תפריט

מי מבצע את הטיפול?

חשוב מאוד שהטיפול יבוצע על ידי איש צוות מיומן ומקצועי שהוכשר לכך. ברשת מרפאות פרופורציה הטיפול מתבצע על ידי צוות מיומן ומקצועי , בפיקוח רפואי. זאת לאחר שעברו הכשרות מתאימות על מנת שיוכלו להגיב בזמן אמת לכל תרחיש אפשרי ולספק את התוצאה המיטבית ביותר עבורכם, הלקוחות.

האם מדובר בהליך בטוח מבחינה בריאותית?

כמובן. מכשיר ה'סופרנו טיטניום' עובד בטכנולוגיה מתקדמת ובטוחה ובעל רישיון אמ"ר ממשרד הבריאות.

האם טיפול הסרת שיער בלייזר כואב?

חווית הטיפול במכשיר הסופרנו טיטניום הינה יעילה יותר גם מבחינת רמת הכאב אשר היא מינימלית ביותר במקרים חריגים, כאשר רמת הרגישות של המטופל גבוהה, ניתן להשתמש במשחות אלחוש.

בתוך כמה זמן אחרי התחלת הטיפול הגוף יהיה חלק?

טיפולי הסרת שיער בלייזר כשמם כן הם: מדובר בסדרת טיפולים ולא בטיפול חד פעמי, היות והזקיקים שמוסרים לצמיתות מהווים כ-10% בממוצע בכל טיפול.

האם הסרת שיער בלייזר במפשעות כואבת?

הסרת שיער בלייזר שולחת קרן של אור לייזר אל זקיק השערה על מנת להרוס אותה בכדי שלא תצמח שוב. סף הכאב של אישה אחת שונה מזו של אחרת ועל כן, כל אחת תחוש את הטיפול באופן שונה. עם זאת, יש לציין, כי רמת הכאב בטיפול הסרת שיער בלייזר במכשיר הסופרנו טיטניום הינה מינימלית ביותר. במקרים חריגים של רגישות יתר,  תוכלי  למרוח לפני הטיפול משחת אלחוש, המקהה את תחושת הכאב עד להעלמתה, אבל בכל מקרה יש לקחת בחשבון  שיתכן ותחושי אי נעימות קלה באזור בעת הטיפול.

האם יש תופעות לוואי להסרת שיער בלייזר?

טיפולי הסרת שיער בלייזר נחשבים לא רק כיעילים ביותר, אלא כי אם גם הבטוחים ביותר שכן מלבד אדמומיות קלה באזורים המטופלים לא אמורה להופיע כל תופעת לוואי מקומית וזאת בשונה מהסרת שיער אמצעות תער לגילוח או שעווה, העלולה להוביל להתפתחות שלפוחיות מכאיבות שבמקרים שונים מותירות צלקות על העור ובמקרים קיצוניים יותר- נדרש להסירם באמצעות צריבה בחנקן נוזלי.

האם עלי להצמיח שיער בין הטיפולים?

הבשורות הטובות הן שבניגוד לשיטות האחרות, שיטת הסרת השיער בלייזר מתמקדת בזקיק השערה אשר ממילא נמצא מתחת לעור ועל כן, אין צורך להצמיח שיער בין טיפול לטיפול, נהפוך הוא: מומלץ לגלח את השיער בין הטיפולים ובכך לשפר את תוצאות כל טיפול.

מהי כמות הטיפולים הרצויה כדי להשלים הסרת שיער בלייזר?

הסרת שיער בלייזר בפרופורציה מתבצעת בדרך כלל בסדרה של עד 12 טיפולים, בהפרשים של 12 שבועות. מעבר לכך, גורמים רבים משפיעים על מספר הטיפולים ביניהם: האזור המטופל, צפיפות השיער באזור המטופל, מחזור הגדילה של השיער ועוד. מטופלים רבים שבעי רצון כבר אחרי מספר טיפולים ולאחרים נדרש זמן רב יותר כדי להגיע להסרה מקסימלית לטווח ארוך.

האם אפשר לעשות הסרת שיער בכל הגוף?

