תפריט

ישנם כיום מגוון פתרונות יעילים להסרת מצבורי שומן, שלא כוללים הרעבות ודיאטות למיניהן ללא תועלת. אך ישנו גם בלבול רב לגבי השיטות השונות וההתאמה שלהן למצבים שונים. בעקבות פניות של מטופלים, החלטנו לעשות קצת סדר בדברים ולדבר על ההבדלים בין שאיבת שומן לבין המסת שומן (בודי טייט).

שאיבת שומן:

ראשית, מדובר בניתוח לכל דבר, המתבצע בהרדמה כללית. בחלק מן המקרים תידרש גם מתיחת עור, על מנת שלא להישאר עם עודפי עור. אורך הניתוח בין שעה לשלוש שעות. הניתוח מאפשר שאיבה של בין 5-6 ליטר שומן מאזורים כמו בטן, זרועות, ישבן, ירכיים, מותניים ועוד. כמו כן, הניתוח מתאים לאנשים הסובלים מעודף משקל גדול המהווה גם סכנה בריאותית.

המסת שומן (בודי טייט):

בניגוד לשאיבת שומן, מדובר בטיפול זעיר פולשני אך לא ניתוח של ממש. מטרתו של בודי טייט היא לחטב את הגוף והוא יותר מהווה טיפול משלים לדיאטה שהתבצעה בהצלחה, כאשר התייחסותו למצבורי שומן עקשנים שאינם יורדים בעזרת תזונה ופעילות גופנית. מדובר בטיפול יחסית קצר, שזמן ההחלמה מהיר יחסית לשאיבת שומן. בודי טייט מבוצע באזורים כגון: בטן, ירכיים, ישבן, זרועות וסנטר.

לנוחותכם – הנה טבלת השוואה בין שתי השיטות:

שאיבת שומן מסורתיתהמסת שומן – בודי-טייט
אורך ההליך1-3 שעות1/2-1 שעה
BMIעד 40עד 35
מיצוק העורלאכן
זמן החלמהכחודש מיום הניתוחכשבוע מיום הטיפול
מיקום הטיפולחדר ניתוחחדר טיפולים
מתאים ליורדי משקלמעל 30-35 קילועד 30-35 קילו
סוג הטיפולכירורגיכירורגי זעיר פולשני
אידיאלי ל-אזורי שומן נרחביםמצבורי שומן יחסית מצומצמים
שיטת טיפולכירורגית, בעזרת צינורית שואבים את השומן מחוץ לגוףאלקטרודות המעבירות גלי רדיו שממיסים את השומן והופכים אותו לנוזל המנוקז מחוץ לגוף
השתתפות קופות חוליםכןלא
החלמהכחודש לאחר הניתוחכשבועיים

המשותף לשאיבת שומן ובודי טייט, הוא שלאחר שניהם תאי השומן לא יחזרו לאזורים המטופלים, וכמובן ששניהם תורמים להרזיה וירידה בהיקפים. אך חשוב להבין שכל אחד מהם מיועד למטרה אחרת ומתאים לאנשים במצבים שונים.

ביצוע בודי טייט אינו מחייב השמנה קיצונית ואינו מיועד לאנשים הנחשבים שמנים. הוא למעשה מהווה מן טיפול משלים לדיאטה, כאשר המטרה היא לטפל במצבורי שומן להם אין פתרון אחר. יתרונו טמון בכך שפעולת גלי הרדיו גורמת גם לעידוד ייצור קולגן על ידי הגוף, מה שמביא גם למיצוק העור כבונוס.
שאיבת שומן לעומת זאת היא חלק מתהליך הרזיה ארוך ומורכב. כמובן שגם במקרה זה, שמירה על תזונה נכונה ופעילות גופנית הכרחיות לשמירה על תוצאות הניתוח שאינו מהווה שום תחליף להן.

כיצד תדעו האם אתם זקוקים לשאיבת שומן או המסת שומן?

מעבר להבדלים שצוינו לעיל, הדרך הטובה ביותר לקבוע איזה פתרון מתאים עבורכם היא לקבוע פגישת ייעוץ עם אחד המומחים של פרופורציה, אשר יאבחן את מצבכם ויוכל להמליץ על הטיפול המתאים ביותר עבורכם.

טיפולי שאיבת שומן והמסת שומן מבוצעים בפרופורציה על ידי רופאים מומחים לכירורגיה פלסטית
בבתי חולים פרטיים מהטובים בישראל הפועלים באישור משרד הבריאות.

נגישות