תפריט

מי מבצע את הטיפול?

חשוב מאוד שהטיפול יבוצע על ידי איש צוות מיומן ומקצועי שהוכשר לכך. ברשת מרפאות פרופורציה הטיפול מתבצע על ידי צוות מיומן ומקצועי , בפיקוח רפואי. זאת לאחר שעברו הכשרות מתאימות על מנת שיוכלו להגיב בזמן אמת לכל תרחיש אפשרי ולספק את התוצאה המיטבית ביותר עבורכם, הלקוחות.

האם מדובר בהליך בטוח מבחינה בריאותית?

כמובן. הציוד והמכשור של הסרת שיער בלייזר כמו גם הטכניקה עצמה, נבדקו על ידי משרד הבריאות האמריקאי והישראלי ואושרו על ידם.

האם טיפול הסרת שיער בלייזר כואב?

רוב המטופלים שעברו הסרת שיער בשעווה או אפילציה יוכלו להודות שביחס לשיטות אלה, הסרת שיער בלייזר מתאפיינת במינימום כאב אפשרי. מערכת הקירור של המכשיר תורמת עוד יותר לצמצום חוסר הנוחות. יתרה מכך, במקרים בהם האזור רחב, ניתן להסתייע במשחת אלחוש להרדמה מקומית של האזור.

בתוך כמה זמן אחרי התחלת הטיפול הגוף יהיה חלק?

טיפולי הסרת שיער בלייזר כשמם כן הם: מדובר בסדרת טיפולים ולא בטיפול חד פעמי, ועל כן את התוצאה המיטבית ניתן לראות רק כעבור מספר טיפולים ולא מייד לאחר הטיפול הראשון.

האם הסרת שיער בלייזר במפשעות כואבת?

הסרת שיער בלייזר שולחת קרן של אור לייזר אל זקיק השערה על מנת להרוס אותה בכדי שלא תצמח שוב. סף הכאב של אישה אחת שונה מזו של אחרת ועל כן, כל אחת תחוש את הטיפול באופן שונה. לפני הטיפול תוכלי גם למרוח משחת אלחוש מיוחדת המקהה את תחושת הכאב עד להעלמתה, אבל בכל מקרה קחי בחשבון שיתכן ותחושי אי נעימות קלה באזור בעת הטיפול.

האם יש תופעות לוואי להסרת שיער בלייזר?

טיפולי הסרת שיער בלייזר נחשבים לא רק כיעילים ביותר, אלא כי אם גם הבטוחים ביותר שכן מלבד אדמומיות קלה באזורים המטופלים לא אמורה להופיע כל תופעת לוואי מקומית וזאת בשונה מהסרת שיער אמצעות תער לגילוח או שעווה, העלולה להוביל להתפתחות שלפוחיות מכאיבות שבמקרים שונים מותירות צלקות על העור ובמקרים קיצוניים יותר- נדרש להסירם באמצעות צריבה בחנקן נוזלי.

האם עלי להצמיח שיער בין הטיפולים?

הבשורות הטובות הן שבניגוד לשיטות האחרות, שיטת הסרת השיער בלייזר מתמקדת בזקיק השערה אשר ממילא נמצא מתחת לעור ועל כן, אין צורך להצמיח שיער בין טיפול לטיפול, נהפוך הוא: מומלץ לגלח את השיער בין הטיפולים ובכך לשפר את תוצאות כל טיפול

מהי כמות הטיפולים הרצויה כדי להשלים הסרת שיער בלייזר?

הסרת שיער בלייזר בפרופורציה מתבצעת בדרך כלל בסדרה של עד 12 טיפולים, בהפרשים של 12 שבועות. מעבר לכך, גורמים רבים משפיעים על מספר הטיפולים ביניהם: האזור המטופל, צפיפות השיער באזור המטופל, מחזור הגדילה של השיער ועוד. מטופלים רבים שבעי רצון כבר אחרי מספר טיפולים ולאחרים נדרש זמן רב יותר כדי להגיע להסרה מקסימלית לטווח ארוך.

האם אפשר לעשות הסרת שיער בכל הגוף?

טיפולי הסרת שיער ניתן לעשות בכל הגוף, למעט בפנים.

למי מתאים טיפול הסרת שיער בלייזר?

