תפריט

סוגי פילינג

שנן 3 סוגי פילינג עיקריים, המבוססים כל אחד על שיטה אחרת –

  1. פילינג מכני – מבוצע בדרך כלל על ידי שפשוף האזור בעזרת מכשיר / גרגרי קריסטל לצורך קילוף העור. ישנם העושים שימוש גם במריחת חומרים טבעיים (בעיקר חומצות).
  2. פילינג כימי – קילוף העור מתבצע על ידי מריחת משחה מתרכובות כימיות המכילות חומצה אצטט טרי כלורית ((TCA בדרגות שונות. החומר למעשה גורם לכוויות קלות אשר מביאות את העור להתקלף ועל ידי כך להתחדש באופן טבעי.
  3. פילינג על ידי לייזר – ההליך מבוצע על ידי לייזר, באופן דומה לזה שמתבצע פילינג כימי.

שאלות נפוצות

אכן כן. אין מניעה לבצע את הטיפול לכל גווני וסוגי העור, ובלבד שלא מדובר במחלות עור כמו פסוריאזיס, אסתמה של העור, אקנה וכו'. מטרת הטיפול היא לחדש את העור ועל ידי כך להעניק לו מראה זוהר, רענן וצעיר יותר.

הפילינג הבינוני בעקרון יכול לעזור במקרה של קמטוטים קטנים, אך איננו ממליצים להסתמך עליו כעל טיפול נגד קמטים. מטרת הפילינג היא לחדש את העור ועל ידי כך להעניק לו מראה זוהר וצעיר יותר. השיפור בקמטוטים הנו משני ולכן על מנת לטפל בקמטים, מומלץ לבצע גם טיפול מילוי או החלקת קמטים.

מבחינה מקצועית אין הגבלת גיל להתחיל את הטיפול, אך עבור רוב הנשים בגילאי ה-20 הוא פחות מומלץ ונחוץ. הגילאים המתאימים יותר לפילינג הם מבוגרים יותר, בהם נזקי הקיץ והחשיפה לשמש בשילוב עם הגיל באים לידי ביטוי.

תלוי בסוג הפילינג ובנתונים האישים המוקדמים של המטופל. פילינג שטחי מחזיק מעמד מספר חודשים, פילינג הבינוני מחזיק זמן רב יותר, אולם אינו חסין מפני קמטים וכתמים חדשים שייווצרו בעתיד. פילינג העמוק מחזיק לזמן ארוך מאוד, אולם גם כאן, הקמטים החדשים יצוצו על גבי העור במהלך הזמן.

החומרים בהם משתמשים הפלסטיקאים מגיעים בריכוז הרבה יותר גבוה מאלה שמשתמשות בהם הקוסמטיקאיות. בהתאמה לכך, הם חודרים לעומקו של העור ועושים עבודה הרבה יותר יסודית.

לכל השאלות הנפוצות

פילינג כימי

לאחר בחינת מחקרים ותוצאות מטיפולים שהתבצעו ברחבי העולם בשימוש בחומרים ושיטות שונות, הגיעו מומחי פרופורציה למסקנה כי הפילינג הכימי הוא המומלץ והאפקטיבי ביותר ביחס לסיכונים ולחסרונות.

את הפילינג הכימי אפשר לבצע בדרגה קלה או בינונית, כאשר ריכוז חומר חומצתי פעיל של עד 20% ייחשב קל וריכוז של עד 30% ייחשב בינוני. ישנו גם פילינג כימי עמוק, המתבצע בחדר ניתוח תחת הרדמה עם ריכוז חומר חומצתי של מעל 30%.

למי מתאים הטיפול?

הפילינג מיועד עבור כל מי שמחפש להצעיר ולרענן את העור באופן לא פולשני ופשוט ללא הזרקות בפנים, בצוואר ובכפות הידיים.

מתי לא יבוצע הטיפול

הפילינג אינו מתאים לסובלים ממחלות עור (פסוריאזיס, אסתמא של העור וכו'), אקנה וכן אינו מתאים לנשים הרות או מניקות.

פגישת הייעוץ עם הרופא

במעמד פגישת הייעוץ, יבחן הרופא את סוג וגוון העור ויתאים עבורך את רמת הטיפול הרצויה ואת ההרכב המתאים לך ביותר על מנת לקבל תוצאה אפקטיבית.

מהלך הטיפול

מדובר בסדרה של בין 2-3 טיפולים. במהלך כל טיפול, שאורך כ-20 דקות, ימרח הרופא מספר שכבות של הפילינג על העור באזור המטופל ולאחר מכן משחה שעוצרת את הליך הכוויה על מנת שלא לפגוע בעור יותר מדי ולהגיע רק לרמת הקילוף. החומר יישאר על העור למשך כיומיים. החל מהיום השלישי לטיפול, ניתן יהיה להבחין כי העור מתחיל להתקלף (בדומה למה שקורה לאחר שיזוף קיצוני). בימים אלו שלאחר הטיפול, יש לצאת החוצה אך ורק עם קרם הגנה של מעל 30 SPF וקרם לחות.

לקבלת תוצאה מיטבית, מומלץ לחזור על הטיפול בכל שבועיים ולבצע סדרת טיפולים אחת לשנה, עדיף בחודשי החורף, אז החשיפה לשמש מטבעה מופחתת.

תוצאות

את התוצאה הסופית ניתן לראות לאחר 8-10 ימים. העור ייראה זוהר, רענן וצעיר יותר. פילינג ברמה בינונית נמצא יעיל גם בטיפול בקמטוטים שטחיים, כתמי פיגמנטציה וכתמים הורמונליים.

תופעות לוואי וסיכונים

כאשר ההליך מבוצע על ידי רופא מנוסה ומיומן, הפילינג הנו בטוח ואינו גורם נזקים לעור, בעיקר הודות למשחה העוצרת את ההליך. יחד עם זאת, ניתן לצפות לאדמומיות ורגישות בעור וכאמור קילוף של העור בימים הראשונים שלאחר הטיפול.

ברשת פרופורציה נעשה שימוש בערכה רפואית מקצועית מבית פרומדיקס שאינה מכילה פנול.

נגישות