תפריט

מי מבצע את הטיפול?

חשוב מאוד שהטיפול יבוצע על ידי איש צוות מיומן ומקצועי שהוכשר לכך. להבדיל ממקומות אחרים, בהם טכנאים וקוסמטיקאיות מבצעים את הטיפולים - ברשת מרפאות פרופורציה אנו מקפידים להעסיק צוות מיומן ומקצועי בעל השכלה רפואית, זאת לאחר שעברו הכשרות מתאימות כדי שיוכלו להגיב בזמן אמת לכל תרחיש אפשרי ולספק את התוצאה המיטבית ביותר עבורכם, הלקוחות.

האם מדובר בהליך בטוח מבחינה בריאותית?

כמובן. הציוד והמכשור הרפואי של הסרת שיער בלייזר כמו גם הטכניקה עצמה, נבדקו על ידי משרד הבריאות האמריקאי והישראלי ואושרו על ידם.

האם הטיפול כואב?

רוב המטופלים שעברו הסרת שיער בשעווה או אפילציה יוכלו להודות שביחס לשיטות אלה, הסרת שיער בלייזר מתאפיינת במינימום כאב אפשרי. מערכת הקירור של המכשיר תורמת עוד יותר לצמצום חוסר הנוחות. יתרה מכך, במקרים בהם האזור רחב, ניתן להסתייע במשחת אלחוש להרדמה מקומית של האזור.

בתוך כמה זמן אחרי התחלת הטיפול הגוף יהיה חלק?

טיפולי הסרת שיער בלייזר כשמם כן הם: מדובר בסדרת טיפולים ולא בטיפול חד פעמי, ועל כן את התוצאה המיטבית ניתן לראות רק כעבור מספר טיפולים ולא מייד לאחר הטיפול הראשון.

האם הסרת שיער בלייזר במפשעות כואבת?

הסרת שיער בלייזר שולחת קרן של אור לייזר אל זקיק השערה על מנת להרוס אותה בכדי שלא תצמח שוב. סף הכאב של אישה אחת שונה מזו של אחרת ועל כן, כל אחת תחוש את הטיפול באופן שונה. לפני הטיפול תוכלי גם למרוח משחת אלחוש מיוחדת המקהה את תחושת הכאב עד להעלמתה, אבל בכל מקרה קחי בחשבון שיתכן ותחושי אי נעימות קלה באזור בעת הטיפול.

האם יש תופעות לוואי לטיפול?

טיפולי הסרת שיער בלייזר נחשבים לא רק כיעילים ביותר, אלא כי אם גם הבטוחים ביותר שכן מלבד אדמומיות קלה באזורים המטופלים לא אמורה להופיע כל תופעת לוואי מקומית וזאת בשונה מהסרת שיער אמצעות תער לגילוח או שעווה, העלולה להוביל להתפתחות שלפוחיות מכאיבות שבמקרים שונים מותירות צלקות על העור ובמקרים קיצוניים יותר- נדרש להסירם באמצעות צריבה בחנקן נוזלי.

האם עלי להצמיח שיער בין הטיפולים?

הבשורות הטובות הן שבניגוד לשיטות האחרות, שיטת הסרת השיער בלייזר מתמקדת בזקיק השערה אשר ממילא נמצא מתחת לעור ועל כן, אין צורך להצמיח שיער בין טיפול לטיפול, נהפוך הוא: מומלץ לגלח את השיער בין הטיפולים ובכך לשפר את תוצאות כל טיפול

מהי כמות הטיפולים הרצויה כדי להשלים הסרת שיער בלייזר?

הסרת שיער בלייזר בפרופורציה מתבצעת בדרך כלל בסדרה של עד 12 טיפולים, בהפרשים של 12 שבועות. מעבר לכך, גורמים רבים משפיעים על מספר הטיפולים ביניהם: האזור המטופל, צפיפות השיער באזור המטופל, מחזור הגדילה של השיער ועוד. מטופלים רבים שבעי רצון כבר אחרי מספר טיפולים ולאחרים נדרש זמן רב יותר כדי להגיע להסרה מקסימלית לטווח ארוך.

האם אפשר לעשות הסרת שיער בכל הגוף?

