע לשנת הלימודים הבאה כשהם בריאים, איתנים, ובעלי חזות חדשה לשביעות רצונם.

לא רק ניתוח אף

נכון שהאסוציאציה הראשונה שעולה במוחנו כאשר אנחנו חושבים על ניתוח פלסטי בבני נוער היא ניתוח אף, אולם חשוב מאוד שתקחו בחשבון, שלא כל הרופאים מבצעים ניתוחים פלסטיים בבני נוער שטרם מלאו להן 18 שנים בקלות, ובכל מקרה- הניתוח יתקיים אך ורק במידה של בעיה אסתטית חמורה, ועל פי שיקול דעתו המקצועי של הרופא, שלוקח בחשבון פרמטרים מגוונים בניהם גילו של הנער, מצבו הפיזי והסכמת ההורים.

הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר בחופשת הקיץ הם ניתוח הצמדת אוזניים וניתוח אף. ההשתוקקות הגדולה של בן הנוער לשינוי פיזי שיוביל לשינוי רגשי נפשי שייטיב עם תחושותיו לגבי עצמו, בקרב בני הגילאים הללו הניזונה באופן מאוד מרכזי מ"מה חושבים עלי" ו"איך אני נראה". הביטחון העצמי הירוד עלול לפגום בקשרים החברתיים ואף במידת הריכוז בלימודים.

לפתוח את שנת הלימודים בחזות חדשה

ניתוח אף הינו ניתוח פלסטי המשנה באופן הכי משמעותי את הפנים. עיקר בני הנוער הפונים לניתוח זה הנם בני 17 לערך וגם כאן בוחן הרופא את מידת הבשלות הנפשית והרגשית של בן הנוער וכן, גם כאן נדרשת הסכמה של ההורים למהלך. הניתוח עצמו מתבצע בתנאי חדר ניתוח נוחים ובהרדמה, ולאחריו מניח הרופא חבישת גבס על מנת לקבע את המקום. כעבור מספר שבועות יגיע הנער לביקורת אצל הרופא המנתח ועד שתסתיים חופשת הקיץ כבר תעלם כל הנפיחות באזור, האדמומיות תתפוגג ואפילו הרגישות למגע. שנת הלימודים הבאה תפתח בחזות חדשה ובביטחון מלא.

ניתוח הצמדת אוזניים הנו ניתוח פלסטי אותו הרופאים מאשרים בקלות יחסית לניתוחים פלסטיים אחרים. אוזניים בולטות עלולות להשפיע על מצבו החברתי, הרגשי והנפשי של הנער. מאחר וכבר בגיל 7 מגיעה האוזן ל90% מגודלה הסופי, אין מניעה לתקן אותה במידה והיא בולטת מידי בגיל הבגרות. הניתוח מתבצע באיזור האפרכסת בלבד, ובניגוד לניתוחים אחרים בהם נדרשת התאוששות או השגחה, כבר באותו היום יכול הנער לשוב לביתו לפעילות מלאה. את החבישה יסיר הרופא בפגישת הביקורת הבאה.

 

נגישות