תפריט

ניתוח אף המדריך למתלבט פרופורציהלעובדה הבאה כבר לא ניתן להתכחש: הופעתנו החיצונית משפיעה על כל פן (כמעט) בחיינו.
כשאנחנו נראים טוב בעיני הסביבה אנחנו גם מרגישים טוב: חיוניים ומלאי ביטחון להיות חשופים לעיניים בוחנות, מוכנים להתבלט ולהביע את עמדתנו. וכשאדם נתפס בעיני עצמו כמצודד ומושך – הרי זה מסייע לו בתחומים רבים: בעבודה וקריירה, במישור החברתי והזוגי ובכלל עוזר בבניית ביטחון עצמי שהוא הבסיס ההכרחי לעשייה ולהתפתחות אישית. ואיזה אלמנט בפנים הוא המשפיע ביותר על המראה שלנו והרושם הראשוני שאנו יוצרים?
נכון – האף שלנו… בהיותו גורם מרכזי (תרתי משמע) – השפעתו רבה על כל התחומים לעיל. רבים מאתנו לא מרגישים בנוח עם מראה אפם והשאלה האם לעבור את הניתוח מלווה אותנו בכל שעות היום.

ניתוח אף: כן או לא? – הנקודות שיעזרו לך להחליט

אנחנו בפרופורציה מודעים להתחבטות שבה נמצאים אנשים רבים ולפיכך גייסנו את הניסיון הרב שרכשנו לאורך השנים. לנוחותכם ליקטנו מספר תשובות לשאלות המרכזיות סביב הניתוח המשמעותי שמטרתו היא אחת: לשפר את חיינו.

האם אהיה מרוצה מהתוצאה?

ניתוח אף הינו מהפופולריים שבניתוחים הפלסטיים, ובישראל לבדה מבוצעים אלפי ניתוחי אף מדי שנה. במהלך עשרות שנים של התקדמות טכנולוגית, טכניקות משופרות ומעל הכל – ניסיונם המצטבר של המנתחים – הפכו את ההליך לבטוח יותר ופשוט יותר הן מבחינת בריאות המטופל, הן מבחינת יחס הסביבה למראה החדש – והן מבחינת איכות התוצאה (דהיינו קבלת מראה האף הרצוי בסיום תקופת ההחלמה).

התהליך הינו מוקפד ומסודר:

  • בפגישת ייעוץ עם הרופא נבחנים כלל הפנים ואזור האף בפרט, כולל התחום הנשימתי לבדיקת צורך בביצוע ניתוח אף משולב (רפואי ואסתטי).
  • נערכת שיחה בין הרופא למטופל, על-מנת לוודא שמניעי המטופל לעבור את הניתוח מגיעים ממקום אמיתי ונכון.
  • מבוצע תיאום ציפיות לגבי התוצאה הסופית, מתוך מטרה להגיע למראה טבעי של אף המתאים למבנה הפנים.
  • נבדק עברו הרפואי של המטופל: האם התרחשה פגיעה או ניתוח קודם באף, וכמו כן האם קיימות בעיות נשימה, אלרגיות, עישון או נטילת תרופות.
  • המטופל מופנה לביצוע בדיקות דם על מנת לוודא כי מצבו הרפואי מאפשר את ביצוע הניתוח.
  • מלוא המידע מועבר בשקיפות מלאה, כולל הסבר מקיף לגבי כל שלב בניתוח, ההכנות לקראתו והפעולות הנדרשות לתהליך ההחלמה – והכל כדי להבטיח את בריאותו ואת ההגעה לתוצאות משביעות רצון.

 בהמשך הכתבה – תמונות לפני/אחרי של מנותחי אף מרוצים בפרופורציה.

כמה עולה ניתוח אף?

עלות הניתוח מהווה מרכיב משמעותי בהחלטת המטופל. ואם בעבר היוותה חסם משמעותי (כי לא לכל אחד יש את האפשרות לממן את הניתוח) – הרי גם היא עברה אבולוציה מתוך מטרה להנגיש את ההליך הניתוחי לקהל לקוחות רב יותר ולהקל כלכלית על המטופל/ת. כיום קיימים מסלולים נוחים של פריסה לתשלומים , אפשרויות מימון והלוואות. למחירון הניתוחים הפלסטיים 

האם הניתוח בהרדמה? מה אורכו?

