תפריט

אנחנו הישראלים, עם די פתוח. אבל נראה כי בכל מה שקשור לתחום האינטימי – עדיין ישנו קשר שתיקה שנובע ממבוכה, קודים חברתיים ובעיקר חוסר במידע נגיש. כאשר זוגות נקלעים לקשיים בחדר המיטות, נדמה כי רבים מעדיפים להתעלם במקום לטפל. אך ידוע כי לבעיות יש נטייה לגדול ולהפוך משמעותיות יותר ככל שמתעלמים מהן.

לכאורה נדמה כי בעיות בחדר המיטות אינן צריכות להוות עילה לפרידה, בטח כאשר מדובר בזוגיות ארוכת שנים. אבל מצד שני קשה להתעלם מן העובדה שלמין יש משמעות רבה בחיי הזוגיות והיעדר סיפוק בחדר המיטות, מוביל להידרדרות של התקשרות בין בני הזוג ויצירת מתחים בלתי נחוצים.

שיקום הזוגיות בחצי שעה

הדבר המעניין בכל זאת הוא שלעתים, בעיות ביחסי המין נובעות מתופעות בריאותיות שכיחות למדי וקלות לטיפול. קשה להאמין, אך לעתים, כאשר מאבחנים נכון את הבעיה ומעניקים טיפול מתאים ומקצועי- אפשר לשקם את הזוגיות אפילו בחצי שעה.
אחת מהתופעות הבריאותיות הנפוצות בקרב נשים בגיל המעבר בעיקר היא התרחבות הנרתיק. לידות, גיל, התרופפות שרירים באזור ועוד סיבות מביאות לעתים להתרחבות של הנרתיק. במצב זה, האישה תתקשה לחוש בחיכוך במהלך חדירה וכך גם בן הזוג. כך קורה שמין הופך להיות מקור לתסכול וחוסר סיפוק ומערכת היחסים נפגעת.
ניתוח הצרת נרתיק יכול במקרה כזה לפתור את הבעיה ולהחזיר את ההנאה והסיפוק מיחסי מין לשני בני הזוג.

נרתיק צר ומהודק

במהלך הניתוח, המתבצע בהרדמה מקומית, למעשה משנים את מבנה המעטה של הקיר האחורי בנרתיק וכך יוצרים פתח צר יותר לנרתיק. התוצאה היא נרתיק צר ומהודק יותר, מה שמאפר את המראה החיצוני וכן בא לידי ביטוי בעת קיום יחסי מין, אז ניתן להרגיש יותר את החיכוך מה שמגביר את ההנאה גם עבור האישה וגם עבור הגבר.

אחד הקשיים המשמעותיים בדרך לניתוח הצרת נרתיק, הוא לזהות את הבעיה מלכתחילה. זוגות רבים שחוו בעבר יחסי מין טובים ובריאים, אינם מצליחים לזהות מדוע ההנאה נפסקה ומגיעים למצב של סף פרידה לפני שמאבחנים נכון את המקור לבעיות. בזמן זה, נבנה המון מתח בין בני הזוג ונוצרות בעיות רגשיות שהינן מעבר לבעיה פיזית כזו או אחרת.

פתרון למתחים בזוגיות

במקרה של זוגות אצלם המקור למתחים הנפשיים היה אכן בהידרדרות טיב יחסי המין, אין ספק שניתוח הצרת נרתיק יהווה ציון דרך משמעותי עבורם. מכאן חשיבותו הגדולה של הניתוח. קשה להאמין, אך בכוחו של הליך שאורכו כחצי שעה לפתור בעיות מורכבות, כואבות וסבוכות הרבה יותר.

יחד עם זאת חשוב להבין כי הניתוח אינו יכול להוות פתרון לכל בעיית תפקוד מיני. לכן במידה ואתם חווים בעיות בתחום המיני, חשוב לבדוק את האפיק הרגשי והפיזי בו זמנית. ייתכן שבבדיקה גניקולוגית רגילה, תוכלו למצוא את המזור לבעיה, ולהתחיל לצעוד בדרך להצלת הזוגיות.

 

נגישות