טיפולי הסרת שיער ניתן לעשות בכל הגוף, למעט בפנים אצל נשים (ניתן כן לבצע בין הגבות ושפם) ולגברים לא מבצעים הסרת שיער באזור הקרקפת.

למי מתאים טיפול הסרת שיער בלייזר?

טיפול הסרת שיער בלייזר מתאים לכל אדם אשר מעוניין להפחית באופן משמעותי את שיער באזורים שונים בגוף. ישנם תנאים מסוימים, בהם לא ניתן יהיה לבצע את הטיפול (שיער חסר פיגמנט, מצב בריאותי), ואשר מצריכים בדיקת ההתאמה. אך באופן כללי, הטיפול מיועד לכולם ומתאים לכל הגילאים, לנשים החל מגיל 14 ושנה מחזור, לא חייב להיות סדיר. ולגברים החל מגיל 17 (למעט אזורים הורמונליים כמו כתפיים, גב ועורף, בהם מומלץ לבצע החל מגיל 25), בכפוף לבדיקת אבחון והתאמה על ידי הצוות המטפל.

האם ניתן להשתמש בדאודורנט אחרי טיפול הסרת שיער?

לא מומלץ להשתמש בדאודורנט או כל קרם שהוא באזור המטופל, בשעות הסמוכות לטיפול.

האם חייבים לחכות 3 חודשים בין טיפולי הסרת שיער בלייזר?

כן, על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר מטיפולי הסרת שיער בלייזר, מומלץ לחכות לפחות 3 חודשים בין הטיפולים. הסיבה היא מחזוריות צמיחת השיער – יש לאפשר לשערה לצמוח לחלוטין לפני הטיפול. המתנה קצרה יותר, תביא לתוצאות פחות טובות.

האם אפשר להיחשף לשמש בזמן טיפולי הסרת שיער?

החשיפה לשמש ללא מקדם הגנה אינה מומלצת באופן כללי. יחד עם זאת, במכשיר הסופרנו טיטניום בטכנולוגיה המתקדמת, ניתן להיחשף לשמש, אך עם זאת יש להימנע ממצב של עור צרוב ומגורה בסמוך למועד הטיפול.

האם בלונדינים או כהי עור יכולים לעבור טיפולי הסרת שיער בלייזר?

מכשיר הסופרנו טיטניום בטכנולוגיית ה-SHR מתאים לכל גווני העור, יחד עם זאת, חייב להיות פיגמנט בשערה כך שבעלי שיער שיבה, שיער בלונדיני או ג'ינג'י בגוון כתום אינם מגיבים כלל לטיפול.

האם טיפולי הסרת שיער בלייזר משאירים צלקות?

אין שום סיבה שתישארנה צלקות לאחר טיפול הסרת שיער בלייזר. כן תיתכן אדמומיות בעור, אבל היא חולפת מעצמה לרוב. צלקות אינן תופעת לוואי של טיפולי הסרת שיער.

אני רוצה להסיר שיער לקראת אירוע. כמה זמן לפני כדאי להתחיל?

כאמור, הסרת שיער מתבצעת בסדרה המורכבת מעד 12 טיפולים, כאשר כמות הטיפולים משתנה בהתאם לגוון העור וצבע השיער נתונים הורמונליים וגנטיים, מחזור צמיחת השיער באזור הטיפול ועוד. היות והמרווח בין הטיפולים צריך להיות של כ-12 שבועות ניתן לראות הפחתה בכמות השיער לאחר 3-4 טיפולים בממוצע. כך שניתן לומר שיש לתכנן את הטיפולים כשנה לפני האירוע.

האם אפשר להסיר רק חלק מהשיער בלייזר?

כן בהחלט. גברים המעוניינים לדלל את כמות השיער באזורים כגון: פרונט, ידיים, רגליים ובית השחי, ניתן לבצע טיפול הנקרא לייזר טאץ', סדרה מופחתת של עד כ-6 טיפולים .

בתי בת 13 מעוניינת לעבור טיפולי הסרת שיער בלייזר על מנת להגיע לתיכון כשכל הטיפולים מאחוריה. אפשרי?

