תפריט

ורידים ברגליים – פגם אסתטי וסיכון בריאותי

בנוסף להיותן פגם אסתטי שפוגע בביטחון העצמי, דליות ברגליים יכולות להתפתח לסיכון בריאותי, שהרי בסופו של דבר מדובר בבעיה בשסתומי הוריד שגורמים להצטברות של דם ברגליים. מחקרים מראים כי אצל מרבית הסובלים מהבעיה, בהיעדר טיפול, בתוך 5 שנים נוצרים סיבוכים נוספים כגון התנפחות הרגל, סימנים כחולים, פצעים ועוד.

לפיכך הטיפול בדליות אינו רק צורך אסתטי אלא גם בריאותי. כמובן שאם בסופו של תהליך, גם תוכלי להרגיש נחשקת ומושכת שוב, ללבוש בגדי ים וחצאיות ללא חשש ותשפרי את מצב בריאותך – הרי שזה רווח מכל כיוון!

איך בוחרים את שיטת הטיפול?

שיטת הטיפול נבחרת על ידך בשיתוף עם הרופא ובהתאם למצב הדליות. לאחר ביצוע בדיקת אולטרסאונד לשם אבחון מצב הוורידים וחומרתם, ניתן לקבוע איזו שיטה תהיה היעילה והמתאימה ביותר.

מהו הזמן הנכון לטיפול העלמת ורידם?

בלי קשר לסוג הטיפול, רופאים רבים חשים כי האביב הוא תקופה אידאלית לטיפול בדליות רגליים. הסיבה היא שתקופה זו אידאלית להחלמה מלאה. אמנם לאחר כל הטיפולים המוצעים ברשת מרפאות פרופורציה כיום ניתן לחזור לפעילות באופן כמעט מידי, אבל עדיין ישנם מספר גורמים שצריך לקחת בחשבון.
למשל, לאחר טיפול סקלרותרפיה, מומלץ שלא להרבות בחשיפה לשמש. ישנן נשים שזקוקות לתחבושת אלסטית לאחר טיפול ב גלי רדיו. כמו כן לעתים תיתכן גם אדמומיות קלה באיזור המטופל.

לכל טיפול זמן ההחלמה שלו וכמובן שהתגובות לטיפול ואורך ההחלמה משתנות מאדם לאדם. לפיכך, באם אנו מתכננים קיץ עם רגליים נקיות מורידים, כדאי מאוד להתחיל בטיפול קצת לפני ולהגיע לים מוכנות.

 

נגישות