שאלות ותשובות

בפרופורציה משלבים בין הטיפולים החדשניים ביותר, הטיפולים שהוכיחו עצמם כבעלי התוצאות המיטביות, עבודה עם רופאים מומחים בתחומם ובעלי נסיון רב וכמובן שאיפה לאיכות חיים הטובה ביותר עבור ציבור לקוחותינו.

פרופורציה » טיפולים אסתטיים » הצערת הפנים » הסרת שומות ונגעי עור » הסרת שומות ונגעי עור

הסרת שומות ונגעי עור

הסרת שומות בפרופורציה

נקודות החן זכו לשם הכי מתעתע שרק יכול להיות. נכון, כשהן מופיעות באופן אקראי על הגוף ובאיזור שמוסיף לו טוויסט חינני, אפשר לכנותן בשם החביב הזה. אולם, כשהן רבות, גדולות, פזורות על הגוף או באופן בולט על הפנים… הן בהחלט עלולות להפוך מטרד אסתטי שהחינניות ממנו והלאה.

איך ניתן לטפל באופן נקודתי בכל הנקודות הללו? ובכלל, כיצד ניתן להבחין בין נקודת חן ובין שומה?! ושלא לדבר על הקריטיות שבאבחון מציל חיים מפני סרטן…

ובכן, נקודת חן הוא למעשה מעין בליטה כהה על גבי העור, שגוונה יכול לנוע בין חום שחור ואפילו וורוד כהה, בהתאמה לריכוז המלנין, פגמנט הצבע, בעור. הכינוי הזה הוא מושג כללי שגור בפי כל המתאר את אותן נקודות קטנות, שברובן המכריע הן אינן מתנה מולדת, אלא מופיעות על הגוף באופן טבעי בעיקר בגיל ההתבגרות. שומה, לעומת זאת, היא מעין גידול שפיר שמאופיין בגבולות ישרים וברורים.

בטרם תגשו לטיפול הסרת שומות ונגעים בעור, חשוב לבצע דגימת ביופסיה מהאזור על מנת לשלול מלנומה, סרטן העור, גם או השומה נראית בעין בלתי מזוינת, תקינה.

תפקיד הסרת השומות:

כאמור, להסרת השומות חשיבות אסתטית ובריאותית כאחד. הדגש הבריאותי בעניין הזה הוא כמובן קריטי ועל האדם שעל גופו צצות שומות נוספות באופן ספונטני לגשת מייד לאבחון רפואי הולם, על מנת לשלול סרטן ולטפל בהסרתן של השומות הללו באופן נקודתי.

שיטות שונות קיימות היום להסרת שומות ונקודות חן מהעור, כל אחת מתאימה לאדם אחר על פי מאפיני עורו, סוג השומה, מספר הנגעים שרוצים להסיר וכדומה.

בתום התהליך, הופך העור לחף מפגמים ושומות באיזורים המטופלים.

פגישת הייעוץ עם הרופא:

העלמת השומות והסרתן של נקודות החן יכולים להתבצע במספר שיטות שונות הקיימות היום ברפואה האסתטית, אולם על השיטה הנבחרת יחליט הרופא בייעוץ עם המטופל ובהתאם למצבו הפיזי של העור ושל הנגע עצמו. על המטופל להיות קשוב לעצתו המקצועית של הרופא ולהבין, שכל שיטה של טיפול העומדת בפניו תומלץ לו בהתאם למצבו הפיזי למידת ההצלחה המיטבית, שתתואם על פי הטיפול הספציפי.

