שאלות ותשובות

בפרופורציה משלבים בין הטיפולים החדשניים ביותר, הטיפולים שהוכיחו עצמם כבעלי התוצאות המיטביות, עבודה עם רופאים מומחים בתחומם ובעלי נסיון רב וכמובן שאיפה לאיכות חיים הטובה ביותר עבור ציבור לקוחותינו.

פרופורציה » טיפולים אסתטיים » הצערת הפנים » מילוי והעלמת קמטים » מילוי קמטים והעלמתם

מילוי קמטים והעלמתם

מילוי קמטים בפרופורציהטיפול מילוי קמטים והעלמתם הוא הבחירה הפופולארית היום בעבור אלו המעוניינים להצעיר את מראה הפנים ולהפחית את הקמטים. טיפול מילוי קמטים מצמצם את השפעות ההזדקנות, מעניק מראה צעיר יותר ומשפר את מראה הפנים הכללי. הטיפול הינו מרפאתי האורך מספר דקות, ללא זמן החלמה או תופעות לוואי בעל תוצאות טבעיות וארוכות טווח.

עם ההתבגרות, חלים בעורנו שינויים פיזיולוגים הבאים לידי ביטוי על עור הפנים. במהלך השנים כתוצאה מגיל, גנטיקה ואורח חיים, העור מאבד את גמישותו והופך דק יותר. בשל כך, הקמטים תופסים את מקומם על הפנים בקלות רבה. לגנטיקה תפקיד משמעותי בהופעה מוקדמת של קמטים וקמטוטים בפנינו. בנוסף, הרגלים כגון: עישון, חשיפה מרובה לשמש ומחסור בשעות שינה, תורמים אף הם להופעת קמטים וירידה באלסטיות של העור.

בין אזורי הפנים המועדים לסבול יותר מקמטים ניתן למנות את המצח, בין הגבות, צדי האף, החלק שמעל השפה העליונה, מתחת לשפה התחתונה וצדי השפתיים.

הפתרון לקמטים

בקמטים ניתן לטפל על ידי חומרי מילוי שונים המוחדרים מתחת לעור. חומרי המילוי מתחלקים לשתי קבוצות: חומרי מילוי קבועים וחומרי מילוי זמניים. נכון להיום, חומרי המילוי הפופולאריים ביותר הם חומרי מילוי זמניים שהנם טבעיים ונחשבים לבטוחים יותר ביחס לחומרי מילוי קבועים.

למי מתאים טיפול מילוי קמטים?

בניגוד לדעה הרווחת כי טיפול מילוי קמטים נועד לאנשים מבוגרים בגיל המעבר, רוב המומחים ממליצים דווקא להתחיל בטיפול מגיל 30-35, בשלב שלפני הופעת הקמטים העמוקים והמשמעותיים, ממש כאשר העור מתחיל לאבד מהאלסטיות שלו והשומן התת עורי מתחיל להצטבר. טיפול מוקדם יכול למנוע את הופעת הקמטים בגילאים מאוחרים יותר ובמיוחד קמטי הבעה בחלק העליון של הפנים, הנוצרים בעקבות כיווצים חוזרים ונשנים של השרירים כפועל יוצא של הבעות פנים.

יחד עם זאת, בהחלט ניתן להשיכ תוצאות טובות ביותר לטיפול גם בגילאים מבוגרים ולמעשה, רוב הפונים לטיפול מילוי והעלמת קמטים הנם נשים וגברים אשר חצו את גיל הארבעים.

חשוב לציין כי לא ניתן לנקוב בגיל מסויים ממנו או עד אליו ניתן לבצע מילוי קמטים. מדובר באבחון מאוד אישי המתבסס על גורמים רבים וביניהם סוג העור, גנטיקה, אורח חיים ועוד. ישנם אנשים אצלם ניתן יהיה להבחין בקמטים רבים ועמוקים כבר בגיל 40 לעומת אחרים, שפניהם ייראו מתוחים וחלקים גם בגיל 50.

חומרי המילוי המצויים השימוש במילוי קמטים

החל משנות ה-20 עור הפנים הופך פחות גמיש ויותר יבש כתוצאה מאיבוד האלסטיות ורקמת השומן, ומכאן מוצגים קוים וקמטים על העור. חומרי המילוי הפכו פופולריים בשנים האחרונות ונותנים מענה איכותי ומרשים עבור תופעת הקמטים וסימני ההזדקנות.

תקציבי פיתוח מושקעים כיום לשם פיתוח טכנולוגיות מתקדמות וחומרים איכותיים עבור טיפולים בעלי תוצאות אופטימאליות, עם פולשנות מינימאלית וזמני החלמה קצרים, ללא תופעות לוואי, אשר מבוצעים בחדר טיפול. שיפור חומרים קיימים, פיתוח של חומרים חדשים, מתקדמים וטובים יותר ושילוב של חומרים קיימים עם חומרים חדשים, מציגים דור החדש של חומרי מילוי משופרים ויעילים בתחום הרפואה האסתטית.

הדור החדש של חומרי המילוי מעניק טיפולי מילוי והעלמת קמטים בעלי הליך קל ומהיר, ללא כאב, בעלי תוצאות טבעיות ארוכות טווח. חומרי המילוי מיוצרים לשם התאמה מרבית עבור כל סוגי הקמטים – החל מקמטוטים וקמטים עדינים ועד לקמטים בינוניים ועמוקים. חומרי המילוי משמשים עבור הוספת נפח לפנים והצערת מראה הפנים, עיצוב, הדגשה ומילוי שפתיים. חומרי המילוי הינים איכותיים ויעילים במיוחד ונושאים את אישור משרד הבריאות, ה- FDA האמריקאי וה- CE האירופאי.