טיפול הסרת שיער בלייזר מתאים לכל אדם אשר מעוניין להפחית באופן משמעותי / להעלים את שיער הגוף באזורים שונים. ישנם תנאים מסוימים, בהם לא ניתן יהיה לבצע את הטיפול (גוון עור וצב שיער, גיל, מצב בריאותי ותרופות מסוימות הניטלות באופן קבוע) באופן זמני או קבוע, אלו נקבעים בבדיקת ההתאמה. אך באופן כללי, הטיפול מיועד לכולם ומתאים לכל הגילאים, לנשים החל מגיל 15 (בתנאי שחלפו לפחות 3 שנים של מחזור תקין), ולגברים החל מגיל 17 (למעט אזורים הורמונליים כמו כתפיים, גב ועורף, בהם מומלץ לבצע החל מגיל 25).

האם ניתן להשתמש בדאודורנט אחרי טיפול הסרת שיער?

כן. ישנם אנשים שיחושו בצריבה בבית השחי במידה ומשתמשים בדאודורנט מיד לאחר טיפול הסרת שיער, לכן מומלץ להמתין מעט לפני השימוש בדאודורנט לאחר כל טיפול.

האם חייבים לחכות 3 חודשים בין טיפולי הסרת שיער בלייזר?

כן, על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר מטיפולי הסרת שיער בלייזר, מומלץ לחכות לפחות 3 חודשים בין הטיפולים. הסיבה היא מחזוריות צמיחת השיער – יש לאפשר לשערה לצמוח לחלוטין לפני הטיפול. המתנה קצרה יותר, תביא לתוצאות פחות טובות.

האם אפשר להיחשף לשמש בזמן טיפולי הסרת שיער?

החשיפה לשמש אינה מומלצת במשך כשבועיים אחרי כל טיפול. חשיפה מוגברת לשמש הופכת את העור לרגיש ואדמומי, מה שמקשה על פעולת הלייזר, בנוסף קרני השמש בשילוב עם קרני הלייזר יכול לגרום לכוויות באזור המטופל.

האם בלונדינים או כהי עור יכולים לעבור טיפולי הסרת שיער בלייזר?

אמנם טיפולי הסרת שיער בלייזר יהיו אידאליים לבעלי עור בהיר ושיער כהה, אבל טכנולוגית הטיפול נמצאת במגמת התקדמות מתמדת, וכיום ניתן להתאים את הטיפול באופן שיהיה אפקטיבי עבור גווני עור ושיער רבים. יחד עם זאת, קשה להגיד מראש וההתאמה לטיפול יכולה להתבצע רק בבדיקת התאמה על ידי איש מקצוע מיומן.

האם טיפולי הסרת שיער בלייזר משאירים צלקות?

אין שום סיבה שתישארנה צלקות לאחר טיפול הסרת שיער בלייזר. כן תיתכן אדמומיות בעור, אבל היא חולפת מעצמה לרוב. צלקות אינן תופעת לוואי של טיפולי הסרת שיער.

אני רוצה להסיר שיער לקראת אירוע. כמה זמן לפני כדאי להתחיל?

כאמור, הסרת שיער מתבצעת בסדרה המורכבת מעד 12 טיפולים, כאשר כמות הטיפולים משתנה בהתאם לצפיפות השיער באזור המטופל, התגובה לטיפול, מחזור גדילת השיער ועוד גורמים. היות והמרווח בין הטיפולים צריך להיות של כ-12 שבועות ואת התוצאות ניתן להתחיל לראות לאחר 4-5 טיפולים, ניתן לומר שיש לתכנן את הטיפולים כשנה לפני האירוע.

האם אפשר להסיר רק חלק מהשיער בלייזר?

אצל גברים ניתן לבצע הסרת שיער בלייזר באופן סלקטיבי מאזורים מסוימים כגון כתפיים, גב או חזה. הליך זה, הנקרא לייזר טאץ' מבוצע באופן ייחודי בפרופורציה ומאפשר להסיר רק באופן חלקי את השיער. לפירוט על הליך הלייזר טאץ'

בתי בת 13 מעוניינת לעבור טיפולי הסרת שיער בלייזר על מנת להגיע לתיכון כשכל הטיפולים מאחוריה. אפשרי?

