שאלות ותשובות

בפרופורציה משלבים בין הטיפולים החדשניים ביותר, הטיפולים שהוכיחו עצמם כבעלי התוצאות המיטביות, עבודה עם רופאים מומחים בתחומם ובעלי נסיון רב וכמובן שאיפה לאיכות חיים הטובה ביותר עבור ציבור לקוחותינו.

פרופורציה » העלמת ורידים » טיפול העלמת ורידים ברגליים בהזרקת קצף » הזרקת קצף לורידים בהנחיית אולטרסאונד

הזרקת קצף לורידים בהנחיית אולטרסאונד

העלמת ורידים בעזרת הזרקת קצףורידים בולטים ברגליים הינה תופעה מעיקה אשר ניתן לראות על נשים וגברים, צעירים ומבוגרים כאחד. ורידים בולטים (או דליות במינוח המקצועי) אמנם נפוצים יותר בקרב נשים מאשר גברים, אבל מדובר בנטייה גנטית תורשתית ממנה אי אפשר כל כך להתחמק… נשים אחרי הריון, אנשים הסובלים מנטייה להשמנת יתר וגם בעלי תפקידים המצריכים עמידה ממושכת על הרגליים מכירים את התופעה הזו מקרוב.

לכאורה מדובר בפגם אסתטי, אולם אין לטעות. ורידים בולטים הינם בעיה רפואית שיש לטפל בה. בניגוד לורידים שטחיים (או נימים) שאינם גדולים, במקרה זה מדובר באי ספיקה ורידית ומשמעות הדבר היא שהורידים לא מצליחים לבצע את תפקידם – העברת הדם בזרימה תקינה אל הלב. במקרה שכזה, מצטבר הדם בתוך הורידים, גורם להתנפחותם וכתוצאה מכך הם גם עולים אל פני השטח ובולטים על גבי הרגליים באופן חיצוני ממש. מעבר לכאבים ולבעיות בריאויות מזיקות לרגליים, גם בצקות עלולות להיווצר באיזור וכדאי לדעת, שהטיפולים היום הם פשוטים ויעילים מאוד.

 תפקיד הזרקת קצף לורידים

הזרקת קצף בהנחיית אולטרסאונד הינה טיפול יעיל בעל פולשנות מינימלית אשר נועד במקרים מסוימים להחליף ניתוח. הטיפול מומלץ גם עבור מי שאינו מסוגל לעבור ניתוח, בין אם בשל גיל מתקדם, מחלות לב ועוד.

הקצף המוזרק אל תוך הורידים, ממיס אותם ומאפשר להם להיספג אל תוך הגוף. כל זאת ללא הרדמה, כאבים או חתכים.

פעולה זו מאפשרת למטופלים ליהנות מיעילות הטיפול ללא טראומת הניתוח, המבוצע בהרדמה ולהרוויח החלמה מהירה.

פגישת הייעוץ עם הרופא

בפגישת הייעוץ יבצע הרופא בדיקת אולטרסאונד על מנת לבחון את מצב הווריד הבעייתי ולהתאים את הטיפול ומינון החומר על פי חומרת המצב. על פי הבדיקה ידע הרופא לקבוע בוודאות האם שיטה הזו היא היעילה למקרה הספציפי של המטופל. חשוב לבדוק שהרופא ביצע הזרקות קצף בעבר, על מנת שהתוצאה תהיה מדויקת ככל שניתן.
לאחר מכן, ישראל הרופא מספר שאלות שמטרתן לוודא כי מצבו הרפואי של המטופל מאפשר את ביצוע הטיפול, יסביר על הטיפול בהרחבה, יענה על שאלות וכמו כן, ינחה את המטופל כיצד לנהוג לאחר הטיפול על מנת להחלים במהירות וכמובן לשמר את התוצאות.

הליך הזרקת הקצף

הזרקת הקצף (המכונה גם הטרשה), הינו טיפול שמקורו באיטליה ונועד לטפל נקודתית בורידים בולטים וחולים מבלי שיבוצע באיזור חתך שיותיר צלקת. בשונה מסקלרותרפיה, הזרקת קצף מיועדת לטפל במקרים של דליות או ורידים עמוקים. לפיכך, היות ומדובר במקרים מורכבים, הטיפול יבוצע בהנחיית אלוטרסאונד על מנת להגיע לרמת דיוק גבוהה ולוודא כי כלי הדם הומס ונספג במלואו.

כאמור, במקום לחתוך ולהוציא את הורידים, מזריק הרופא באמצעות מחט עדינה את החומר sclerovein אל תוך הווריד. החומר המוזרק נקלט בדופן הווריד, גורם להצטלקות שלו וכך למעשה מוביל להתפרקותו של הווריד הסתום וספיגתו בתוך הגוף.

מדובר בטיפול מרפאתי שיכול להגיע עד לכדי שלושה טיפולים מקסימום, במסגרתו הרופא מונחה על ידי האולטרסאונד באופן כזה שמסייע לו לטפל נקודתית בורידים החולים ולשמור על הורידים הבריאים. הוא מסוגל כך גם לראות הסתעפויות של אותו ווריד חולה ולטפל בו לעומקו.

הטיפול מבוצע ללא הרדמה של המטופל (גם לא מקומית) כשהחזרה לאחר מכן לשגרה היא מלאה ומידית. תחושת אי נוחות שלאחר הטיפול חולפת כעבור מספר שעות.

לאחר הטיפול ינחה הרופא את המטופל לגרוב גרב אלסטית מיוחדת למשך תקופה של שבועיים ולהימנע ממגע עם מים באיזור. באופן הדרגתי וכעבור מספר שבועות יעלמו הורידים באופן מלא.

תוצאות הזרקת הקצף לורידים

אנשים שטופלו בשיטה זו דיווחו כי הם נהנים מרגליים קלות ובריאות יותר, אסתטיות וללא צלקות. הורידים הבולטים נעלמו כלא היו והתחושה של הכאב באיזור התפוגגה.

גם גריבת גרב אלסטית מדי פעם בפעם יכולה לסייע, ובאפן כללי מומלץ לשמור על ההנחיות של הרופא לאחר הטיפול במידה והתבצע בכדי שהורידים לא יסתמו שוב  ויחזרו לבלוט.

הנמצאים בקבוצת סיכון לורידים בולטים יכולים למנוע את התופעה. בהתייעצות עם רופא מומחה ניתן לקבל המלצה לתרגילים ושיטות שונות שיסייעו בכך, דוגמת הרמת הרגליים מספר פעמים ביום בכדי לסייע לזרימת הדם ולמנוע הצטברות דם בורידים, אימוץ הרגלי תזונה נכונים והקפדה על פעילות גופנית לשמירה על מחזור דם תקין.

לפרטים נוספים והזמנת ייעוץ להזרקת קצף רפואי חייגו 5599*

רוצים לקבל מידע
נוסף בנושא?

השאירו פרטים
או התקשרו 5599*
ונחזור אליכם