הליך הסרת השומות:

כאמור, את השומות ניתן להסיר באמצעות מספר שיטות ולהלן סקירתן:

הסרת נקודות חן ושומות בלייזר-  הליך קצר במיוחד המתבצע בהרדמה מקומית בלבד, בו צורבים את נקודת החן והיא נעלמת. אין פה צורך בתפרים ולא נדרש פה זמן החלמה. ברוב המקרים גם לא נותרת צלקת באיזור. יש לקחת בחשבון, שבמידה ומדובר בשומה בעלת בליטה, הטיפולהזה של הלייזר לא יטפל בבליטה זו, והיא תשאר על גבי העור. יש להמנע מחשיפה לשמש בימים שלאחר הטיפול ובמקום תתכן רגישות או אדמומיות שתחלוף כעבור מספר ימים. בטרם הסרת השומה בשיטה זו, מומלץ ליטול דגימה של השומה לביופסיה.

הסרת נקודת חן ושומות בהליך כירורגי
מדובר בניתוח קל המבוצע תחת הרדמה מקומית בלבד. השיטה הזו תינקט בהתאם לגודלה ולעומקה של השומה, ולפניה יש להוועץ ברופא מומחה ובנטילת דגימה לביופסיה. בהליך זה מבועצ חיתוך מינימאלי באיזור ועל כן, במקרים מסומים, יתכן שידרשו שם תפרים. בחלק מהמקרים תיוותר צלקת. ההליך הזה קצר ואורך בממוצע 20 דקות במרפאה. בתום הפעולה יש לחבוש את האיזור ולחטאו בהמשך להוראות הרופא.

צריבת נקודות חן ושומות במחט חשמלית
שיטה זו מתאימה לנקודות חן ושומות שאינן בולטות ומתבצעת בהרדמה מקומית בלבד. גם בשיטה זו, בדומה ללייזר, מוסרת השומה בתהליך של צריבה על ידי מחט חשמלית ובהמשך לאישורו של רופא בפגישת ייעוץ מוקדמת. תופעות הלוואי לטיפול זה הן קלות וכוללות רגישות ואדמומיות שחולפים כעבור מספר שעות ולעיתים עלולה להוותר צלקת קלה על העור, שגם היא עשויה להעלם עם הטיפול הנכון ובמשך הזמן. לאחר הטיפול הזה יש להמנע מהרטבת המקום ומחשיפה ישירה לשמש למשך שבועיים לפחות.

הסרת נקודות חן ושומות עם חנקן נוזלי
בשיטה זו חושף הרופא את הנגע לחנקן נוזלי, אשר גורם להקפאה של נקודת החן. הקפאה זו ממיתה את תאיה והודות לכך היא נעלמת מעל פני העור. חסרונותיה של שיטה זו נעוצים בכוויות העור שהיא עלולה להותיר עליו ובכאב היחסי שהמטופל עלול לחשו במהלך הטיפול.

תוצאות הסרת השומות:

בתום הטיפול ייתכנו סימנים באיזור ממנו הוסרו נגעי העור (השומות ונקודות החן) שיחלפו כעבור מספר ימים.

במקרים בהם מדובר היה בשומה גדולה שהצריכה התערבות כירורגית הכוללת חיתוך ותפרים, תתכן גם צלקת באיזור, שתלך ותתבהר עם הזמן. חשוב שתקחו לתשומת לבכם, שלעיתים הופעתה של צלקת במקום הסרת הנגע היא בלתי נמנעת וזה שיקול שעליכם להיות מודעים אליו מראש.

החשיבות של איכות הרופא היא קריטית להצלחת הטיפול: רופא מומחה ומקצועי מאוד ידע לטפל במקרה באופן עדין וממוקד, עם מינימום סיכונים, סימנים ותופעות לוואי.

שמרו על עורכם על בסיס קבוע ויום יומי באמצעים שונים כמו מריחת קרם הגנה איכותי, שרוולים ארוכים והמנעות מחשיפה אל השמש באופן ישיר. שומות ונקודות חן קיימות מומלץ להסתיר מקרני השמש החזקות בשעות הקריטיות ולוודא, שאינן מתרבות.

לפרטים נוספים וייעוץ רפואי חייגו 5599*

רוצים לקבל מידע נוסף בנושא? השאירו פרטים או התקשרו 5599* ונחזור אליכם