טיפולי הסרת שיער ניתן לעשות בכל הגוף, למעט בפנים.

למי מתאים טיפול הסרת שיער בלייזר?

טיפול הסרת שיער בלייזר מתאים לכל אדם אשר מעוניין להפחית באופן משמעותי / להעלים את שיער הגוף באזורים שונים. ישנם תנאים מסוימים, בהם לא ניתן יהיה לבצע את הטיפול (גוון עור וצב שיער, גיל, מצב בריאותי ותרופות מסוימות הניטלות באופן קבוע) באופן זמני או קבוע, אלו נקבעים על ידי רופא תוך בדיקת התאמה. אך באופן כללי, הטיפול מיועד לכולם ומתאים לכל הגילאים, לנשים החל מגיל 15 (בתנאי שחלפו לפחות 3 שנים של מחזור תקין), ולגברים החל מגיל 17 (למעט אזורים הורמונליים כמו כתפיים, גב ועורף, בהם מומלץ לבצע החל מגיל 25).

האם ניתן להשתמש בדאודורנט אחרי טיפול הסרת שיער?

כן. ישנם אנשים שיחושו בצריבה בבית השחי במידה ומשתמשים בדאודורנט מיד לאחר טיפול הסרת שיער, לכן מומלץ להמתין מעט לפני השימוש בדאודורנט לאחר כל טיפול.

האם חייבים לחכות 3 חודשים בין טיפולי הסרת שיער בלייזר?

כן, על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר מטיפולי הסרת שיער בלייזר, מומלץ לחכות לפחות 3 חודשים בין הטיפולים. הסיבה היא מחזוריות צמיחת השיער - יש לאפשר לשערה לצמוח לחלוטין לפני הטיפול. המתנה קצרה יותר, תביא לתוצאות פחות טובות.

האם אפשר להיחשף לשמש בזמן טיפולי הסרת שיער?

החשיפה לשמש אינה מומלצת במשך כשבועיים אחרי כל טיפול. חשיפה מוגברת לשמש הופכת את העור לרגיש ואדמומי, מה שמקשה על פעולת הלייזר, בנוסף קרני השמש בשילוב עם קרני הלייזר יכול לגרום לכוויות באזור המטופל.

האם בלונדינים או כהי עור יכולים לעבור טיפולי הסרת שיער בלייזר?

אמנם טיפולי הסרת שיער בלייזר יהיו אידאליים לבעלי עור בהיר ושיער כהה, אבל טכנולוגית הטיפול נמצאת במגמת התקדמות מתמדת, וכיום ניתן להתאים את הטיפול באופן שיהיה אפקטיבי עבור גווני עור ושיער רבים. יחד עם זאת, קשה להגיד מראש וההתאמה לטיפול יכולה להתבצע רק בבדיקת התאמה על ידי רופא

האם טיפולי הסרת שיער בלייזר משאירים צלקות?

אין שום סיבה שתישארנה צלקות לאחר טיפול הסרת שיער בלייזר. כן תיתכן אדמומיות בעור, אבל היא חולפת מעצמה לרוב. צלקות אינן תופעת לוואי של טיפולי הסרת שיער.

אני רוצה להסיר שיער לקראת אירוע. כמה זמן לפני כדאי להתחיל?

כאמור, הסרת שיער מתבצעת בסדרה המורכבת מעד 12 טיפולים, כאשר כמות הטיפולים משתנה בהתאם לצפיפות השיער באזור המטופל, התגובה לטיפול, מחזור גדילת השיער ועוד גורמים. היות והמרווח בין הטיפולים צריך להיות של כ-12 שבועות ואת התוצאות ניתן להתחיל לראות לאחר 4-5 טיפולים, ניתן לומר שיש לתכנן את הטיפולים כשנה לפני האירוע.

האם אפשר להסיר רק חלק מהשיער בלייזר?

אצל גברים ניתן לבצע הסרת שיער בלייזר באופן סלקטיבי מאזורים מסוימים כגון כתפיים, גב או חזה. הליך זה, הנקרא לייזר טאץ' מבוצע באופן ייחודי בפרופורציה ומאפשר להסיר רק באופן חלקי את השיער. לפירוט על הליך הלייזר טאץ'

בתי בת 13 מעוניינת לעבור טיפולי הסרת שיער בלייזר על מנת להגיע לתיכון כשכל הטיפולים מאחוריה. אפשרי?