הגיל המומלץ להתחלת טיפול יעיל ואפקטיבי של הסרת שיער בלייזר הוא 15, או לאחר שנתיים של מחזור תקין. יחד עם זאת, התאמה לטיפול תיקבע על ידי אנשי מקצוע מיומנים  בסניף, בהתחשב בין היתר בכמות השיער באזור המטופל.

האם אוכל להתחיל טיפולי הסרת שיער בלייזר אחרי לידה והנקה?

מבחינה רפואית ניתן לבצע טיפולי הסרת שיער בלייזר גם במהלך תקופת ההנקה. יחד עם זאת בתקופת ההנקה לא ניתן להשתמש במשחת האלחוש. מסיבה זו לעיתים בוחרות המטופלות, לדחות את הטיפולים לתקופה בה סיימו להניק.

האם תהליך הסרת שיער בלייזר בהכרח מותיר את העור חלק?

הסרת השיער בלייזר יכולה להיות גם באופן חלקי במידה ובוחרים באופציית ה"לייזר טאץ'", כאן ניתן יהיה להסיר את השיער חלקית ולהפחית את כמות השיער באיזור המבוקש.

מאיזה גיל גברים יכולים לבצע הסרת שיער בלייזר בגב ובכתפיים?

גברים יכולים להתחיל בטיפולי הסרת שיער בלייזר בכל גיל, ובלבד שקיימת צמיחה רבה ומשמעותית באזור המטופל. הקריטריון הקובע הוא כמות הצמיחה. כמובן שבגילאים צעירים כאשר השיער לא הגיע לצמיחה מלאה, הטיפול ייתן מענה לשיער הקיים ולא למה שטרם צמח.

האם ניתן להסיר שיער גם מגב כף היד?

גברים יכולים לבצע הסרת שיער בלייזר או להפחית שיער באיזור גב כפות הידיים ללא חשש והמשך לפגישת ייעוץ מקדימה עם אנשי מקצוע מיומנים בסניף המטפל.

עד איזה גיל אפשר לבצע הסרת שיער בלייזר?

כל אישה בכל גיל יכולה לעבור סדרת טיפולי הסרת שיער בלייזר בהצלחה, ובתנאי שבבדיקה המקדימה נמצאה מתאימה לטיפול על ידי המטפל.

האם נשים עם כל צבע עור יכולות לעבור טיפול הסרת שיער בלייזר?

פגישת הייעוץ המקדימה עם צוות מיומן תוכל לאבחן במדויק את מידת ההצלחה של הטיפול. עקרונית, ככל שהעור בהיר ופיגמנט השערה חזק יותר, כך מידת ההצלחה בטיפול הסרת שיער בלייזר גבוהה יותר.

מאיזה גיל מומלץ לנשים להתחיל הסרת שיער בלייזר?

עבור נשים מומלץ להתחיל בטיפולי הסרת שיער בלייזר מגיל 15 או לאחר שחלפו לפחות שנתיים של מחזור תקין. בכל מקרה ההתאמה לטיפול תיקבע בין השאר לפי מצב צמיחת השיער באזור המטופל.

האם הסרת השיער בלייזר היא פעולה כואבת?

אף טיפול המיועד להסרת שיער אינו נטול כאב לחלוטין, אולם רוב המטופלים שהתנסו בעבר בהסרת שיער בשעווה או אפילציה יוכלו להודות שביחס לשיטות אלה, הסרת השיער בלייזר מתאפיינת במינימום כאב אפשרי. מערכת הקירור של המכשיר תורמת עוד יותר לצמצום חוסר הנוחות. יתרה מכך, במקרים בהם האיזור רחב- יכולים להסתייע במשחת אלחוש להרדמה מקומית של האיזור.

האם הסרת שיער בלייזר בטיחותית לבריאות?

כמובן. הציוד והמכשור של הסרת שיער בלייזר כמו גם הטכניקה עצמה, נבדקו על ידי משרד הבריאות האמריקאי והישראלי ואושרו על ידם.

האם מותר שעווה או אפילציה אחרי הסרת שיער בלייזר?