הגיל המומלץ להתחלת טיפול יעיל ואפקטיבי של הסרת שיער בלייזר הוא 13, ושנה מחזור, לא חייב להיות סדיר.  יחד עם זאת, יש לציין, כי במצב של טרום סיום הגדילה וההתייצבות ההורמונלית, צמיחת השיער ממשיכה בכל האזורים בגוף. לכן, בסיום סדרת הטיפולים הראשונית הצוות המטפל יבחן את רמת הצמיחה ובהתאם יומלץ על טיפולים נוספים.

האם אוכל להתחיל טיפולי הסרת שיער בלייזר אחרי לידה והנקה?

מבחינה רפואית ניתן לבצע טיפולי הסרת שיער בלייזר גם במהלך תקופת ההנקה – למעט הסרת שיער באזור החזה והפטמות. חשוב לציין כי בתקופת הריון ו/או הנקה אסור להשתמש במשחת אלחוש. ברשת מרפאות פרופורציה עובדים עם מכשיר הסופרנו טיטניום בטכנולוגיית הלייזר החדשה, בו רמת הכאב היא מינימלית מאוד ועל כן אין צורך במשחת אלחוש, למעט במקרים חריגים.

האם תהליך הסרת שיער בלייזר בהכרח מותיר את העור חלק?

במכשיר הסופרנו טיטניום ניתן להגיע לתוצאות מיטביות ביותר עם הפחתה משמעותית בצמיחת השיער.

מאיזה גיל גברים יכולים לבצע הסרת שיער בלייזר בגב ובכתפיים?

גברים יכולים להתחיל בטיפולי הסרת שיער בלייזר החל מגיל 17.  חשוב להדגיש כי, אזורים הורמונליים כמו כתפיים, גב ועורף, מומלץ לטפל החל מגיל 25 ולאחר בדיקת אבחון מקצועית. נציין, כי בסיום הגדילה כאשר קיימת התייצבות הורמונלית צמיחת השיער ממשיכה בכל האזורים בגוף. על כן , עם סיום הטיפולים מומלץ להתייעץ עם הצוות המטפל בנוגע להמשך טיפולים נוספים באזור.

 

 

האם ניתן להסיר שיער גם מגב כף היד או גב כף הרגל ?

גברים יכולים לבצע הסרת שיער בלייזר או להפחית שיער באזור גב כפות הידיים או הרגליים ללא חשש, לאחר פגישת ייעוץ עם צוות מיומן ומקצועי.

עד איזה גיל אפשר לבצע הסרת שיער בלייזר?

כל אישה בכל גיל יכולה לעבור סדרת טיפולי הסרת שיער בלייזר בהצלחה, ובתנאי שבבדיקה המקדימה נמצאה מתאימה לטיפול על ידי המטפל.

האם נשים עם כל צבע עור יכולות לעבור טיפול הסרת שיער בלייזר?

פגישת הייעוץ המקדימה עם צוות מיומן תוכל לאבחן במדויק את מידת ההצלחה של הטיפול. במכשיר הסופרנו טיטניום בטכנולוגיה המתקדמת ניתן לבצע טיפול הסרת שיער בלייזר בכל גווני העור.

מאיזה גיל מומלץ לנשים להתחיל הסרת שיער בלייזר?

היום קיימת מודעות אסתטית גבוהה מאוד ונערות צעירות מעוניינות להסיר שיער בלייזר, כפתרון אידאלי על כל אופציה כואבת ולא נעימה אחרת כגון: שעווה גילוח וכו'. ברשת מרפאות פרופורציה מבצעים טיפול הסרת שיער בלייזר לנערות, החל מגיל 14 ושנה מחזור, לא חייב להיות סדיר. חשוב לציין כי עם התייצבות ההורמונים לאחר סיום הגדילה, צמיחת השיער ממשיכה בגוף. על כן מומלץ שבסיום סדרת הטיפולים, הצוות המטפל יבחן את רמת הצמיחה באזור ובהתאם ימליץ על טיפולים נוספים במידת הצורך.

 

האם הסרת השיער בלייזר היא פעולה כואבת?

ברשת מרפאות פרופורציה משתמשים במכשיר סופרנו טיטניום בטיפולי הסרת שיער בלייזר, בכל סניפי הרשת.

