תפריט

איזה אזורים בגופנו רחבים יותר? מבנה הגוף קובע

נשים בעלות מבנה גוף המכונה "אגס", מאופיינות בפלג גוף עליון צר יחסית (לרוב חזה קטן) ופלג גוף תחתון רחב יותר. הסיבה היא ששומן הגוף נוטה להתמקד בישבן ובירכיים. בנוסף, האגן רחב יותר מהכתפיים, והמותניים צרות. הרושם שנוצר הוא של גוף לא פרופורציונלי.

לעומת זאת, נשים בעלות מבנה גוף "תפוח" מאופיינות בחזה גדול, כתפיים ברוחב אגן הירכיים ומותניים לא מודגשות. דווקא הרגליים תהיינה יותר רזות וחטובות, כאשר לשומן נטייה להתרכז באזור החזה, הבטן, המותניים והזרועות.

נשים בעלות מבנה גוף תפוח גם נמצאות בסיכון גבוה יותר לפתח מחלת לב, זאת עקב השומן הבטני שנחשב גורם סיכון משמעותי.

היות שתהליך ההרזיה מתרחש באופן פרופורציונלי בכל הגוף, אזי שגם לאחר דיאטה מסיבית, פעילות גופנית ואורח חיים בריא, אי אפשר להגיע להצרת היקפים משמעותית באזורים הרחבים יותר על פי מבנה הגוף ללא התערבות חיצונית. מצב זה מביא נשים רבות למצב של ייאוש, דיכאון ודימוי עצמי נמוך שהנם קרקע פורייה להתפתחות הפרעות אכילה וסיבוכים פסיכולוגיים שונים.

כיצד נוכל להיפטר ממצבורי השומן הבעייתיים?

את הצרת ההיקפים וחיסול מצבורי השומן במוקדים הבעייתיים בגוף ניתן להשיג על ידי טיפול בודי טייט. בניגוד ל שאיבת שומן, אז מדובר בניתוח לכל דבר, טיפול בודי טייט הוא הליך כירורגי זעיר-פולשני המעניק תוצאות אחידות יותר. במהלך הטיפול ממיסים את השומן מאזור נבחר בגוף. כתוצאה מהטיפול, אנרגיית גלי הרדיו גורמת להידוק וכיווץ העור באזור המטופל. לפיכך, בנוסף להיפטרות משומן, בודי טייט גם למעשה משפר את פרופורציות הגוף.

בודי טייט – להמיס את השומן המיותר ולשפר את פרופורציות הגוף

את טיפול ה-בודי טייט מבצעים בעיקר באזורים בהם בדרך כלל ניתן לראות מצבורי שומן כגון: אזור הירכיים, בטן, ישבן, שרועות, מותניים ועוד.

בזמן הטיפול ממסים גם את גם את מעטפת תאי השומן, ובכך מאפשרים שחרור וריקון מלא של חומצות השומן. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי טיפול בודי טייט אינו מחליף שמירה על אורח חיים בריא. הצלחת התהליך ושמירה על התוצאות לאורך זמן תלויות במידה רבה בהרגלים בריאים הכוללים תזונה נכונה ופעילות גופנית קבועה. תזונה עתירת קלוריות ושומן תגרום לחזרה למצב שלפני ה-בודי טייט, כיוון שמדובר במצב גנטי ולכן אותם המקומות שצברו תאי שומן לפני הטיפול, יהיו אלו שייפגעו.

 

נגישות