תפריט

יש לנו נטייה לחשוב כי השגת תוצאות מיטביות בטיפולי הסרת שיער בלייזר, תלויות אך ורק במטפל ובמכשור המתקדם בו הוא משתמש. יחד עם זאת, גורמים שונים משפיעים על הצלחת הטיפול ביניהם התנהלותו של המטופל לפני ואחרי הטיפול. הקפדה על שגרה נכונה בין טיפול לטיפול הכרחית להצלחתו של הטיפול. המומחים ברשת מרפאות פרופורציה, המובילה בתחום האסתטיקה מאז 1988 ממליצים לאמץ את הכללים הבאים:

לפני טיפול הסרת שיער בלייזר

גילוח אזור הטיפול – יום לפני הטיפול יש לגלח את האזור המטופל באמצעות סכין גילוח איכותית וחדשה מהאריזה,
אזורים בהם השיער פלומתי אין צורך לגלח ואף עדיף להימנע מגילוחו.

רחיצת הגוף – מקלחת תעשה במים פושרים, יש להימנע מרחיצת הגוף במים חמים שהטמפרטורה שלהם גבוהה כשלוש שעות לפני הטיפול,
הנחייה זו מתאימה גם לאחר הטיפול למשך של כ 10 שעות לאחר הטיפול.

שגרת פילינג –  פעם בשבוע חשוב להסיר תאי עור מתים ולמנוע היווצרות של שיער כלוא.
שימוש קבוע בתכשיר פילינג זעתר לגוף כדוגמת זה של חברת ELEONORA (חברת בת של רשת מרפאות פרופורציה) פותח במיוחד למטרה זו
ומסייע בטיפוח והזנת העור ובהכנתו לקראת טיפולי הסרת השיער בלייזר. תכשיר פילינג הזעתר מבוסס על שמנים טבעיים של זעתר, אבוקדו, זרעי ענבים וחוחובה ומספק לעור לחות שאין שני לה.

שמירה על העור מפני חשיפה למזיקים – יש להימנע משימוש בתכשירים מבושמים בסמוך לטיפול, הימנעו משימוש בבשמים,
קרם גוף מבושם או דאודורנט. כמו כן, יש להמנע מחשיפה לשמש כשלושה ימים טרם הטיפול.

דיווח מצב רפואי לצוות המטפל – התחלתם לצרוך תרופה חדשה, תוסף מזון או כל מוצר הומיאופתי בזמן סדרת הטיפולים? חל שינוי במצב הבריאותי שלכם? דווחו במיידי לצוות המטפל, שכן אלו יכולים להשפיע על תגובת הגוף לטיפול. ואף עלולים להפוך את הטיפול למסוכן עבור המטופל/ת, במידה והם נמצאים בגופו בזמן הטיפול. כך, למשל, נטילת תרופות כמו רואקוטן (ותרופות אחרות היוצרות רגישות לאור או לשמש) וטיפול כימותרפי עלולים לסכן לא רק את תוצאות הטיפול, אלא אף לגרום לנזקים ממשיים. כך שאם אתם נוטלים תרופות כלשהן באופן קבוע או שאתם סובלים ממצב רפואי כרוני (כאסתמה, זאבת או מחלת פרקים) התייעצו עם הרופא המטפל בכם בנוגע
לאפשרות הסרת השיער בלייזר.כמו כן, ציינו בפני המטפל/ת על כל אי נוחות חריגה בעת הטיפול עצמו.

אחרי טיפול הסרת שיער בלייזר

הרגעת העור – טיפול הסרת שיער  בלייזר מותיר לעתים את העור מגורה ואדמומי, יש להימנע מגירוד העור ולהיעזר בקרם הרגעה ELEONORA אשר פותח במיוחד למטרה זו. קרם הרגעה ייחודי זה מכיל תמציות צמחיות כמו קמומיל, הממליס ואלו-וורה המעניקים לעור לחות והזנה המקלים על החלמתו לאחר טיפול אסתטי. הקרם בעל מרקם עשיר ומכיל שילוב של מרכיבי לחות כמו שעוות דבורים, חמאת שיאה, ויטמין E, ואלנטואין אשר יחד מסייעים ביעילות להקלה על העור. ניתן ואף מומלץ להשתמש בקרם זה גם לאחר גילוח על מנת להזין את העור ולמנוע תחושת גירוי לא נעימה.

הגנה מפני השמש – הכרחי וחשוב להקפיד על מריחת קרם הגנה בעל מקדם הגנה גבוה 100 SPF לפני כל חשיפה לשמש ולהימנע ככל שניתן משיזוף וחשיפה ממושכת לקרניה לפחות כשבועיים לאחר הטיפול על מנת למנוע היווצרות של כתמי פיגמנטציה בלתי הפיכים.

פעילות ספורטיבית – אמנם ספורט הוא חלק חשוב בשמירה על אורח חיים בריא אך במהלך 24 השעות לאחר הטיפול יש להימנע ממנה. אם הנכם שחיינים, יש להימנע מטבילה בים או בבריכה שכן המלחים והכלור שבמים עלולים לגרות את העור ולגרום לתחושת צריבה לא נעימה.

הסרת שיער בין טיפול לטיפול – כחודש לאחר ביצוע כל אחד מהטיפולים בסדרה יש להימנע מגילוח  ולאפשר לשיער שעבר את הטיפול בלייזר לסיים את תהליך הנשירה שלו ללא הפרעה. מריטה בשעווה או פינצטה יפגעו בהצלחת הטיפול שכן קרן הלייזר לא תצליח לאתר ולזהות את השערה כדי לפגוע בה ועל כן, אין להסיר שיער באמצעים אלו. ל

הקשבה להנחיות הצוות המטפל – חשוב לזכור כי על אף שטיפול הסרת שיער בלייזר הינו טיפול נפוץ, תוצאותיו אינדיבידואליות ומשתנות מאדם לאדם בהתאם לפיזיולוגיה שלו, חשוב להישמע להוראות והנחיות הצוות המטפל.

אורך רוח – תהליך הסרת שיער בלייזר כולל סדרת טיפולים בהפרשים של לפחות 12 שבועות בין טיפול לטיפול. ועל כן, חשוב לזכור כי מדובר בתהליך יחסית ארוך ויש להיעזר בסבלנות טרם רואים תוצאות. התוצאות המתקבלות משתנות לא רק בין טיפול אחד לשני (ברור שבטיפול השלישי תיראנה תוצאות טובות יותר מאשר בטיפול הראשון), אלא גם בין מטופלים ובין אזורי הגוף שונים. לרוב, נדרשים בין שמונה ל-12 טיפולים, בהפרשים של 12 שבועות לפחות בין טיפול אחד לבא אחריו, על מנת להשיג תוצאות טובות לאורך זמן.

נגישות