במהלך טיפולי הלייזר מומלץ לא לבצע טיפולים אחרים שמשמעותם מריטת השיער כמו שעווה, ואף לא לבצע טיפולי אפילציה. הסיבה לכך היא שלטיפולי הסרת השיער יש תופעות לוואי, אמנם קלות בדרך כלל, כמו גירוי או רגישות, אך הן מחייבות את העור לנוח ולרפא את עצמו.
כמו כן, כדי שטיפולי הלייזר יהיו יעילים, זקיקי השיער חייבים להצמיח את השיער בין טיפול לטיפול, על-מנת שקרן הלייזר תאתר ותשמיד את הזקיקים. מריטות או אפילציה, פוגעות גם בשיער שהומת ע"י טיפולי הלייזר, וגם בשיער ה"חי", והדבר כאמור פוגע בטיפולי הלייזר.
במילים אחרות, יש לתת לטיפולי הלייזר לעשות את שלהם וכך מגיעים לתוצאות מיטביות.

מהן תופעות הלוואי של הסרת שיער בלייזר מהפנים?

חשוב להדגיש שאנו לא מבצעים הסרת שיער בלייזר באזור הפנים, למעט בין הגבות, ושפם אצל נשים. זאת, משום שהפנים הם אזור הורמונלי וקיים סיכון לצמיחה מוגברת בעקבות הטיפול.
הטיפול אינו מבוצע אם מדובר בשיער בהיר או דק מדי עבור טיפולי הלייזר, ובכל מקרה טרם הטיפול, מבוצעת בדיקת התאמה ע"י המטפל המיומן. תופעות הלוואי לטיפול באזורי הפנים שהוזכרו, שבהם כן מבוצע הטיפול: אדמומיות ורגישות, שינויי צבע העור, שלפוחיות וכאב.
תופעות לוואי אלה הינן בדרך כלל קלות וחולפות מעצמן.

האם אפשר להמתין בין הטיפולים כמה חודשים או אפילו שנה ועדיין יהיו תוצאות טובות?

הפרש הזמן האידאלי בין טיפול אחד למשנהו הוא 12 שבועות, משום שכך קרן הלייזר פוגשת בכל פעם את זקיק השיער במחזור הצמיחה הבא. על כן, המלצת המומחים היא להתמיד בטיפולים במרווחי הזמן הנ"ל, על מנת להשיג תוצאות מיטביות.

האם טיפול הסרת שיער בלייזר כואב יותר מטיפול שעווה?

נושא הכאב הוא חוויה אינדיבידואלית וכל מטופל/ת חווה את הטיפול באופן שונה, אך לגבי טיפולי הלייזר ניתן לומר באופן כללי שכיום, בניגוד לעבר, המיכשור המתקדם מאפשר טיפולים ללא כאב כמעט. מטופלים רבים מדווחים על תחושה של צריבה קלה או עקצוץ, ולא יותר. בדרך כלל, ליתר ביטחון מורחים משחת אילחוש לפני הטיפול.
לעומת זאת, טיפולי השעווה מחייבים מריטה אגרסיבית של השיער ולכן בדרך כלל כואבים יותר.

האם הסרת שיער בלייזר באזור המפשעות ובבית השחי בטוחה?

להבדיל מהסרת שיער מהמפשעה ומבית השחי בטכניקות כמו שעווה, פינצטה או גילוח, שבהן נוצר נזק לזקיק השערה ולעתים אף פציעה שעלולה להביא לפלישת חיידקים – דווקא הסרת שיער בטכנולוגיית הלייזר נחשבת בטוחה יותר.
כמו כן, שיטת הלייזר הינה עדיפה באזורים אלה משום שבאזור המפשעה ישנו הבדל ברור יותר בין גוון העור הבהיר לגוון השיער הכהה, ולכן אפשר להגיע לתוצאות טובות יותר של אזור נקי משיער באזורים אלה, לעומת בשיטות הסרה אחרות, והמשמעות היא פחות טיפולים והתעסקות עם השיער המיותר באזורים אלה במהלך החיים.
חשוב להדגיש שטיפולי הלייזר אינם יעילים במקרה בו השיער הוא אדמוני או בלונדיני, ובכל מקרה יש לבצע בדיקת התאמה ע"י איש מקצוע מיומן,  כמו כן, חשוב לציין שאין לבצע את הטיפול בנשים לפני שחלפו לפחות 3 שנים של מחזור סדיר.

מה ההבדל בין טיפול לייזר לבין טיפול ILP להסרת שיער?

