תפריט

הסובלים מהתופעה מכירים את הנושא…בכל פעם כשהקיץ מתקרב, זה מתחיל ומעיק מחדש. בכפות הידיים והרגליים, בבית השחי, במצח ועוד אזורים אחרים בגוף.
אנחנו מדברים על הזעת יתר. בעיה מביכה ומציקה שפוגעת באיכות החיים של הסובלים ממנה.

למרות השם הרע שיצא להן, חשוב לדעת כי לבלוטות הזיעה דווקא תפקיד חשוב ומשמעותי והוא לווסת את טמפרטורת הגוף ולהתאימה למזג האוויר. כלומר שבקיץ, תפקיד הבלוטות הוא לקרר את הגוף על ידי הזיעה. אבל, כאשר ישנה הפרעה בתפקוד הבלוטות ונוצרת הזעה מוגברת, הדבר פוגע בתפקוד ובמקרה כזה מומלץ לטפל.

למידע נוסף וקביעת ייעוץ רפואי,
אתם מוזמנים לחייג 5599*  
או למלא את הפרטים בטופס

ישנם למעשה שני סוגים של הזעת יתר:

הזעת יתר מוקדית–

יותר נפוצה באזור בית השחי, בכפות הידיים והרגליים וגם לפעמים בפנים. היא מתרחשת באזורים אלו בעיקר בגוף באופן ממוקד (ומכאן שמה). במקרים חמורים יותר גורמת לטפטופים של ממש ומצריכה החלפת בגדים מספר פעמים ביום עקב לחות מתמדת.

הזעת יתר כללית –

סוג זה של הזעת יתר היא לרוב תסמין לבעיה אחרת כגון השמנת יתר, פעילות יתר של בלוטת התריס או ירידה בכמות הורמוני המין בגוף.

החדשות הטובות: הטיפולים מסובסדים לחברי קופות חולים!

ישנו טיפול זמני המתבצע באמצעות הזרקת חומרים למוקדי ההזעה. החומר יוצר מעין "קצר" בין ההוראות ששולחת מערכת העצבים אל בלוטות הזיעה ועל ידי כך מפסיק את ההזעה. מדובר בפתרון זמני המחזיק לתקופה של כחצי שנה עד שמונה חודשים. ברשת מרפאות פרופורציה רופאים מתמחים בשיטה זו ובטיפול של כ-20 דקות ניתן לפתור את הבעיה לפחות לתקופת הקיץ.

בנוסף, מבוצע בפרופורציה טיפול מתקדם המעניק פתרון קבוע לבעיית הזעת יתר באזור בית השחי. הטיפול המבוצע על ידי מכשיר לייזר מהווה חלופה לניתוח, הנו חד פעמי והוכח כמפחית את הסימפטומים של הזעת יתר בכ-90%. הטיפול מבוצע על ידי כירורגים מומחים.

טיפול בהזעת יתר על ידי לייזר

פתרון נוסף הוא ניתוח שאיבת בלוטות הזיעה במסגרתו מבצעים מספר חתכים קטנים באזור בית השחי ובאמצעות צינורות דקיקים שואבים את בלוטות הזיעה מחוץ לגוף. הטיפול מבוצע בהרדמה מקומית, נמשך כשעה ולרוב אינו מצריך אשפוז. הניתוח מעניק פתרון תמידי לבעיה.

למחירון טיפולי הזעת יתר

נגישות