שאלות ותשובות

בפרופורציה משלבים בין הטיפולים החדשניים ביותר, הטיפולים שהוכיחו עצמם כבעלי התוצאות המיטביות, עבודה עם רופאים מומחים בתחומם ובעלי נסיון רב וכמובן שאיפה לאיכות חיים הטובה ביותר עבור ציבור לקוחותינו.

פרופורציה » הזעת יתר » טיפול זמני בהזעת יתר

טיפול זמני בהזעת יתר

הסובלים מהזעת יתר מוקדית, מכירים היטב את המבוכה המתעוררת בכל פעם שמרימים ידיים או רוצים ללחוץ יד בתחילתו של ראיון עבודה.

נכון, בלוטות הזיעה נועדו למטרה חשובה: קירור טבעי של הגוף ווויסות הטמפרטורות שלו לטובת פעילות תקינה ובריאה של המערכות. אך לעתים, בלוטות אלה פועלות באופן מוגבר ומובילות להזעת יתר, כזו שמלווה ברוב המקרים בריח רע מוגבר גם כן.

מדובר בפקודות שמערכת העצבים הסימפטטית שולחת לבלוטות הזיעה ולא בהכרח בהתאמה נכונה לתנאים החיצוניים (כמו מזג האוויר למשל). התופעה, באופן מובן גורמת לרגשי נחיתות וחוסר ביטחון ופוגמת באיכות החיים.

כיום, ישנם פתרונות מגוונים לתופעת הזעת יתר. הסובלים מהזעת יתר מוקדית בבית השחי, יכולים ליהנות מפתרון קבוע בטיפול לייזר חדשני וחד פעמי.

טיפול בהזעת יתר על ידי לייזר


בנוסף, קיים פתרון זמני הנותן מענה יעיל ואפקטיבי וניתן לחזור עליו אחת לחצי שנה.

הטיפול הזמני בהזעת יתר

ראשית, יש להבחין בין סוגי הזעת היתר ממנה סובל המטופל. תופעה זו נחלקת לשני סוגים:

הזעה מוקדית– שכיחה ביותר בבתי השחי, בכפות הידיים, כפות הרגליים וגם בפנים, כשבמקרים החמורים יכולה לגרום אפילו לטפטופי זיעה של ממש מכפות הידיים והחלקה של ממש בתוך הנעל.

הזעת יתר כללית– לרוב תופעה זו הינה תסמין נלווה לבעיה אחרת של המטופל, לדוגמה השמנת יתר, פעילות יתר של בלוטת המגן או ירידה בכמות הורמוני המין בגוף, תופעות שיש כמובן לאבחן.

הטיפול הזמני יעיל במקרה הראשון של הזעת יתר מוקדית והוא מעניק פתרון מוצלח באופן ממוקד ביותר, מבלי להסב סבל למטופל ותוצאותיה מחזיקות מעמד מעל לחצי שנה.

פגישת הייעוץ עם הרופא

נשים הרות ונשים המתכננות להיכנס להריון, לא תוכלנה לעבור את הטיפול הזה, אולם פרט להן, כמעט כל אדם יכול ליהנות מהיתרונות של הטיפול.

לאחר פגישת ייעוץ קצרה ומספר בדיקות רפואיות כלליות, יוכל הרופא לעמוד על סוג בעיית ההזעה, אם מוקדית או כללית ולהחליט על הטיפול המתאים.

היה ומדובר בהזעת יתר מוקדית יבחן הרופא את המיקום בו יזריק את החומר ויוכל להנחות את המטופל בכל הנוגע לתהליך והתקופה שלאחריו.

חשוב לציין שרופאים רבים נמנעים מטיפול בשיטה זו בשל חוסר מומחיות שלהם באיתור הנקודה הספציפית להזרקת החומרים בכפות הידיים והרגליים ולכן חשוב לאתר רופא מקצועי ומיומן, שכבר טיפל בשיטה זו בלקוחות רבים.

הליך הטיפול הזמני להזעת יתר מוקדית

הזרקת החומר לנקודות המסוימות הללו בגוף, נועדה על מנת ליצור "קצר" בין ההוראות ששולחת מערכת העצבים אל בלוטות הזיעה ועל ידי כך להפסיק את ההזעה. החומר הפעיל גורם לכך שהשריר שמחובר אל בלוטת הזיעה באזורים כמו בתי השחי, כפות הידיים והרגליים, מוחלש באופן נקודתי.

הטיפול הזה קצר, נע בין 20 דקות לחצי שעה ומתבצע בנוחיות בתוך המרפאה. הוא כרוך באי נעימות קלה בלבד כשלעיתים נדרשת הרדמה מקומית של האזור.

השפעתו של החומר מתחילה לפעול בין יומיים לשבוע ימים מביצוע ההזרקה והיא יעילה לתקופה של כחצי שנה ולעתים אף יותר.

כשתופעת ההזעה חוזרת בהדרגה, ניתן לחזור על הטיפול, ללא הגבלה ובהמלצתו של הרופא המטפל.

לא מדובר בהליך המצריך אשפוז או משך החלמה ממושך, המטופל לא סובל מכאבים והתוצאות יחסית מיידיות. המטופלים שהוזרקו בבתי השחי- חשוב שלא יעשו שימוש בקרמים, דאורדורנטים ותכשירים על האזור, מי שעברו הזרקה בכפות הידיים חשוב שידעו כי בחלק מהמקרים תתכן חולשה בכפות הידיים למשך מספר ימים.

תוצאות הטיפול הזמני להזעת יתר

לאחר הטיפול הזמני, יחוש המטופל בחוסר נוחות קלה באזור שתחלוף כעבור מספר שעות בלבד. לאחר מכן, יתחיל לחוש באופן הדרגתי במיעוט ההזעה באזור והפסקתה באופן מוחלט כעבור מספר ימים.

יתרון משמעותי לטיפול זה בהזעת יתר מוקדית, היא שתופעות הלוואי כמעט ואינן. טיפולים אחרים עלולים להוביל ל"הזעה מפצה" באזורים אחרים (הזעה מוגברת במקומות אחרים בגוף כפיצוי על האזור שכבר לא מזיע), ואילו כאן- מדובר בתופעה נדירה ביותר וגם אם היא מופיעה, היא נעלמת כבור זמן קצר.

טיפול הזעת יתר – מחירים

מחירי הטיפול משתנים בהתאם לאזור המטופל.
טיפול בהזעת יתר בכפות רגליים החל מ-8,500 ש"ח, מצח החל מ-3,490 ש"ח, בית שחי החל מ-4,200 ש"ח וכפות ידיים החל מ-5,000 ש"ח. בנוסף מבוטחי כללית פלטינום זכאים לסבסוד הטיפולים. למחירון טיפול הזעת יתר למבוטחי כללית פלטינום

 

לפרטים נוספים והזמנת ייעוץ רפואי להזעת יתר חייגו 5599*

רוצים לקבל מידע
נוסף בנושא?

השאירו פרטים
או התקשרו 5599*
ונחזור אליכם