תפריט

על הטיפול

התהליך הטבעי של הלידה ו/או תהליך ההזדקנות, עלולים לגרום נזק לקירות ולשרירי האגן והנרתיק. לא רק לקיר האחורי של הנרתיק, אלא גם לקירות הצדיים והקדמיים של הנרתיק, השרירים סביב פתח הנרתיק והשופכה, ואפילו שרירי הפרינאום נחלשים והתמיכה בהם נפגעת.

הרפיון שנוצר בשרירי הנרתיק במהלך השנים, מתבטא בצורה פיזיולוגית בטונוס שרירים נמוך, שרירי נרתיק חלשים וירידה ברמת השליטה בהם. מצב זה עלול לגרום להרחבה של  ההיקף הפנימי והחיצוני של הנרתיק. התופעות הפיזיולוגיות המוזכרות משפיעות על הנרתיק, וכתוצאה מכך חלה ירידה בתחושה במהלך קיום יחסי מין.

שאלות נפוצות

ברוב המקרים התוצאות זהות למצב שהיה קיים לפני הלידות ובאופן כללי למצב הראשוני של הנרתיק שלהן.

הלידות, באופן טבעי, מרחיבות את הנרתיק. נשים שעוד לא סיימו ללדת, מומלץ שימתינו עד לרגע שבו יחליטו שלא ילדו שוב- על מנת שלא יצרכו לעבור ניתוח הצרת נרתיק פעם נוספת.

טיפול הצרת נרתיק טיפול חד פעמי אלא אם כן חלו שינויים נוספים בנרתיק, שיכול שוב להתרחב כתוצרה מלידות נוספות למשל.

ניתוח הצרת נרתיק אינו מורכב. ההליך מתבצע בחדר ניתוח בדרך כלל בהרדמה מקומית (הרדמה כללית נעשית בהתאם לאופיו של הניתוח והחלטת הרופא), נמשך כחצי שעה ואינו כרוך באשפוז.

תופעת צניחת נרתיק מתרחשת לרוב אחרי לידות, וכן במהלך השנים קיימת התרחבות טבעית של הנרתיק אצל נשים רבות, בעיקר מעל לגיל 40 . צניחת קירות הנרתיק יכולה להיגרם עקב לחץ המופעל על רצפת האגן כגון: לידת תינוקות במשקל גבוה, עישון, עבודה פיזית מאומצת, או אסתמה שמלווה בשיעול כבד. ניתוח הצרת נרתיק משיב את המצב לקדמותו.

לכל השאלות הנפוצות

מה זה טיפול הצרת נרתיק ולמה נשים מחליטות לעבור אותו?

הצרת נרתיק הוא הליך גינקולוגי-קוסמטי נפוץ ומבוקש. נשים בדרך כלל מעוניינות לבצע את ההליך הזה משתי סיבות: כדי לפתור את הבעיות הבריאותיות הקשורות לרפיון האגן והנרתיק, וכדי לשפר את התפקוד המיני.

אחרי לידות, נשים רבות מוצאות את עצמן במצב שבו אינן נהנות בעת קיום יחסי מין כבעבר. בעקבות התרחבות הנרתיק החיכוך בין אברי המין קטן בעת קיום יחסי מין, דבר שפוגע בהנאה המינית של שני הצדדים. נשים שחוו את הבעיות הללו דיווחו על מגוון תחושות מתסכלות: "מרגישה משוחרר מידי", "תחושת מתח", "לא מסוגלות להרגיש את בן הזוג במהלך קיום יחסי מין", "אין תחושת חיכוך או כל תחושה", "מתקשה להגיע לאורגזמה בזמן חדירה" (עניין שעשוי להתקשר לרפיון הנרתיק אבל לא בהכרח). נשים אלה רוצות להדק את הנרתיק כדי לשפר את התפקוד המיני שלהן ולהחזיר את המצב לקדמותו.

גם נשים שלא ילדו, או שילדו בלידה לא נרתיקית (ניתוח קיסרי), יכולות לחוות בעיות כאלה בגלל תהליך הזדקנות טבעי, בעיות הורמונליות, היסטוריה של עישון ועליה או ירידה במשקל. פתרונות לרפיון האגן והצרת הנרתיק הנם זמינים ונועדו לטפל בסימפטומים של רפיון האגן ולשיפור תפקוד מיני של נשים.

פגישת הייעוץ עם הרופא

הרופא יסביר לך אודות הטיפול ויוכל לתת מענה ממוקד לשאלות העולות בפגישת הייעוץ:

חשוב לזכור כי בכל פגישה עם הרופא, בין אם לייעוץ ובין אם לטיפול עצמו, יכולה האישה לבחור האם תתלווה איליה מכרה אישית שלה או שתוכל יועצת המרפאה להיכנס איתה אל חדר הרופא, לבקשתה.

מהלך הטיפול

הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית בלבד. הרופא "מקלף" את המעטה של הקיר האחורי של הנרתיק, חותך מעין "משולש" ותופר אותו מחדש לאחר קירוב קירות המשולש שיצר. כך מתקבל נרתיק בעל פתח צר יותר. נוסף על כך, מסוגל הרופא אף לחזק את השרירים באזור.
הטיפול אורך כחצי שעה בממוצע ולאחריו החלמה של שבוע ימים לפחות. הרופא ממליץ על אופן ההחלמה ויש להישמע להוראותיו בקפידה.

תוצאות

לאחר הטיפול, ניתן לחוש באופן מיידי בשיפור בהנאה מיחסי המין.

נגישות