תפריט

להיות חזקה, נשית ומטופחת

נשים רבות יכולות לתפקד בעמדות כוח, לשלוט בכל ההיבטים של חייהן ועדיין להתעניין באופנה, טיפוח וכן – גם באי אילו שיפורים ושינויים על מנת לשמר יופי ונעורים.

בריאות וחיוניות הינן חלק מהטיפוח העצמי ובתוך כך אנחנו שומרות על גופנו בעזרת תזונה נכונה, פעילות גופנית ואורח חיים נכון. ואמנם, דברים אלו גורמים לנו להרגיש יותר טוב עם עצמנו, הן ברמה הפיזית של שיפור הבריאות והן בזו הנפשית. אבל לא תמיד אלו בלבד מספיקים, בעיקר כאשר תחושת הנעורים וההתחדשות אינה באה לידי ביטוי במראה החיצוני שלנו. בין אם נרצה או לא, הביטחון העצמי ותחושת הערך שלנו מושפעים עמוקות מהדמות המשתקפת אלינו מבעד למראה ומה שאנו מרגישים כלפיה.

רפואה אסתטית ונשיות – לטשטש את סימני הזמן

לכן, כאשר סימני הזמן ניכרים בפנינו, לא מן הנמנע שנרצה לטשטש אותם, גם במחיר של התערבות חיצונית. לגיטימי שנשאף להראות חיוניות וצעירות כפי שאנחנו מרגישות.

השאיפה להיראות צעיר ולהילחם בסימני הזמן איננה נחלתן של נשים בלבד, ולכן אין לראות בה משום כניעה לסטריאוטיפ שוביניסטי מיושן. מדובר ברצון ליצור התאמה בין תחושה פנימית של חיוניות ונעורים לבין כפי שאלו באים לידי ביטוי במראה פנינו.

להרגיש בטוחות יותר בעצמנו

ואכן, כיום ישנם פתרונות שניתן לקטלג תחת תחום רפואה אסתטית, המכילים מגוון טיפולים מהירים, פשוטים, שאינם כרוכים בהתערבות כירורגית ומאפשרים להצעיר את הפנים, להחליק את הקמטים וליצור לעצמנו מראה שיחזיר לנו מעט מהשנים האבודות. בין היתרונות העיקריים של הטיפולים הללו, מעבר לבטיחות החומרים, ניתן למנות את הנגישות הכלכלית שמאפשרת לכל אחת לבצעם ואת הזמן הקצר יחסית בו הם מתבצעים. מבחינה זו, טיפולים אלו לא שונים בהרבה מאשר להתעמל או לאכול נכון. טיפולי רפואה אסתטית קלים כגון מילוי קמטים או עיצוב תווי הפנים גורמים לנו להרגיש בטוחות יותר בעצמנו, צעירות יותר ונחשקות.

נגישות