ידוע כי רמת הכאב במכשיר הטיטניום הנה מינימלית עד כבלתי מורגשת, למעט במקרים חריגים של רגישות יתר.

האם הסרת שיער בלייזר בטיחותית לבריאות?

כמובן. מכשיר הסופרנו טיטניום בטיפולי  הסרת שיער בלייזר עובדת בטכנולוגיה מתקדמת  ובעל רישיון אמ"ר (אביזרים ומכשירים רפואיים), ממשרד הבריאות.

האם מותר שעווה או אפילציה אחרי הסרת שיער בלייזר?

במהלך טיפולי הלייזר מומלץ לא לבצע טיפולים אחרים שמשמעותם מריטת השיער כמו שעווה, ואף לא לבצע טיפולי אפילציה. הסיבה לכך היא שלטיפולי הסרת השיער יש תופעות לוואי, אמנם קלות בדרך כלל, כמו גירוי או רגישות, אך הן מחייבות את העור לנוח ולרפא את עצמו.
כמו כן, כדי שטיפולי הלייזר יהיו יעילים, זקיקי השיער חייבים להצמיח את השיער בין טיפול לטיפול, על-מנת שקרן הלייזר תאתר ותשמיד את הזקיקים.

מהן תופעות הלוואי של הסרת שיער בלייזר מהפנים?

חשוב להדגיש שאנו לא מבצעים הסרת שיער בלייזר באזור הפנים, למעט בין הגבות, ושפם אצל נשים. זאת, משום שהפנים הם אזור הורמונלי וקיים סיכון לצמיחה מוגברת בעקבות הטיפול.
הטיפול אינו מבוצע בשיער חסר פיגמנט עבור טיפולי הלייזר, ובכל מקרה טרם הטיפול, מבוצעת בדיקת התאמה ע"י המטפל המיומן. תופעות הלוואי לטיפול באזורי הפנים שהוזכרו, שבהם כן מבוצע הטיפול: אדמומיות ורגישות, שינויי צבע העור. תופעות לוואי אלה הינן בדרך כלל קלות וחולפות מעצמן.

האם אפשר להמתין בין הטיפולים כמה חודשים או אפילו שנה ועדיין יהיו תוצאות טובות?

הפרש הזמן האידאלי בין טיפול אחד למשנהו הוא 12 שבועות, משום שכך קרן הלייזר פוגשת בכל פעם את זקיק השיער במחזור הצמיחה הבא. על כן, המלצת המומחים היא להתמיד בטיפולים במרווחי הזמן הנ"ל, על מנת להשיג תוצאות מיטביות.

האם טיפול הסרת שיער בלייזר כואב יותר מטיפול שעווה?

נושא הכאב הוא חוויה אינדיבידואלית וכל מטופל/ת חווה את הטיפול באופן שונה, בדרך כלל טיפולי השעווה מחייבים מריטה אגרסיבית של השיער ולכן בדרך כלל כואבים יותר. לגבי טיפולי הסרת שיער בלייזר נציין , כי במכשיר הסופרנו טיטניום בטכנולוגיה החדשה, ניתן לעבור חווית טיפול ברמת כאב מינימלית .

האם הסרת שיער בלייזר באזור המפשעות ובבית השחי בטוחה?

בהחלט כן, חווית הטיפול במכשיר הטיטניום הנה בטוחה ומאושרת על ידי האמ"ר ומשרד הבריאות. כמו כן , משך הטיפול מהיר ביותר ועם תופעות לוואי מועטות. הטיפול ברשת מרפאות פרופורציה מתבצע על ידי צוות מיומן ומקצועי בפיקוח רפואי.

 

מה ההבדל בין טיפול לייזר לבין טיפול ILP להסרת שיער?

מדובר בשיטות דומות, המחממות את זקיקי השערה ומשמידות אותם, כשקיים הבדל במכשיר עצמו. מכשיר ה-IPL (ראשי תיבות Intense Pulsed Light) מייצר קרני אור בעלי אורכי גל שונים, בעוד שמכשיר הלייזר (Laser) מייצר קרן אחת ממוקדת. את השיטה מתאימים לכל מטופל/ת על-פי גוון השיער והעור, ופרמטרים נוספים. בכל מקרה יש לבצע בדיקת התאמה ע"י איש מקצוע מיומן.

