תפריט

ההחלטה לבצע ניתוח פלסטי היא מאוד אישית ורגשית ולפיכך קשה במיוחד, אך היא גם הצעד הראשון בכל ההליך. לאחר שהחלטת כי אלמנט פיזי מסוים בגופך מפריע לך וכי ברצונך לשנותו, מגיע השלב הקריטי ביותר – בחירת הרופא המנתח.

הפופולריות הגוברת של תחום הרפואה הפלסטית בשילוב עם כמויות הידע העצומות אליהן אנו חשופים ברשת האינטרנט בהחלט הקלו על רבים בתהליך בחירת המנתח.

ניתן למצוא כיום את כל המידע הדרוש לנו בלחיצת כפתור. אך מצד שני, עומס המידע יכול לעתים לבלבל. למי מקשיבים? לשכנה שעשתה ניתוח אף או לבחורה האנונימית שכתבה בפירוט בפורום אינטרנטי על חוויותיה? לקרוב משפחה שמכיר רופא מסוים או לפרסומת המשכנעת מהפייסבוק?

קשה לעתים לנווט בין כל המידע, להבחין בין מה שאמתי ומה "מטעם", לדעת מה צריך לשאול ואת מי. לפיכך, קיבצנו עבורכם מדריך בחירת מנתח פלסטי עם כמה טיפים שיעזרו לכם להגיע להחלטה:

פורומים, בלוגים ורשתות חברתיות – תחנה ראשונה שהיא חובה לצורך הרכבת רשימת שמות ראשונית. הפורומים והרשתות החברתיות מאפשרים לנו להגיע למגוון עצום של אנשים, שכמונו התבלטו, חששו, שאלו ובדקו, עברו את התהליך ושמחים לשתף בשם הרופא שבחרו ובחוויות שעברו עליהם. היכנסו לפורומים, התרשמו מהכותבים ונסו להגיע אליהם באופן אישי ולשאול אותם שאלות. חוויה המתוארת מנקודת מבט האישית בהחלט חשובה ויכולה להאיר הרבה מעבר למתן שמות של רופאים.
הטיפ שלנו: קחו את הדברים בערבון מוגבל. החוויה האישית יכולה להיות מושפעת מגורמים שאינם קשורים באופן ישיר לזהות הרופא, או שאינה אותנטית ונכתבה "מטעם". הפורומים והרשתות החברתיות הן מקום טוב להתרשם בו, אך לא להסתמך עליו. הצליבו מספר חוות דעת, כך תוכלו לדעת האם מדובר במקרה פרטני או לא.

אתרים מקצועיים ושיווקיים של רופאים / מרפאות – לאחר שהרכבתם רשימה ראשונית, כנסו לאתרים של אותם הרופאים / מרפאות. חשוב להתרשם מכמות ואיכות התוכן והמידע הקיימים. ברוב המקרים תוכלו לקרוא על ההליך בו אתם מעוניינים, לצפות בתמונות לפני ואחרי, ללמוד כיצד הוא מבוצע ולמה לצפות לאחריו. שימו לב למידע שחולקים אתכם ועד כמה הוא יסודי.
הטיפ שלנו: מדובר באתר תדמיתי שנועד לפאר את הרופא, כך שלא תמצאו בו שום דבר שלילי ולרוב גם לא אובייקטיבי. חשוב להתרשמות כללית מההשקעה של הרופא בתוכן מקצועי.

המלצות ממכרים – מקור מידע חשוב ביותר, כיוון שבניגוד לרשתות חברתיות, אנחנו יודעים מי עומד מולנו ועד כמה הוא אמין. אנשים רבים נוטים להסתיר את העובדה כי הם מעוניינים לעבור ניתוח פלסטי מתוך בושה ולכן לא מגיעים להתייעץ עם המעגל השני והשלישי של חוג המכרים. אל תתביישו, ספרו לאנשים שאתם סומכים עליהם גם אם אינכם חברים קרובים במיוחד. תתפלאו לדעת כמה אנשים שאתם מכירים עברו ניתוח פלסטי בעצמם או מכירים מישהו קרוב שעבר ניתוח פלסטי. המלצה מאדם מוכר מאפשרת לשאול שאלות רבות באופן פרטני ולקבל מידע מהימן הן על הרופא והן על ההליך.
הטיפ שלנו: גם כאשר מדובר באדם קרוב, ההתרשמות היא אישית ומורכבת מהמון גורמים שלא על כולם יש לנו ידיעה מוקדמת. בנוסף, בכל הקשור להליך עצמו, מדובר בדבר אינדיבידואלי המשתנה מאדם לאדם. אם חבר/ה לעבודה או קרוב משפחה חווה כאבים לאחר ניתוח או התקשה בהליך ההחלמה, אין משמעות הדבר כי גם אתם צפויים לחוויה דומה.

פגישות היכרות עם רופאים – ואחרי שקראתם ושמעתם המלצות וביקורות על כל המועמדים שלכם ברשימה, החלק הכי חשוב הוא להתרשם בעצמכם. קבעו פגישת ייעוץ עם הרופא במרפאה. דברו איתו ושאלו שאלות, בקשו לראות תמונות לפני ואחרי שמעידות על איכות עבודתו.

הטיפים שלנו לבחירת מנתח פלסטי:

לפני פגישות הייעוץ, הכינו בבית רשימה מסודרת עם כל השאלות שברצונכם לשאול. פגישות אלו לרוב אינן ארוכות במיוחד וחלק גדול מהן מוקדש לבדיקה רפואית. חשוב שתצאו מהפגישה עם כל המידע שמעניין אתכם לכן רכזו הכל מראש.
דברו עם אנשים הממתינים בתור. נסו לאתר מטופלים קיימים ושאלו אותם האם הם מרוצים, שמעו על החוויה שלהם.
חשוב לזכור כי מנתח פלסטי אינו שחקן או זמר והשם אינו תמיד מעיד על איכות העבודה. אל תבחרו מנתח מסוים רק כי הוא מוכר או מופיע בתכניות אירוח. התרשמו ממנו בעצמכם פנים מול פנים.
זכרו כי ניתוח פלסטי הוא הליך לא קל נפשית ופיזית, אך עבודתו של המנתח מסתכמת בביצוע ההליך הכירורגי בלבד. ליווי צמוד ושירות אישי ואדיב הנם לא פחות חשובים, שהרי ההליך לא נגמר ברגע שהניתוח הסתיים. מומלץ לוודא שיש מי שזמין לכם לפני ואחרי הניתוח עם חששות, שאלות ששכחתם לשאול, בירורים כספיים וכל דבר אחר שאתם צריכים.
ולבסוף, זכרו כי אתם יודעים הכי טוב מה נכון עבורכם. בספו של דבר ההחלטה בידיכם. אל תתפשרו ואל תבחרו במנתח בגלל שמישהו אחר המליץ לכם. ניתוח פלסטי מצריך אמון ברופא ובמרפאה בה בחרתם. הכי חשוב שאתם תהיו שלמים עם עצמכם וכמובן מרוצים בסוף ההליך.

בהצלחה!

נגישות