תפריט

בריאות ואסתטיקה במקומות האינטימיים

מדובר במגוון טיפולים שונים שמיועדים להעניק לאישה הן בריאות פיזית והן אסתטיקה במקומות האינטימיים בגופה מסיבות שונות הנעוצות במאפיינים תרבותיים, נפשיים, רגשיים וכאלה שנעוצים בחוסר שביעות רצון מיחסי המין או מבעיות בריאות שונות. נסביר:

תפקיד אסתטיקה ואגינלית

כאמור, טיפולים מהסוג הזה נועדו לשרת כמה וכמה אלמנטים שונים הנחוצים לאישה: הסיבה הבריאותית מבין כולן היא הטיפול בבעיית צניחת קירות הנרתיק, תופעה ממנה כ-70% מהנשים בנות 40+ ברחבי העולם, בגילאים שונים- סובלות. הסיבות האסתטיות האחרות, יכולות להיות הצרת הנרתיק, עיצוב הואגינה וגם תפירת קרום הבתולין.

שירותיה של הרפואה האסתטית הוגינאלית נועדה לשקם ולטפל בבעיות נראות שונות, אבל כאמור- גם נועדו לתת מענה לבעיות בריאותיות של ממש כמו טיפול בצניחת קירות הנרתיק, או שנועדו להעניק לאישה את הביטחון המלא הנדרש במקרים בהם בתרבויות שונות או בהתאם לאמונה הדתית שלה, עליה לשחזר את קרום הבתולין על מנת להינשא בהצלחה לבחיר ליבה.

ענף זה ברפואה האסתטית, נותן מענה מקיף לשלל התופעות הללו- ובין אם מדובר במשהו שנשים יכולות לדבר עליו בגלוי ובין עם עדיין לאו, מומלץ כי ידעו בדיוק על מה מדובר, במה כל טיפול כרוך ומה הוא נועד לשרת.

פגישת הייעוץ עם הרופא:

ראשית, חשוב לנו שתדעי- בכל פגישה עם הרופא, בין אם לייעוץ ובין אם לטיפול עצמו, יכולה האישה לבחור האם תתלווה איליה מכרה אישית שלה או שתוכל יועצת המרפאה להיכנס איתה אל חדר הרופא, לבקשתה.

הדיסקרטיות שלך חשובה לנו מאוד ומובטחת לך, הלקוחה, פרטיות ודיסקרטיות מלאה.

הטיפולים האסתטיים השונים הקשורים לואגינה הנשית , הינם מגוונים והרופא יסביר לך אודותיהם ויוכל לתת מענה ממוקד לשאלות העולות בפגישת הייעוץ:

הצרת הנרתיק: נשים לאחר לידות, נשים שנושאות משאות כבדים וגם נשים שמעשנות באופן כבד ובנות גיל מתקדם, עלולות לסבול מהתופעה הזו שבאה לידי ביטוי בעיקר בחדר המיטות. מידת חיכוך איברי המין נפגעת ומסבה פגיעה בהנאה עבור שני הצדדים.

עיצוב הואגינה: נקרא גם "קיצור שפתיים קטנות". מדובר בהליך קוסמטי לכל דבר, שבא לידי ביטוי בקיצור השפתיים הקטנות של הנרתיק מסיבות שונות. חוסר סימטריה מולד, צניחת השפתיים עם השנים וגם עיוותים שנוצרים עקב לידות, עלולים להוביל לחוסר ביטחון שפוגע ביכולת הספונטנטית והטבעית שבקיום יחסי מין. במקרים קיצוניים הדבר אף משפיע על יכולותיה של האישה ללבוש בגד ים, שכן מדובר בבעיה אסתטית בולטת במיוחד.

תפירת קרום הבתולין: כאמור, בין אם מדובר בצורך דתי-תרבותית , או עניין אישי של האישה עם עצמה, עיקר שחזורי קרום הבתולין מתבצע בקרב נשים שלפני חתונתן. חשוב שתדעי, שלא רק נשים שקימו יחסי מין מצאו עצמן עם קרום מבותק; מעבר לסיבות שמנינו קודם, ישנן נשים שנולדות ללא הקרום הזה ומבקשות לשחזרו בניתוח זה.