מדובר בשיטות דומות, המחממות את זקיקי השערה ומשמידות אותם, כשקיים הבדל במכשיר עצמו. מכשיר ה-IPL (ראשי תיבות Intense Pulsed Light) מייצר קרני אור בעלי אורכי גל משתנים, בעוד שמכשיר הלייזר (Laser) מייצר קרן אחת ממוקדת. את השיטה מתאימים לכל מטופל/ת על-פי גוון השיער והעור, ופרמטרים נוספים. בכל מקרה יש לבצע בדיקת התאמה ע"י איש מקצוע מיומן.

מדוע נוצרים לפעמים פצעונים / אקנה לאחר הסרת שיער בלייזר?

קיימות שיטות רבות להסרת שיער ולכל שיטה קיימות תופעות לוואי, בין השאר התפתחות פצעונים באזור הטיפול, המכונים פוליקוליטיס. להבדיל משיטות אחרות כמו גילוח או מריטה, בהסרת שיער בלייזר, שכיחות הופעתם של פצעונים אלה היא קטנה יותר.
מדובר למעשה בדלקות זעירות בבסיס השערה, הנגרמות כתוצאה מזיהום ויראלי או חיידקי, או כתוצאה מחימום יתר, העלול להוביל להתפתחותה של דלקת (inflammation).
הטיפול הוא לרוב פשוט, באמצעות ניקוי האזור ושמירתו נקי, במקביל למריחת משחה מרגיעה ואנטי דלקתית. כמו כן, כדאי למנוע את הופעת הפצעונים ע"י שמירה על היגיינה, סטריליות וניקיון העור לפני טיפול הלייזר.

אני סובלת מתפקוד לקוי של בלוטת התריס. האם זה מונע ממני להוריד שיער באמצעות לייזר?

עודף או תת פעילות של בלוטת התריס עשוי להיות קשור לנושאי תפקוד הורמונלי, על לכן יש להתייעץ עם הרופא המטפל בקופת החולים לפני תחילת הטיפול, ולהביא אישור מהרופא, שהמטופל/ת מטופלת ומאוזנת ושניתן לבצע את הטיפול.

האם מומלץ להסיר שיער בלייזר מהידיים?

טכנולוגיית הלייזר להסרת שיער נחשבת ליעילה ביותר מבין כל השיטות, ובכלל זה מאזור הידיים, כולל גב כף היד, האמה והזרוע.
הן גברים והן נשים יכולים לבצע הסרת שיער מלאה או חלקית ללא חשש, בתנאי שהטיפול מתבצע לאחר בדיקת ייעוץ מקצועי והתאמה של המכשיר לגוון העור ע"י איש/אשת מקצוע מיומן/ת.

האם טיפול הסרת שיער בלייזר יעיל כנגד שיער חודרני?

שערה חודרנית נוצרת כאשר קצה חד במיוחד של השערה צומח פנימה לתוך העור ומתחפר בו.
תופעה זו של צמיחה פנימית מתרחשת באזורי שיעור צפוף ומכוסה, או במקומות בהם מגלחים את השיער, כמו אזור בגד הים אצל נשים או אזור הצוואר אצל גברים. התופעה שכיחה במיוחד בקרב בעלי שיער עבה וכהה. השיער החודרני אינו מסוכן מבחינה רפואית, אך מהווה מטרד אסתטי (עשויים להופיע כתמים ושינויים בצבע העור, זיהומים ופצעונים). אחד הפתרונות הוא הרחקת השיער באמצעות טיפולי לייזר, שהינם יעילם במיוחד לשיער מסוג זה: עבה וכהה. במקרים של שיער חודרני המהווה מטרד של ממש, יש להתייעץ עם הרופא המטפל בקופה לפני תחילת הטיפולים.

כמה זמן לוקח שיער לנשור לאחר טיפול להסרת שיער בלייזר?

בדרך כלל נשירת השיער מתחילה כעשרה ימים לאחר הטיפול, ואורכת כשבועיים. ניתן לזרז את הפעולה באמצעים עדינים כגון מקלחת עם ספוג עדין ללא הפעלת כוח. בסיום תהליך הנשירה עשויות להישאר נקודות כהות. מדובר בשאריות של זקיקי השיער שגם הם ינשרו מעצמם.

האם ניתן להסיר את השיער בין הגבות באמצעות לייזר?

התשובה היא שאכן ניתן, והסרת שיער בלייזר נחשבת לשיטה המומלצת והיעילה לטיפול במטרד השיער בין הגבות.

