תפריט

הגדלת חזה דרך הרשת החברתיתבמחי מספר קליקים בעכבר ושיחה ידידותית עם נדבן פוטנציאלי, אלפי נשים הצליחו לסדר לעצמן ניתוח הגדלת חזה

איך זה עובד?
הנשים יוצרות לעצמן פרופיל, מעלות תמונות שלהן ומסבירות מדוע הן מעוניינות לעבור הגדלת חזה ומדוע אינן יכולות להרשות זאת לעצמן. לאחר מכן הן משווקות את הפרופיל שלהן למשקיעים פוטנציאליים עבור הניתוח.
התורמים הפוטנציאליים (רובם גברים) נרשמים לאתר בחינם אבל צריכים לרכוש קרדיטים, בהם ניתן להשתמש כדי לשלוח הודעות לנשים שיבחרו. כל אישה צוברת בחשבונה כסף על כל הודעה שהיא מקבלת והמנתחים מקבלים את שכרם ישירות מהאתר.

הכל התחיל במטרה לעזור לחברה
האתר נוסד בלוס אנג'לס על ידי ג'יי מור וג'ייסון גרוסטרה, במקור על מנת לגייס כסף עבור ניתוח הגדלת חזה לחברה. "זו רשת חברתית פשוטה למדי" אומר מור "החברה שלנו הצליחה לגייס את הכספים לניתוח בתוך ארבעה חודשים. על בסיס הקונספט הזה, הקמנו את האתר, והוא גדל באופן טבעי במשך כמה שנים עד שהפך לרשת חברתית לכל דבר".
לעומת מה שניתן לחשוב, האתר מתמקד בתחושת קהילתיות וחברות ומתבסס על הקשר הידידותי שנוצר בין הנשים לתורמים הפוטנציאליים. מור חושב כי יותר אנשים התורמים כספים באתר מתחברים לרעיון הקהילתיות יותר מאשר לתוכן הפרובוקטיבי. "אפשר לצרוך תוכן בוטה באינטרנט בכל מקום" אומר מור "מי שתורם כסף מחפשים ליצור קשר ברמה אחרת. תורמים שכאלה גם בדרך כלל יתרמו סכומים יותר גדולים".

הולי מנדז בת ה-28 מטורונטו חברה באתר כשלושה שבועות מספרת על החוויה "היה לי חזה קטן כל חיי. לאחר שילדתי לפני כארבע שנים, ההנקה רק החמירה את המצב. אני מרגישה כי לאחר שאעבור הגדלת חזה אהיה בעלת בטחון יותר גבוה. זה פשוט יעשה אותי מאושרת. אני עושה זאת בשביל עצמי". מנדז מאמינה כי הקשר האישי משחק תפקיד גדול בהליך גיוס התרומות, ואפילו חשה כי רכשה חברים חדשים באתר. "אתה מגייס כסף על ידי שיחות. כל הודעה ששולחים לך היא בתשלום, כך שעל כל הודעה אני מקבלת דולר. ואז מדברים עם התורמים ומבקשים כסף. אם הם מחבבים אותך – הם יתרמו לך כסף. אפשר לדבר על כל דבר – מזג האוויר, מכוניות, עבודה. אני מדברת על מה שמתחשק לי".

עד כה מנדז הצליחה לגייס $400 מתוך ה-10,000$ הדרושים לה לניתוח. היא מקווה להגיע לסכום המלא בשנה הקרובה, ולדבריה נהנית מהתהליך.

בין הניתוחים הפופולריים ביותר בעולם
הגדלת חזה הוא בין הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר בעולם באופן קבוע כבר מעל חמישה עשורים. גם בישראל המצב לא שונה, ונתונים מראים כי מתבצעים בארץ עשרות אלפי ניתוחי הגדלת חזה מדי שנה.

לכן לא מפתיע כי נשים מחפשות עוד ועוד דרכים יצירתיות לגייס את המשאבים הכספיים עבור הניתוח. יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי הגדלת חזה הוא ניתוח לכל דבר, ולו השלכות בריאותיות מרחיקות לכת ולכן על אף ההוצאה הכספית, לאיכות הגורם המנתח חשיבות עליונה. גם בצד הכספי התמורות בשנים האחרונות בתחום הביאו לירידה במחיר.

ברשת פרופורציה, מבוטחי הביטוחים המשלימים של קופות החולים זכאים להטבות ומבצעים בעלויות הניתוח.
כך שגם מבחינה זו, אין עילה להתפשר ואולי גם לא לחפש תורמים ברשתות החברתיות…

 

נגישות