צניחת קירות הנרתיק: תופעה שהיא מנת חלקן של לא פחות מאשר 70 אחוזים מאוכלוסיית הנשים בגילאי 40 ומעלה. בין אם מדובר בגיל המתקדם, עישון מסיבי, אסטמה קשה שהשיעול הטורדני שלה מפעיל לחץ כבד על הנרתיק וגם לידות רבות של עוברים במשקלים כבדים, עלולים להוביל לתופעה: קירות האגן הקדמיים עלולים לצנוח ולהוביל להטלת שתן בלתי רצונית, הקירות האחוריים עלולים לצנוח ולהוביל בעיקר לעצירות- וברוב המקרים עלולים שניהם לצנוח גם יחד ולגרום לבעיות בריאות מעיקות של ממש.

הליך הטיפולים באסתטיקה ואגינלית

הטיפולים הללו מתבצעים בחדרי ניתוח בלבד, תחת הרדמה מקומית או כללית- זאת בהתאם לאופי הניתוח והחלטתו של הרופא.

בניתוח הצרת הנרתיק המתבצע בהרדמה מקומית בלבד, מקלף הרופא המנתח את המעטה של הקיר האחורי של הנרתיק, חותך מעין "משולש" ותופר אותו מחדש לאחר קירוב קירות המשולש שיצר. כך מתקבל נרתיק בעל פתח צר יותר. נוסף על כך, מסוגל הרופא אף לחזק את השרירים באיזור. הטיפול אורך כחצי שעה בממוצע ולאחריו החלמה של שבוע ימים לפחות. הרופא ממליץ על אופן ההחלמה ויש להשמע להוראותיו בקפידה.

בניתוח עיצוב הואגינה

המתבצע תחת הרדמה מקומית בלבד ולאחר צום של כשש שעות, מקצר הרופא את השפתיים הקטנות מבלי לגעת בחלקן החיצוני, מה שמוביל לכך שצורתן הטבעית לא נפגעת. תפקידן העיקרי של השפתיים הקטנות הוא להגן על הריריות בפתח הנרתיק. נשים בעלות שפתיים ארוכות מידי סובלות לא רק באפן אישי בחדר המטות אלא גם לא יכולות להסתובב בבטחון עם בגד ים. בניתוח זה, הרופא פשוט מקצר את השפתיים באופן עדין ובהתאמה למראה הפיזי של המטופלת.

בניתוח תפירת קרום הבתולין

המתבצע גם כן תחת הרדמה מקומית בלבד, תופר הרופא את קרום הבתולין באמצעות חוטים נמסים עדינים ודקים. בעת קיום יחסי המין הקרום מבותק כלראשונה. הניתוח אורך כ-20 דקות לכל היותר ולאחריו המלצות והנחיות ספציפיות למנוחה והחלמה בבית. בדרך כלל לא מדובר בהחלמה ממושכת.

ניתוח המטפל בצניחת קירות האגן

זהו ניתוח המבוצע תחת הרדמה כללית של המטופלת. בניתוח זה חותך הרופא את העודפים שנוצרו באיזור הנרתיק בעקבות לצניחת הקירות והוא מחזק את השרירים באיזור ותופרם מחדש. בתום הניתוח האורך כחצי שעה לערך, נדרשת החלמה על פי הנחיותיו של הרופא- שברוב המקרים אף ימליץ לתרגול האיזור לטובת שמירה על תוצאות הניתוח וחיזוק האיזור.

תוצאות הטיפולים באסתטיקה הוגינאלית

הטיפולים השונים נועדו להסב לאישה תחושה נוחה ונינוחה עם עצמה. לאחר שביצע בה הרופא את אחד מהטיפולים הללו להם נדרשה, היא יכולה לחוש באופן מיידי בשיפור ניכר הן בתחושה הפיזית שלה וכמובן שהדבר בא לידי ביטוי ביחסי המין שלה.

הניתוחים האסתטיים הללו מוכרים ברפואה כבר שנים וחשוב מאוד שיבוצעו על ידי רופא מיומן, מנוסה ובעל שם ואמינות גבוהים.

 

נגישות