האם טיפול בלייזר משפיע על המחזור? האם קיים קשר ביניהם?

לכאורה, לא אמור להיות קשר הגיוני בין המחזור להסרת שיער בלייזר, אבל, יחד עם זאת, ישנן מספר נקודות השקה המקשרות ביניהם:
גיל מינמלי לבנות 15 ולבנים בהתאם לצמיחה ובדיקת התאמה זהו טווח הגילאים בו הגוף מסיים את תהליך התבגרותו, ההורמונים נרגעים והמחזור (לרוב) נכנס לדפוס קבוע שעוזר לתכנן את סדרת הטיפולים. לאורך גיל ההתבגרות עצמו, הגוף מצמיח שיער חדש כל הזמן, ולכן, טיפולים שיבוצעו בגיל זה לא בהכרח יבטיחו תוצאות טובות לאורך זמן.
בנוגע לטיפול לייזר בעת המחזור עצמו – עקרונית, מבחינה רפואית אין כל מניעה לבצע טיפול הסרת שיער בלייזר בעת הוסת למרות זאת, לנשים אשר בזמן המחזור נוטות לרמת רגישות גבוהה יותר, מומלץ לתכנן את טיפול הלייזר התקופתי לתקופה שלפני הוסת החודשי או לזו שלאחריה, על מנת להימנע מסף הכאב הנמוך בימים אלה. הסרת שיער באזור המפשעה לא תבוצע בימי המחזור, וזאת, מטעמי היגיינה המובנים. מאחר ואצל נשים בוגרות המחזור אמור להיות סדיר וניתן לחיזוי, למרות שמבחינה רפואית אין שום בעיה, מומלץ לתזמן את הטיפולים לימים שלפני או אחרי המחזור החודשי.

האם מותר ללכת לים אחרי הסרת השיער בלייזר?

לעוברים תהליך הסרת שיער בלייזר מומלץ להימנע ככל האפשר מהחשיפה לשמש ומשיזוף (גם כזה המבוצע באופן מלאכותי), עד חלוף התגובה במשך כשבועיים לאחר ביצוע כל טיפול. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי השיזוף מכהה את גוון העור ומקטין את הניגוד בינו לבין השיער, דבר המקשה על פעולתה של קרן הלייזר לזהות את זקיק השערה ועלול להפחית את יעילותו של הטיפול. בנוסף, השיזוף בעת תהליך הטיפול עלול להעלות את רגישותו של העור ולהגביר את הסיכונים ליצירת כוויות או פיגמנטציה. לאורך כל התהליך, בכל יציאה לשמש מומלץ להשתמש בקרם הגנה עם מקדם 100 SPF, אבל בעיקר חשוב להקפיד על כך בחודש הראשון שלאחר כל טיפול בסדרה.

האם אפשר לעשות טיפול שעווה או אפילציה אחרי הסרת שיער בלייזר?

מאחר שהעיקרון הנמצא מאחורי הסרת השיער בלייזר הוא פגיעה והשמדת זקיק השערה, חשוב מאד שלא לשבש את התהליך בשיטות הסרת שיער מהשורש (כמו מריטה בפינצטה, אפילציה, שעווה וכד'). הדרך היחידה בה מומלץ להסיר שיער מיותר במהלך התהליך, היא השיטות שאינן פוגעות בשורשי השערות, למשל, גילוח.

כמה זמן אסור להתקלח אחרי הטיפול בלייזר?

מיד לאחר כל טיפול הסרת שיער בלייזר מומלץ לקרר את המקום המטופל. בסיום הטיפול מורחים קרם, מומלץ להשתמש בו להרגעת העור. מקלחת אף היא אפשרית ואפילו מומלצת כעבור 3-4 שעות, במים פושרים מכיוון שהמים החמימים (זהירות, לא מים חמים מידי!) עשויים להרגיע את העור. יש להשתמש בסבונים טבעיים ולא מבושמים, ולהימנע משפשוף של האזור, הן בזמן המקלחת והן בעת הייבוש שלאחריה. הקפידו להתנגב במגבות רכות, ולהימנע משימוש בבושם, דאודורנט או קרם גוף מבושם (בהתאם לאזור המטופל) למשך היממה הראשונה שמיד לאחר הטיפול.

