תפריט

קיץ רטוב? כך תתמודדו עם הזעת יתרהזעת יתר – מטרד בריאותי של ממש

מתברר שלא כולם מחכים לקיץ. כשרובנו חושבים על חודשי הקיץ סביר להניח שמיד נראה בעיני רוחנו חוף ים תוסס, מטקות, ארטיקים, בריכה וחופש. כן, יש גם את החום והלחות המעייפים והמייאשים אבל סביר להניח שהם לא יעלו קודם בדעתנו.

לא זה המצב אצל 3% מהאוכלוסייה. ישנם אנשים שלא רואים בקיץ תקופה נעימה של חופש ובילויים, אלא יותר חודשים ארוכים של מבוכה, אי נוחות ותסכול. כי עבורם זיעה אינה רק תופעת לוואי זניחה של החום אלא מטרד בריאותי של ממש שקשה להתמודד איתו.

למטרד הזה קוראים הזעת יתר. מדובר במצב בו בלוטות הזיעה, שתפקידן לקרר את הגוף, פועלות באופן מוגבר הגורם בצורה לא רצונית להזעה מוגברת ולא פרופורצניונלית. אמנם הזעת יתר אינה קשורה למזג האוויר ולמעשה תתקיים גם בחורף, עדיין הטמפרטורות הגבוהות בקיץ בהחלט מחמירות את התופעה.

הזעת יתר גורמת אי נוחות רבה לסובלים ממנה, גם מול הסביבה החיצונית (עיגולי זיעה בחולצה, מראה "רטוב" ולא נעים) וגם בינם לבין עצמם (כפות רגליים וידיים חלקלקות ודביקות).

ממה נובעת הזעת יתר?

לפני שניגשים לטיפול, חשוב להבין האם ההזעה המוגברת נובעת ממצב מוקדי – כלומר, הזעת יתר באזורים מסוימים בגוף כגון בית שחי, כפות ידיים, כפות רגליים ופנים או האם מדובר בהזעת יתר כלל גופית – שכן אז בדרך כלל הזעת היתר הנה תופעה נלווית לבעיה אחרת כגון השמנת יתר או תפקוד לקוי של בלוטת התריס ואז הטיפול לא יהיה יעיל.

טיפול בהזעת יתר על ידי לייזר

טיפול חדשני ומתקדם בהזעת יתר מעניק פתרון קבוע להזעת יתר בבית השחי. הטיפול המתבצע על ידי לייזר הוכח יעיל ומצמצם את הסימפטומים בכ-90% ולפיכך יכול להפוך את תקופת הקיץ להרבה יותר קלה, יבשה ונוחה. בנוסף, היתרון בהתחלת טיפול בהזעת יתר בתקופה זו, היא הפתרון המידי שמתקבל והאפשרות להתחיל ליהנות מהתוצאות ללא דיחוי.

לפיכך, זמן זה בו אנו מתחילים לראות יותר ויותר ימים חמים ושרביים, הוא זמן מצוין לגשת לטיפול ולהתכונן לאותם חודשי קיץ, בהם סביר כי נחווה הרבה ימים שרביים ולחים ולא רק מדי פעם.

 

נגישות