תפריט

אנשים רבים (ועל אף שינויים בשנים האחרונות, המספרים מצביעים כי עדיין מדובר בעיקר בנשים) פונים לרפואה בתקווה כי ניתוח פלסטי או טיפול אסתטי כזה או אחר יעזרו להם לשיפור ההרגשה והעלאת הביטחון העצמי. ואכן, אי אפשר לבטל את החשיבות של המראה החיצוני בגיבוש תחושת הערך העצמי. מחקרים מראים כי אכן ניתוח פלסטי תורם להעלאת הביטחון העצמי ותפיסת האושר של אנשים. אין פסול בכך שאדם ירצה לשנות משהו במראה החיצוני, בין אם הסביבה מסכימה או לא, ובלבד שהשינוי יגרום לעלייה בתחושת הביטחון והסיפוק העצמי.

יחד עם זאת, כאשר מגיע מטופל המבקש לעבור ניתוח פלסטי או טיפול כלשהו, חשוב לוודא כי המטופל מבין שהניתוח לא ישנה את אישיותו לחלוטין. חשוב מכך – הניתוח או הטיפול לא ישנה את מערכות היחסים שלו/ה עם הסובבים, ואם כן – כנראה שהאנשים הסובבים אותו אינם האנשים הנכונים.

ישנו הבדל עקרוני וחשוב בין אישה המעוניינת לעבור ניתוח הגדלת חזה, היות שאינה חשה בנוח עם החזה שלה, מרגישה שהחזה קטן מדי ולא מפותח ותחושה זו פוגעת בביטחונה העצמי וביכולתה להרגיש טוב עם עצמה, לבין אישה שבינה לבין עצמה מרוצה ממה שהטבע נתן לה, אך מקווה כי ניתוח להגדלת חזה יגרום לבן הזוג לאהוב אותה יותר.

ניתוח פלסטי או טיפול קוסמטי אינם יכולים להיות מתנה עבור מישהו אחר

ניתוח פלסטי או טיפול קוסמטי הוא בראש וראשונה עבור המטופל עצמו. לכן מטרתו של שיפור חיצוני כזה או אחר, לא יכולה להיות על מנת  לגרום לאחרים לאהוב אותנו.

ניתוח פלסטי אינו משנה מערכות יחסים.
מסיבה זו כל ייעוץ רפואי ברשת פרופורציה, מעבר למידע רפואי, כולל גם הערכה אישית של הרופא כלפי המניעים מאחורי בקשת המטופל לעבור את הניתוח המבוקש. במידה והרופא מזהה כי מטרת הניתוח אינה לספק את המנותח עצמו אלא אדם אחר, הוא לא ימהר לבצע את הניתוח וימליץ למטופל לחשוב שנית.
מי שצריך לחיות עם תוצאות הניתוח לשארית החיים הוא המטופל עצמו. לכן ישנה חשיבות גבוהה לזיהוי הכוונות העומדות מאחורי הניתוח והאם הרצון לבצע את הניתוח אכן אמתי.

לעבור ניתוח פלסטי – רק מהסיבות הנכונות

שינוי מראה הפנים או הגוף הנו משמעותי ובעל השפעה עמוקה וישירה על כל פן בחיי היום יום. לכן, אם מישהו בחייכם לוחץ עליכם לשנות את מראה האף, להגדיל את החזה או לבצע כל שינוי אחר במראה שלכם וחמור מכך – אף מתנה את המשך הקשר בביצוע הניתוח – חשבו שוב האם אדם זה ראוי לכם והאם אתם צריכים אותו בחייכם.

נגישות