מדוע נוצרים לפעמים פצעונים / אקנה לאחר הסרת שיער בלייזר?

לפני טיפול הסרת שיער בלייזר המטופל/ת נדרש/ת לגלח את אזור הטיפול בצורה הכי סטרילית שניתן. במקרים בהם מתבצע גילוח באופן שאינו סטרילי או במידה וקיימת רגישות אחרת בעור, עלולים להופיע פצעונים שבמקרים חריגים עלולים להחמיר לזיהום דלקתי. בכל מקרה יומלץ לשמור על הגינה וסטריליות העור לפני ואחרי טיפול הלייזר.

אני סובלת מתפקוד לקוי של בלוטת התריס. האם זה מונע ממני להוריד שיער באמצעות לייזר?

עודף או תת פעילות של בלוטת התריס עשוי להיות קשור לנושאי תפקוד הורמונלי, גם אם קיים חוסר איזון הורמונלי מדובר בהורמונים שאינם משפיעים על רמת השיעור בגוף, על כן ניתן לבצע טיפול הסרת שיער בלייזר.

האם מומלץ להסיר שיער בלייזר מהידיים?

טכנולוגיית הלייזר להסרת שיער נחשבת ליעילה ביותר מבין כל השיטות, ובכלל זה מאזור הידיים, גב כף היד, והאצבעות. לנשים לא ניתן לבצע טיפול באזור הזרוע, היות וזהו אזור הורמונלי. חשוב לבצע לפני הטיפול בדיקת ייעוץ על ידי איש מקצוע מיומן , כיוון שקיים הבדל בסוג השיער באזור זה ביחס לאזורים אחרים בגוף.

האם טיפול הסרת שיער בלייזר יעיל כנגד שיער חודרני?

שערה חודרנית נוצרת כאשר קצה חד במיוחד של השערה צומח פנימה לתוך העור ומתחפר בו.
תופעה זו מכונה 'אבצס' ובמקרים מסויימים כאשר לא מטפלים כנדרש יש צורך בהליך כירורגי. טיפול הסרת שיער בלייזר מטפל בתופעה ששכיחה במיוחד באזורים עם שיער עבה וכהה עם חיכוך גבוה כגון: צידי המפשעות, פס ישבן, רגליים וכו'.

כמה זמן לוקח שיער לנשור לאחר טיפול להסרת שיער בלייזר?

במכשיר הסופרנו טיטניום בטכנולוגיה החדשה נשירת השיער לוקחת עד חודש מזמן הטיפול.

האם ניתן להסיר את השיער בין הגבות באמצעות לייזר?

במכשיר הטיטניום קיימת ידית מיוחדת עבור אזורים קטנים המצריכים עבודה מדויקת ויעילה כגון: בין הגבות, אף, אוזניים, עצמות לחיים וכו'.

האם טיפול בלייזר משפיע על המחזור? האם קיים קשר ביניהם?

גיל מינימלי להתחלת הטיפול לנערות הינו 14 ושנה מחזור, לא חייב להיות סדיר. ההמתנה למחזור חיונית משום שהמחזור מעיד על שינויים הורמונליים המתרחשים בגוף הנערה, הגורמים לשינוי במרקם השיער אשר הופך מפלומתי לשיער בוגר המתאים לטיפול. חשוב לציין, שעד סיום ההתבגרות ההורמונלית  צמיחת השיער ממשיכה בכל הגוף. בנוסף, לא מומלץ להגיע לטיפול הסרת שיער בלייזר באזור מפשעות ופס ישבן בזמן מחזור היות ורמת הרגישות בגוף גבוהה.

האם מותר ללכת לים אחרי הסרת השיער בלייזר?

במכשיר הסופרנו טיטניום אין הגבלות מיוחדות מלבד בסמוך למועד הטיפול, כאשר יש להימנע מחשיפה גבוהה העלולה לגרום לעור לצריבה או אדמומיות, כמו כן , מומלץ להמתין עם החשיפה לשמש כשלושה ימים לאחר הטיפול.