פגישת הייעוץ עם הרופא

פגישת הייעוץ עם הרופא טרם הטיפול, הינו שלב חשוב ומכריע לשם תוצאות טיפול רצויות, ולכן, יש לתת לכך חשיבות רבה. במהלך פגישת הייעוץ יבחן הרופא את סוג העור בהתייחס לעובי וגוון העור ובהתאם לנתונים הפיזיים של המטופל ותוצאה הרצויה, אותה מעוניין המטופל להשיג. הרופא יספר למטופל על אופן הליך הטיפול וישתף אותו בתכנית הטיפולים הכדאית לו לשם השגת תוצאה אופטימאלית.

טיפול מילוי קמטים הנו טיפול רפואי, ובהתאם להחלטה של משרד הבריאות – השימוש בחומר מאושר לרופאים בלבד. לכן, חשוב לפנות אך ורק למרפאה אשר הנה מוכרת ובטוחה ולוודא שלרופא המטפל אכן קיים ניסיון עשיר ומיומנות רבה.

על הרופא המטפל להתאים את תכנית הטיפולים באופן אישי עבור כל מטופל בהתאם לנתוניו. בתכנית עצמה יקבע הרופא על סוג החומר, כמות החומר הנדרשת וטווחי זמן כדאיים בין טיפול לטיפול. רופא מקצועי ידע לערוך חישוב נכון של אזורי ההזרקה ועומק החדרת המחט. תכנית טיפולים נכונה תשיג תוצאה טובה, בעלת מראה פנים טבעי ואסתטי.

על מנת לקבל תוצאה רצויה בעלת מראה פנים טבעי, יש לבדוק היטב אודות המרפאה והרופא המטפל טרם הטיפול. חשוב לבקש לראות תמונות של מטופלים לפני ואחרי ואף שמות של מטופלים ממליצים.

הליך טיפול מילוי קמטים

טיפול מילוי קמטים הינו טיפול מרפאתי האורך 10-20 דקות, בהתאם לאזור המטופל ומיד לאחר מכן חוזר המטופל לשגרה היומיומית שלו. הליך הטיפול מתבצע על ידי הזרקה ישירה של החומר הנבחר בעזרת מחט קנולה אל הקמט. טיפול מילוי והעלמת קמטים נועד על מנת לטשטש ולהעלים את הקמטים לשם קבלת מראה עור טבעי, צעיר, אסתטי ורענן. טיפול מילוי והעלמת קמטים מיועד לטיפול בקמטים שאינם דינאמיים, הנמשך זמן קצר ובעל תוצאה מיידית.

חומרי המילוי המוחדרים לעור ממלאים את אזור הקמט ומחליקים אותו. חומרי המילוי מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות: חומרי מילוי קבועים וחומרי מילוי זמניים. לחומרי המילוי הקבועים והזמניים טכניקת טיפול דומה, אך נכון להיום, חומרי המילוי הזמניים הם החומרים הפופולאריים ביותר בהם רופאים רבים בוחרים להשתמש.

טיפול בעזרת חומרי מילוי קבועים לרוב הוא חד פעמי.  החומר המוחדר נספג ברקמת העור והופך לחלק קבוע ממנה וגורם למתיחה של האזור ומעניק מראה חלק בעל אפקט של נפח. חומרי המילוי הקבועים מורכבים מחומרים טבעיים ומרכיבים סינתטיים שתפקידם לייצר תשתית עבור רקמת קולגן קבועה.

חומרי מילוי זמניים מכילים חומרים טבעיים, כגון: קולגן וחומצה היאלורונית. הקולגן הינו ממקור סינתטי או מהחי ונחשב לחומר פופולארי כיום לשם מילוי קמטים, אשר נמצא בעור באופן טבעי. החדרת החומר במהלך טיפול מילוי והעלמת קמטים מגבירה את המאגר הטבעי שלו בגוף. החומצה היאלורונית מוחדרת בזמן הטיפול מתחת לעור והינה מושכת אליה מולקולות מים אשר יוצרות נפח ומתיחה באזור הקמט. החומצה היאלורונית נמצאת אף היא בגוף באופן טבעי.

השומן העצמי הינו חומר מילוי נוסף הנלקח מתאי שומן מאזורים כמו הבטן או הישבן, ובזמן טיפול מחדירים אותם מחדש לאזור הקמט. השומן יוצר מתיחה של העור ובכך גורם לקמט להיעלם.

תוצאות טיפול מילוי קמטים והעלמתם

משום שחומרי המילוי הינם טבעיים, הם משתלבים בתאי העור והגוף מגיב אליהם בצורה טובה. החומרים במשך הזמן נספגים ברקמות הטבעיות בגוף, ולכן, על מנת לשמור על התוצאה יש לחזור שוב על הטיפול לאחר מספר חודשים. טיפול מילוי העלמת קמטים הינו טיפול בטיחותי ויעיל ותוצאותיו מרשימות.

תוצאות טיפול מילוי והעלמת קמטים באמצעות הזרקת חומרי מילוי זמניים הינן מיידיות ומשפרות את מראה הפנים הכללי. הטיפול הינו מרפאתי, ללא צורך בזמן החלמה וניתן לחזור לשגרת היום מיד בתום הטיפול. תיתכן אדמומיות קלה וכאב מקומי באזור ההזרקה שיחלפו כעבור מספר שעות. התוצאות הינן טבעיות וארוכות טווח.

לפרטים נוספים והזמנת ייעוץ רפואי למילוי והעלמת קמטים חייגו 5599*

רוצים לקבל מידע
נוסף בנושא?

השאירו פרטים
או התקשרו 5599*
ונחזור אליכם