תפריט

ניתוחים פלסטיים גורמים לאנשים להיות מאושריםהניתוח הפלסטי והשפעתו הפסיכולוגית על המנותח

למה אנשים בוחרים לעבור ניתוח פלסטי? כי זה גורם להם להיות מאושרים יותר – ועכשיו זה מוכח מדעית.

מחקר שפורסם בכתב העת המדעי Clinical Psychological Science חקר את ההשפעות הפסיכולוגיות של ניתוחים פלסטיים בקרב כ-550 מנותחים. המחקר מצא כי מנותחים הפגינו יותר הנאה בחייהם, שביעות רצון והערכה עצמית, לאחר שהמראה הפיזי שלהם שופר בניתוח פלסטי.

מי הם האנשים שבוחרים לעבור ניתוח פלסטי?

החוקרים בדקו האם אנשים שבוחרים לעבור ניתוחים פלסטיים שונים באופן מהותי מאנשים אחרים, אילו מטרות הם קבעו לעצמם והאם הם הצליחו להשיג אותן? החוקרים השוו בין 544 מטופלים שבחרו לראשונה בחייהם לבצע ניתוח פלסטי עם שתי קבוצות אחרות: קבוצה אחת מנתה 264 אנשים שרצו בעברם לעבור ניתוח פלסטי ולאחר מכן התנגדו לפעולה, וקבוצה אחרת מנתה כ- 1000 אנשים מהאוכלוסייה הכללית שמעולם לא רצו לבצע ניתוח פלסטי.

לפי נתוני המחקר, השאיפה לשפר את המראה החיצוני מסיבות אסתטיות מופיעה בדרך כלל בקרב אנשים צעירים בעלי הכנסה קצת יותר גבוהה מהממוצע. נשים מהוות 87% מאלה שבחרו בניתוחים פלסטיים.

רוב המנותחים לא מצפים לבלתי אפשרי

באמצעות כלים פסיכולוגיים בדקו החוקרים מהן המטרות שהמטופלים רוצים להשיג באמצעות ניתוחים פלסטיים. לצד שאלות פתוחות, הוצעו 10 מטרות סטנדרטיות כולל שתי אופציות שהיו לא מציאותיים בעליל: "אני אהיה אדם חדש לגמרי", "כל הבעיות שלי תיפתרנה". רק 12% מהנחקרים ציינו את המטרות הלא מציאותיות. בשאלות הפתוחות, הנחקרים ענו באופן ריאלי יותר כמו: "להרגיש טוב יותר", "לחסל את הפגמים", ו"לפתח ביטחון עצמי".

האם הושגה המטרה הרצויה?

הפסיכולוגים בדקו את הנחקרים גם לפני הניתוח וגם בפרקי זמן קצובים שנפרשו על פני שנה מתום הניתוח. המשתתפים טענו כי הם השיגו את המטרה הרצויה והם מרוצים ממנה גם בטווח הארוך.

ביחס לאלו שבחרו שלא לעבור ניתוח פלסטי, המטופלים הרגישו בריאים יותר, פחות חרדים, ההערכה העצמית שלהם גדלה והם תפסו לא רק את האיבר המנותח כאטרקטיבי, אלא את הגוף השלם כמכלול. לאור הממצאים החוקרים הצליחו לקבוע רמה גבוהה להצלחת הטיפול גם בהיבטים פסיכולוגיים.

הערכה עצמית כללית משופרת

רשת מרפאות פרופורציה מובילה כבר יותר מ-25 שנים את תחום הניתוחים הפלסטיים בישראל. בזכות הסטנדרטים הגבוהים ביותר בכל הנוגע לרמת השירות, הרמה המקצועית של הרופאים ושימוש בחומרים ובאמצעים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר. העדות הנחרצת לכך היא עשרות אלפי לקוחות מרוצים. צוות המנתחים בפרופורציה מוביל בכל תחום. בין אם מדובר בהגדלת חזה, ניתוח אף וגם טיפולים הקשורים בעיצוב הגוף – כל רופא חייב להתמחות בכירורגיה פלסטית, להצלחה מקסימלית.

ניתוחים פלסטיים ברשת פרופורציה

לא משנה איזה ניתוח בחרתם לעבור, בפרופורציה נדאג למקסימום שביעות רצון, ליחס אישי ולכך שתוכלו ליהנות מתוצאה הטובה ביותר עבורכם.

 

נגישות