הגיל המומלץ להתחלת טיפול יעיל ואפקטיבי של הסרת שיער בלייזר הוא 15, או לאחר שנתיים של מחזור תקין. יחד עם זאת, התאמה לטיפול תיקבע על ידי רופא, בהתחשב בין היתר בכמות השיער באזור המטופל.

האם אוכל להתחיל טיפולי הסרת שיער בלייזר אחרי לידה והנקה?

מבחינה רפואית ניתן לבצע טיפולי הסרת שיער בלייזר גם במהלך תקופת ההנקה. יחד עם זאת בתקופת ההנקה לא ניתן להשתמש במשחת האלחוש. מסיבה זו לעיתים בוחרות המטופלות, לדחות את הטיפולים לתקופה בה סיימו להניק.

האם הטיפול בהכרח מותיר את העור חלק?

הסרת השיער בלייזר יכולה להיות גם באופן חלקי במידה ובוחרים באופציית ה"לייזר טאץ'", כאן ניתן יהיה להסיר את השיער חלקית ולהפחית את כמות השיער באיזור המבוקש.

מאיזה גיל גברים יכולים לבצע הסרת שיער בלייזר בגב ובכתפיים?

גברים יכולים להתחיל בטיפולי הסרת שיער בלייזר בכל גיל, ובלבד שקיימת צמיחה רבה ומשמעותית באזור המטופל. הקריטריון הקובע הוא כמות הצמיחה. כמובן שבגילאים צעירים כאשר השיער לא הגיע לצמיחה מלאה, הטיפול ייתן מענה לשיער הקיים ולא למה שטרם צמח.

האם ניתן להסיר שיער גם מגב כף היד?

גברים יכולים לבצע הסרת שיער בלייזר או להפחית שיער באיזור גבכפות הידיים ללא חשש והמשך לפגישת ייעוץ מקדימה עם הרופא המטפל.

עד איזה גיל אפשר לבצע הסרת שיער בלייזר?

כל אישה בכל גיל יכולה לעבור סדרת טיפולי הסרת שיער בלייזר בהצלחה, ובתנאי שבבדיקה המקדימה נמצאה מתאימה לטיפול על ידי הרופא.

האם נשים עם כל צבע עור יכולות לעבור טיפול הסרת שיער בלייזר?

פגישת הייעוץ המקדימה עם הרופא תוכל לאבחן במדויק את מידת ההצלחה של הטיפול. עקרונית, ככל שהעור בהיר ופיגמנט השיערה חזק יותר, כך מידת ההצלחה בטיפול הסרת שיער בלייזר גבוהה יותר.

מאיזה גיל מומלץ לנשים להתחיל הסרת שיער בלייזר?

עבור נשים מומלץ להתחיל בטיפולי הסרת שיער בלייזר מגיל 15 או לאחר שחלפו לפחות שנתיים של מחזור תקין. בכל מקרה ההתאמה לטיפול תיקבע על פי הרופא, בין השאר לפי מצב צמיחת השיער באזור המטופל.

האם הסרת השיער בלייזר היא פעולה כואבת?

אף טיפול המיועד להסרת שיער אינו נטול כאב לחלוטין, אולם רוב המטופלים שהתנסו בעבר בהסרת שיער בשעווה או אפילציה יוכלו להודות שביחס לשיטות אלה, הסרת השיער בלייזר מתאפיינת במינימום כאב אפשרי. מערכת הקירור של המכשיר תורמת עוד יותר לצמצום חוסר הנוחות. יתרה מכך, במקרים בהם האיזור רחב- יכולים להסתייע במשחת אלחוש להרדמה מקומית של האיזור.

האם הסרת שיער בלייזר בטיחותית לבריאות?

כמובן. הציוד והמכשור הרפואי של הסרת שיער בלייזר כמו גם הטכניקה עצמה, נבדקו על ידי משרד הבריאות האמריקאי והישראלי ואושרו על ידם.

נגישות