האם מותר להתאמן מיד לאחר טיפול לייזר?

יש להימנע מכל פעילות גופנית מאומצת למשך פרק הזמן של לפחות 24 השעות שמיד לאחר הטיפול. זאת, מאחר והטיפול בלייזר גורם לעור לרגישות גבוהה מהרגיל, הפרשת הזיעה המכילה מלחים עליו עלולה להגביר את רגישותו ולעורר תחושת גירוד ועקצוץ.

מדוע אסור להזיע אחרי טיפול הלייזר?

הסרת השיער בלייזר פועלת בעיקרון של השימוש במקור הגברת אור ע"י פליטה מאולצת של קרן לייזר ממוקד וחזק אשר הורס את זקיקי השערה המצויים מתחת לפני העור. מיד לאחר ביצוע טיפול, העור שלנו עדיין שומר על חלקו של החום, ולכן, יש צורך לאפשר לו לשוב למצבו הטבעי והנורמלי, לפני שאנחנו שבים לבצע פעילות גופנית מאומצת. ההסבר לכך הוא פשוט למדי – בעת ביצוע הפעילות הגופנית, חלה עלייה בטמפרטורת הגוף, וכתוצאה מכך, באופן טבעי, גופנו מגיב ומייצר זיעה. זיעה זו מכילה מלחים, אשר גורמים לגירויו של העור הרגיש-ממילא באזור שטופל. במהלך 24 השעות שמיד לאחר הטיפול רגישות זו נמצאת בשיאה, ולאחר מכן, היא הולכת ופוחתת בהדרגה.

האם ניתן ללכת לשחות לאחר הסרת שיער בלייזר?

למרות שבשחייה (בניגוד לפעילות בחדר כושר או בכל פעילות גופנית אחרת) הגוף שלנו איננו מזיע ומקורר על ידי המים העוטפים אותו, יש להמתין לפחות 24 שעות עד שניתן ללכת לשחות בים או בבריכה. המלח שבמי הים והכלור (והכימיקלים הנוספים) שבמי הבריכה עלולים לגרות את העור שעדיין רגיש בשל הטיפול, לגרום ליובש קיצוני ואף לתחושות של גירוד או צריבה. יש לאפשר לעור לאזן את עצמו ולהירגע, לפני שחושפים אותו לחומרים כמלחים וכלור. גם לאחר מכן, כמובן, יש להקפיד גם על מריחת קרם הגנה עם מקדם 100 SPF, על מנת להגן על העור מפני קרני השמש ומשיזוף.

האם הסרת שיער בבתי השחי מפחיתה את הריח הלא נעים?

הגורמים לריח לא נעים מבית השחי הם רבים ומגוונים: פעילות הורמונלית מוגברת, הזעת יתר, הצטברות חיידקים ועוד. מדובר באזור שעיר, צפוף וחם, המהווה מצע פורה להצטברות חיידקים.
שיטת הלייזר הינה יעילה עד מאד בסילוק השיער המיותר מבית השחי, ובכך מפחיתה את מצע החיידקים וגם מסייעת במניעת הריח הרע.

האם טיפול הסרת שיער בלייזר בסנטר הוא מוצלח?

למעט שפם ובין הגבות, אין לבצע טיפולי הסרת שיער בלייזר מאזור הפנים, משום שמדובר באזור הורמונלי.

האם ניתן להסיר מהפנים שיער שהפך לאפור (שיער שיבה) באמצעות טיפול בלייזר, כך שהשיער הלבן ייעלם לצמיתות?

למעט אזור שפם ובין הגבות, אין לבצע טיפולי הסרת שיער בלייזר מאזור הפנים. ובכלל, שיטת הלייזר אינה יעילה בהסרת שיער שיבה או כל שיער בהיר, בלונדיני או ג'ינג'י.

האם הסרת שיער בלייזר מומלצת לאנשים עם נטייה לצלקת קלואידית?

בכל מקרה של נטייה לצלקות, רגישות או פציעה מכל סוג של העור, יש להיוועץ טרם הטיפול עם רופא מומחה ולקבל ממנו אישור לטיפול.

האם אני יכול להפטר מהזקן שלי לצמיתות?

אין לבצע טיפולי הסרת שיער בלייזר מהפנים, למעט אזור השפם (אצל נשים), ובין הגבות.

נגישות