תפריט

לאילו תוצאות ניתן לצפות לאחר ניתוח הצרת נרתיק?

ברוב המקרים התוצאות זהות למצב שהיה קיים לפני הלידות ובאופן כללי למצב הראשוני של הנרתיק שלהן.

האם תוצאות ניתוח הצרת נרתיק נשמרות גם אם אלד לאחר מכן?

הלידות, באופן טבעי, מרחיבות את הנרתיק. נשים שעוד לא סיימו ללדת, מומלץ שימתינו עד לרגע שבו יחליטו שלא ילדו שוב- על מנת שלא יצרכו לעבור ניתוח הצרת נרתיק פעם נוספת.

האם טיפול הצרת נרתיק הנו חד פעמי?

טיפול הצרת נרתיק טיפול חד פעמי אלא אם כן חלו שינויים נוספים בנרתיק, שיכול שוב להתרחב כתוצרה מלידות נוספות למשל.

האם ניתוח הצרת נרתיק הוא ניתוח קשה ומסובך?

ניתוח הצרת נרתיק אינו מורכב. ההליך מתבצע בחדר ניתוח בדרך כלל בהרדמה מקומית (הרדמה כללית נעשית בהתאם לאופיו של הניתוח והחלטת הרופא), נמשך כחצי שעה ואינו כרוך באשפוז.

מהם הגורמים לצניחת נרתיק והאם הצרת נרתיק מהווה פתרון?

תופעת צניחת נרתיק מתרחשת לרוב אחרי לידות, וכן במהלך השנים קיימת התרחבות טבעית של הנרתיק אצל נשים רבות, בעיקר מעל לגיל 40 . צניחת קירות הנרתיק יכולה להיגרם עקב לחץ המופעל על רצפת האגן כגון: לידת תינוקות במשקל גבוה, עישון, עבודה פיזית מאומצת, או אסתמה שמלווה בשיעול כבד. ניתוח הצרת נרתיק משיב את המצב לקדמותו.

האם ניתוח הצרת נרתיק מבטיח שיפור בהנאה מיחסי מין?

ניתוח הצרת נרתיק מבוצע על מנת לטפל בתופעה של התרחבות הנרתיק והיחלשות השרירים מסביב לנרתיק. תופעה זו נפוצה במיוחד בנשים לאחר מספר לידות וכן כתוצאה מגיל מתקדם. אחת מתופעות הלוואי של מצב זה היא חוסר בהנאה מיחסי מין, עקב אי היווצרותו של חיכוך. הניתוח גורם להצרה של פתח הנרתיק ולפיכך אמור להביא לשיפור בתחושה בעת קיום יחסי מין. מרבית הנשים שעברו את הניתוח, מדווחות על שיפור בהנאה להן ולבן הזוג.

נגישות