האם אפשר לעשות טיפול שעווה או אפילציה אחרי הסרת שיער בלייזר?

מאחר שהעיקרון הנמצא מאחורי הסרת השיער בלייזר הוא פגיעה והשמדת זקיק השערה, חשוב מאד שלא לשבש את התהליך בשיטות הסרת שיער מהשורש (כמו מריטה בפינצטה, אפילציה, שעווה וכד'). הדרך היחידה בה מומלץ להסיר שיער מיותר במהלך התהליך, היא השיטות שאינן פוגעות בשורשי השערות, למשל, גילוח.

כמה זמן אסור להתקלח אחרי הטיפול בלייזר?

בסיום הטיפול מורחים קרם, מומלץ להשתמש בו להרגעת העור. מקלחת אף היא אפשרית ואפילו מומלצת כעבור 3-4 שעות, במים פושרים מכיוון שהמים החמימים (זהירות, לא מים חמים מידי!) עשויים להרגיע את העור. יש להשתמש בסבונים טבעיים ולא מבושמים, ולהימנע משפשוף של האזור, הן בזמן המקלחת והן בעת הייבוש שלאחריה. הקפידו להתנגב במגבות רכות, ולהימנע משימוש בבושם, דאודורנט או קרם גוף מבושם (בהתאם לאזור המטופל) למשך היממה הראשונה שמיד לאחר הטיפול.

האם מותר להתאמן או להזיע מיד לאחר טיפול לייזר?

באופן עקרוני מומלץ לשמור על רמת סטריליות גבוהה ולא להזיע ביום הטיפול, מאחר והטיפול גורם לרגישות בעור.

האם ניתן ללכת לשחות לאחר הסרת שיער בלייזר?

למרות שבשחייה (בניגוד לפעילות בחדר כושר או בכל פעילות גופנית אחרת) הגוף שלנו איננו מזיע ומקורר על ידי המים העוטפים אותו, יש להמתין לפחות 24 שעות עד שניתן ללכת לשחות בים או בבריכה. המלח שבמי הים והכלור (והכימיקלים הנוספים) שבמי הבריכה עלולים לגרות את העור שעדיין רגיש בשל הטיפול, לגרום ליובש קיצוני ואף לתחושות של גירוד או צריבה, על כן יש לשמור על סטריליות .

האם הסרת שיער בבתי השחי מפחיתה את הריח הלא נעים?

הגורמים לריח לא נעים מבית השחי הם רבים ומגוונים: פעילות הורמונלית מוגברת, הזעת יתר, הצטברות חיידקים ועוד. מדובר באזור שעיר, צפוף וחם, המהווה מצע פורה להצטברות חיידקים.
הסרת שיער בלייזר מפחיתה את כמות השיער באזור ורמת הסטריליות על כן גבוהה יותר.

האם טיפול הסרת שיער בלייזר בסנטר הוא מוצלח?

עבור נשים מלבד אזור השפם ובין הגבות מומלץ שלא לעשות טיפול בפנים. עבור גברים ניתן לבצע את כל האזורים , במכשיר הטיטניום קיימת ידית מיוחדת עבור זה.

האם ניתן להסיר מהפנים שיער שהפך לאפור (שיער שיבה) באמצעות טיפול בלייזר, כך שהשיער הלבן ייעלם ?

טיפולי הסרת שיער בלייזר מתאימים לשיער בעל פיגמנט. ככל שהשערה משנה את צבעה לשיער שיבה, לא ניתן להסירו בשום שיטה מלבד אפילציה. נציין, שבאזור הפנים למעט בין הגבות והשפם יבוצע בכל מקרה טיפול אפילציה.

האם הסרת שיער בלייזר מומלצת לאנשים עם נטייה לצלקת קלואידית?

בכל מקרה של נטייה לצלקות, רגישות או פציעה מכל סוג של העור, לא יומלץ לבצע איפול הסרת שיער בלייזר.

האם אני יכול להפטר מהזקן שלי ?

גברים רבים מבצעים טיפולי הסרת שיער בלייזר מהפנים, באזור עצמות הלחיים, סנטר, פאות וצאוור, זאת במטרה להפחית באופן משמעותי את כמות השיער.

 

נגישות