הניתוח אורך בין שעה לשעתיים ומבוצע תחת הרדמה כללית, או מקומית עם טשטוש עמוק, ובאחת משתי הטכניקות הבאות:
ניתוח אף קלאסי – נעשים חתכים דרך הנחיריים ללא השארת סימן חיצוני. הרופא מעצב את האף ובסיום מוחזר העור למקומו. בטכניקה מסוג זה לא נשארות צלקות וההחלמה מהירה יותר מניתוח אף פתוח.
ניתוח אף פתוח – מורכב יותר ומשמש במקרים בהם קיים צורך לתיקון ניתוח קודם או לאחר פציעה. החתכים הנם פנימיים וחיצוניים ולכן עשויה להישאר צלקת.

ומה לגבי ההחלמה? האם זה כואב?

לאחר הניתוח תתבצע חבישה המסייעת בתמיכה במבנה החדש ובמניעת דימום. בחלקו החיצוני של האף יולבש גבס שיוסר לאחר כשבוע.
תופעות אפשריות לאחר הניתוח: חבורות ונפיחות באזור הניתוח, מעט שטפי דם סביב העיניים וכאבי ראש קלים. בשעות הראשונות יתכנו כאבים באזור הפנים, אך ניתן יהיה להקל בעזרת משככי כאבים. בימים הראשונים ייתכן גם דימום קל.
חשוב להישמע להנחיות הרופא לגבי התנהגות בתקופה שלאחר הניתוח.
הסרת הגבס תתבצע כשבוע לאחר הניתוח ובהתאם להנחיית הרופא. לאחר מכן, ייקבעו ביקורות תקופתיות על פי הנחיית הרופא המנתח.
לאחר שבועיים – החבישות והתפרים יוסרו וניתן לחזור לשגרת חיים רגילה.
רוב החבורות נעלמות בתוך שלושה שבועות, הנפיחות הבולטת לעין חולפת תוך כשישה שבועות מיום הניתוח, ותוך חצי שנה עד שנה נעלמת כליל.

האם אני צעיר/ה מדי לניתוח אף?

ניתוח אף מתבצע החל מגיל 16 לפחות (ובמקרים מסוימים לפני כן), לאחר שהסתיימה גדילת וצמיחת האף והתקבעה צורתו. בפרט עבור מטופלים בגילאים צעירים, מבוצעת בדיקה שאכן ההחלטה עונה על רצונם של המטופלים בלבד ולא על סמך לחצים מהסביבה.

מתי כדאי לעשות ניתוח אף?

היות ומדובר בניתוח שההחלמה ממנו לוקחת מספר שבועות (כשבועיים-שלושה לאחר הניתוח ניתן בד"כ לחזור לשיגרה, בהתאם להמלצות והנחיות הצוות הרפואי) – הזמן האידאלי לביצוע הניתוח הוא עם תחילת חופשה ממושכת (למשל קיץ, חגים וכו') או במעבר בין מסגרות (סיום לימודים ותחילת צבע, יציאה לחופשת סימסטר וכו'). זו הזדמנות להתאושש ולנוח – לקראת המפגש המחודש עם החברים בבית הספר, בעבודה – וקצירת המחמאות…

כיצד אדע שאני עושה את הצעד הנכון?

ההתלבטות היא מובנת. מדובר כאמור בניתוח שהשפעתו רבה על צדדים רבים בחיינו, וכל מי שעבר את הניתוח התחבט באותן שאלות וחששות בדיוק כמוך.
אנשי המקצוע המנוסים ברשת מרפאות פרופורציה מודעים לרגישות הנושא ולכן מלווים בדאגה רבה את המטופלים בכל שלב ושלב, זמינים לתת מענה לכל שאלה ומעודדים לשאול שאלות ואף לשוחח עם לקוחות שעברו את הניתוח. לקוחות אלה ישמחו לחלוק אתכם את החוויה שלהם: גם הם חששו מאותם דברים וידעו לתת לכם תשובות ממקור ראשון – מהצד של המטופל.

 

לפני ואחרי ניתוח אף - המדריך למתלבט פרופורציה   לפני ואחרי ניתוח אף - תמונות גבר - פרופורציה   לפני ואחרי ניתוח אף - תמונות אישה - פרופורציה

נגישות