תפריט

הסרת שיער מחירים – מה משתלם יותר, לייזר מול שעווה?

כמעט כל אישה חווה את זה – את עומדת מיואשת מול הראי, מנסה למצוא את סכין הגילוח ולהספיק להתכונן בזמן ליציאה ספונטנית לים או נזכרת רגע לפני לבישת השמלה החדשה והחושפנית שעדיף ללכת היום עם מכנסיים.

הסרת שיער בלייזר נתפסת כטיפול יקר, בטח לעומת החלופות הזמינות יותר אך האם זה אמנם כך?

חוסר הנוחות שבהסתמכות על סכין הגילוח, שולחת לא מעט נשים אל הקוסמטיקאיות או רשתות האסתטיקה בבקשה אחת פשוטה – להיפטר מהשיער בצורה יעילה שתאפשר להן להיות חלקות רוב הזמן אם לא לצמיתות.

אז על אף ששיטות כמו שעווה או לייזר אכן יעילות ומביאות לתוצאה המבוקשת, המציאות מתערבת והשיקול הכלכלי תופס מקום נכבד אצל רבות מאיתנו. טיפוח הוא לא עסק זול בכלל ועם המגבלה הזו אנו יוצאות לדרך במטרה לשפר את איכות החיים, מבלי לפגוע יותר מדי בחשבון הבנק.

לכן נשאלת השאלה – עבור מי ששואפת לחיים ספונטניים וחלקים יותר, בעיקר בתקופת הקיץ – איזו שיטה יותר משתלמת כלכלית – הסרת שיער בלייזר או בשעווה? העובדות מדברות בעד עצמן:

פרמטרשעווהלייזר
טווח מחירים עבור טיפול ברגליים, בית השחי ומפשעות* עלות חודשית = 250 ₪
* עלות שנתית = 3,000 ₪
* עלות לאחר 10 שנים = 12,000 ₪
(לסדרה של 12 טיפולים לכל אזור):
* עלות חודשית = 133 ₪
* עלות שנתית = 1,628 ₪
* עלות לאחר 10 שנים = 4,800 ₪
תדירות הטיפוליםפעם בחודש בממוצע. לעתים ייתכן שלאחר מספר שנים, תרד התדירות לפעם בחודשיים-שלושה.פעם ב-3 חודשים. ככל שמתקדמים בטיפולים, התדירות יורדת עד לפעם ב-4-5 חודשים.
זמן הטיפוללכל החיים.בממוצע שנתיים.
הכשרה מקצועית של המטפלקוסמטיקאית (במקרה הטוב בעלת הכשרה מקצועית, וחשוב לבדוק זאת).צוות מקצועי ומיומן (מומלץ בפיקוח רפואי).
תופעות לוואיאדמומיות, צריבה, נפיחות, אי נוחות, שטפי דם, צמיחה תת-עורית של שיער.

במקרים חריגים – תיתכן כוויית חום או כוויה כימית.

 

במקרים חריגים – תיתכן כוויה שטחית.

אם מסתכלים על החישוב הכלכלי, הסרת שיער בלייזר משתלמת הרבה יותר לטווח הרחוק.
כן, מדובר בהוצאה של בין 1,000-3,000 ₪ לאזור, אבל לאחר מכן מובטחים לך חיים שלמים נטולי שיער. חישוב פשוט מראה כי העלות הזולה יחסית של השעווה כבר מדביקה את עלות הלייזר כבר לאחר חמש שנות ביקור אצל הקוסמטיקאית ואם רובנו מתחילות להסיר שיער באופן מקצועי כבר בגיל 16-17, הרי שעד גיל 22 עלות השעווה כבר מתחילה לעבור את עלות הלייזר.

ואם יש דבר יותר יקר מכסף, הרי שזהו הזמן שלנו. טיפולי לייזר ידרוש מאיתנו להופיע במרפאה אחת לשלושה חודשים לטיפול של בין 10-20 דקות ואילו ביקור אצל הקוסמטיקאית יגבה כשעה מזמננו אחת לחודש, כאמור לכל החיים בעוד מערכת היחסים עם מכשיר הלייזר תסתיים לאחר שנתיים עד 3 שנים קצרות.

בשורה התחתונה:

בכל הקשור להסרת שיער, ההסתכלות צריכה להיות לטווח הארוך. אלא אם כן מחכה לנו מעבר לפינה איזשהו סטרט-אפ עתידני שיגרום לנו להתעורר חלקות בוקר אחד, סביר להניח שנצטרך להמשיך ולהשקיע זמן וכסף בטיפוח המראה החלק ולאפשר לעצמנו להתהדר בבגדי ים ובגדים חושפניים ללא הכנה מראש. היות שכך הדבר, החישוב הוא די פשוט. השקעה יפה עכשיו, שתשרת אותנו למשך שנים רבות, או השקעה יותר קטנה, אבל כזו שנצטרך להמשיך ולשלם אותה לשארית חיינו. בסופו של דבר המספרים מתאזנים ומוכיחים כי גם במישור הכלכלי, הלייזר עדיף על כל פתרון אחר.

נגישות